پیشکسوت پرسپولیس می‌گوید این تیم باید شکست خود برابر الدحیل را فراموش کند و با برنامه ریزی بهتر و تقویت تیم، به دنبال کسب ۲ جام دیگر باشد.

پایان رافت در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از دیدار پرسپولیس برابر الدحیل و حذف از لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پرسپولیس بازی فوق‌العاده حساسی را برابر الدحیل به نمایش گذاشت و باید این بازی را می‌برد که متاسفانه با توجه به این که میزبان بود و هواداران زیادی در ورزشگاه حضور داشتند با بدشانسی مواجه شد و موقعیت‌های ایجاد شده به گل تبدیل نشد.

وی گفت: برای صعود به مرحله بعد پرسپولیس نباید بازی را به روز آخر می‌کشید. در دیدار با الدحیل استرس زیادی که بر بازیکنان حاکم بود. جلوی این همه هوادار نتوانستند بر استرس خود غلبه کنند و بازی را واگذار کردند. البته الدحیل هم تیم بسیار قدرتمندی بود و تا دقیقه ۹۰ برای برد جنگید تا به هدفش برسد.

وی افزود: شکست پرسپولیس برابر الدحیل نشان داد که آماده بازی در آسیا نبود، همان طور که قبلا نیز گفته بودم پرسپولیس با این بازیکنان تنها آماده بازی برای لیگ بود و با آمادگی کامل وارد لیگ قهرمانان آسیا نشد.

بازیکن پیشین پرسپولیس یکی از ضعف‌های اصلی پرسپولیس را کمبود مهاجم شش‌دانگ عنوان کرد و گفت: هر چند شهاب زاهدی در این دیدار عملکرد خوبی داشت و در پرسپولیس جا افتاده است اما نبود یک فوروارد کامل کننده کنار او سبب شد موقعیت‌های زیادی را برای گلزنی از دست بدهیم.

وی همچنین با اشاره به رفتار نامناسب هواداران در پایان دیدار پرسپولیس و الدحیل گفت: این رفتار تنها ناشی از این باخت نبود بلکه هواداران به دلیل این که پرسپولیس طی چند هفته اخیر نتیجه نگرفته بود ناراحت بودند و در جایی باید آن را تخلیه می‌کردند که البته به اعتقاد من رفتار درستی نبود.

رافت افزود: پرسپولیس متاسفانه با از دست دادن آل‌کثیر و عبدی دیگر نتوانست بازیکن تکنیکی و خوبی را در خط جلو جذب کند که موقعیت‌ها را تبدیل به گل کند. بازیکن خارجی نیز کارایی لازم را نداشت و حتی در این دیدار گل‌محمدی از وجود او استفاده نکرد.

او افزود: رفتار هواداران با یحیی گل‌محمدی که سال گذشته سه جام برای پرسپولیس آورد درست نبود باید مسائل و مشکلات این تیم با تشکیل یک تیم کارشناسی فنی بررسی شود تا در ادامه مسیر دچار چالش نشوند.

رافت تصریح کرد: درست است که آسیا را از دست دادیم اما ۲ جام دیگر در کشور داریم که نباید آنها را به راحتی از دست بدهیم. بنابراین پرسپولیس باید باخت خود را فراموش کند و با تقویت تیم، به دنبال موفقیت‌هایش در لیگ برتر و جام حذفی باشد.

وی در پایان گفت: شکست تیم پرسپولیس برابر الدحیل نشان داد که از فوتبال آسیا عقب هستیم و این زنگ خطری برای تیم ملی است که با نفرات بهتر و قوی‌تری خود را برای جام ملت‌های آسیا آماده کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)