مهاجم پیشین پرسپولیس از اقدام جوانمردانه کاپیتان پرتغالی تیم فوتبال النصر به عنوان «سوپرگل» نام برد و گفت: در شرایطی که برخی بازیکنان دنبال فریب دادن داور هستند، این حرکت قابل تحسین است.

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در حالی با تساوی بدون گل همراه بود که تنش‌های جریان بازی باعث ایجاد حاشیه‌هایی شد.

«ما نینگ» داور چینی این دیدار تکل سروش رفیعی روی پای کریستیانو رونالدو را خطای پنالتی تشخیص داد اما تصمیم او نه تنها با اعتراض بازیکنان پرسپولیس همراه بود بلکه رونالدو نیز عنوان کرد خطایی روی پای او نشده است.

همین موضوع کافی بود تا ستاره فوتبال دنیا بار دیگر تبدیل به تیتر اصلی رسانه‌ها شود اما اخراج لاجامی هم تیمی رونالدو در دقیقه ۱۷ نیز باعث ایجاد حاشیه در جریان این مسابقه نیز شد.

پایان رأفت در گفت و گو با مهر، ضمن اشاره به نتیجه تساوی بدون گل پرسپولیس در خصوص عدم موفقیت سرخپوشان در گلزنی و همچنین رفتار رونالدو در این مسابقه صحبت کرد:

رونالدو سوپرگل جهانی زد

مهاجم پیشین پرسپولیس به طور واضح تحت تأثیر حرکت جوانمردانه رونالدو در رد نظر داور مبنی بر خطای پنالتی رفیعی روی پای او قرار گرفته بود. او ابتدای صحبت‌هایش را با اشاره به این موضوع آغاز کرد و گفت: من فکر می‌کنم رونالدو سوپرگل جهانی زد. شاید تور دروازه بیرانوند نلرزید اما به دنیا نشان داد قرار نیست با ارائه فوتبال حرفه‌ای از مسیر اخلاق نیز فاصله رفت. در روزهایی که تمام دنیا دنبال گول زدن داور و ارکان مختلف فوتبالی هستند رونالدو با حرکت جوانمردانه‌اش جنبه‌های دیگر فوتبال را نیز به رخ کشید.

رأفت درباره عملکرد پرسپولیس در جریان بازی تصریح کرد: در دقایق ابتدایی لازم بود بازی کنترل شود اما فکر می‌کنم رفتار رونالدو تأثیر مثبت زیادی روی روحیه بازیکنان پرسپولیس گذاشت. پس از همین اتفاق بود که پرسپولیس بازی روان خود را آغاز کرد و توانست از فضاهای مختلف زمین استفاده کند. اخراج بازیکن النصر در دقیقه ۱۷ هم به دلیل بازی رو به جلو بود. فکر می‌کنم پرسپولیس خوب بازی کرد اما تلاش‌هایش برای گلزنی کافی نبود.

مشکل پرسپولیس گلزنی تیمی است

او با انتقاد از عملکرد سرخپوشان در امر گلزنی یادآور شد: پرسپولیس در بخش تهاجمی نیاز به تمام کننده دارد اما نمی‌توان مشکل گل نزدن را گردن یک تا دو نفر انداخت. در تیم‌هایی که روان بازی می‌کنند و همه برای رساندن توپ به مهاجمان تلاش می‌کنند نمی‌توان فقط از یک نفر ایراد گرفت. روند تیمی را باید مورد بررسی قرار داد که پرسپولیس در چند هفته اخیر خوب نبوده است.

الدحیل شکستنی است

رأفت درباره شانس پرسپولیس برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: الدحیل در تهران امکان باختن دارد چون هواداران هستند و چیزی مهم‌تر از بردن برای پرسپولیس وجود نخواهد داشت. طرفداران پرسپولیس تمام حواس خود را معطوف به بازی کنند و به حاشیه‌ها توجه نکنند و فقط به فکر حمایت از این تیم باشند.

یحیی جو را آرام کرد

کارشناس فوتبال ایران درباره حضور یحیی گل محمدی روی نیمکت مربیگری سرخپوشان در کنترل حاشیه‌های اخیر خاطرنشان کرد: او خیلی خوب توانست جو را آرام کند. هماهنگی‌های قبل از بازی کاملاغیر متعارف بود اما گل محمدی با کمک دستیاران خود توانست ذهن بازیکنان را متمرکز به بازی و جو را آرام کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)