رئیس باشگاه الاهلی عربستان از جلسه‌اش با مدیر تیم فوتبال این باشگاه درخصوص اخراج برانکو ایوانکوویچ سخن گفت و اعتقاد دارد باشگاه نمی‌تواند باقی‌مانده قرارداد مربی کروات را پرداخت کند.

احمد الصائغ رئیس باشگاه الاهلی عربستان که در برنامه‌ای تلویزیونی این کشور حاضر شده بود، درباره برکناری برانکو ایوانکوویچ از سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه اظهار داشت: ما همه موافق فسخ قرارداد او بودیم، اما با شیوه انجام آن مخالف بودیم. من به عنوان رئیس باشگاه ترجیح می‌دادم که در اعلام تصمیم برکناری برانکو عجله نکنم و باشگاه را از اقدامات قانونی در فسخ قرارداد برانکو حفظ کنم.

وی ادامه داد: من از خبر اخراج برانکو شگفت‌زده شدم و به منصور بن‌مشعل (مدیر تیم فوتبال الاهلی) گفتم که اعلام این خبر به باشگاه کمکی نمی‌کند. باشگاه مبلغ ۱۵ تا ۲۰ میلیون ریال را به خاطر اعلام شتاب‌زده خبر فسخ قرارداد دانیل (الکسیچ، بازیکن صرب پیشین تیم) از دست داد. به مشعل توضیح دادم که به خاطر وضعیت مالی باشگاه، نمی‌توانیم از پس پرداخت باقی‌مانده قرارداد برانکو بربیاییم.

مدیر باشگاه الاهلی، کمبود بودجه این باشگاه برای سال آینده را حدود ۸۰ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: به مشعل گفتم که باقی‌مانده قرارداد برانکو باید پرداخت شود که او گفت در این باره صحبتی با برانکو نداشته و من کارهای مربوط به فسخ قرارداد را دنبال کنم. من هم گفتم نمی‌توانم بدون تضمین برای پرداخت باقی‌مانده قرارداد، آن را فسخ کنم. این به تضمین برای فسخ قرارداد نیاز داشت که منصور آن را رد کرد. من می‌خواستم که برانکو تا طی شدن تمام روند قانونی فسخ قرارداد، در تمرینات شرکت کند.

الصائغ با اشاره به تفاوت جایگاه خود و مشعل تصریح کرد: درآمد سالانه باشگاه از اسپانسر، ۲۶ میلیون ریال است که کل آن ۱۴۰ میلیون ریال می‌شود. ارزش همه قراردادها بیش از ۲۰۰ میلیون ریال بوده و کل حمایت امیر منصور، ۲۰ میلیون ریال است. با تمام احترام به مشعل می‌گویم، شما چگونه از این موارد خبر ندارید؟ او مدیر تیم فوتبال باشگاه است و من رئیس کل باشگاه هستم که همه دپارتمان‌های آن را زیر نظر دارم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)