پرسپولیس نیوز : هافبک عراقی پرسپولیس اعلام کرد که قراردادش را با پرسپولیس پاره کرده است.

بشار رسن، هافبک تیم ملی عراق و عضو باشگاه پرسپولیس درباره آینده اش با سرخ پوشان با حضور در برنامه «کووره» شبکه الفرات گفت و گویی مفصل انجام داد که به شرح زیر است:

*رسن درباره مصدومیتت توضیح بده؟

خداروشکر من تمرینات خودم را برای بهبودی دنبال می کنم و به صورت دقیق تا ۲۵ روز آینده به آمادگی کامل خواهم رسید. در قطر دوران خوبی را پشت سر گذاشتم و الان وضعیت جسمانی ام بهتر شده است.

*درباره تجربه ای که در لیگ ایران داشتی بگو؟

رسن درباره تجربه اش در لیگ ایران گفت: باید بگویم که تجربه خوبی برای من بود. هم از لحاظ بدنی و هم از لحاظ فنی تجربه خوبی کسب کردم. لیگ ایران لیگی منظم است و از حیث کادر فنی نیز من زیرنظر مستر برانکو کار کردم که یک مربی حرفه ای است. برانکو اکنون به عنوان سرمربی جدید الاهلی عربستان انتخاب شده است. من در فصل اخیر تجربه خوبی داشتم و بازی های بیشتری نسبت به فصل گذشته در ترکیب اصلی حضور داشتم. در فصل اول حضورم در پرسپولیس دقایق کمی بازی می کردم و در نهایت در دقیقه ۵۰ تعویض می شدم چون فشردگی لیگ ایران و سطح بالا است و از لحاظ بدنی کم می آوردم.

*نظرت درباره سطح لیگ ایران در مقایسه با لیگ های فوتبال قاره آسیا چیست؟

شما وقتی در ۳ سال گذشته به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نگاه می کنید متوجه می شوید دائما تیم های ایرانی در نیمه نهایی حضور دارند مخصوصا تیم ما پرسپولیس که به نیمه نهایی و سال بعدش به فینال رسیدیم. فقط امسال بود که استقلال و پرسپولیس نتوانست از مرحله گروهی صعود کند و تنها ذوب آهن به مرحله بعد راه پیدا کرد. در لیگ ایران لیگی خوب و سطح بالا است و تنها مشکلی که دارد از لحاظ مالی است.

*چرا با این وجود بازیکنان عراقی کمی به ایران می روند؟

۲ دلیل دارد. در ابتدا رسانه های عراقی در تبلیغ لیگ ایران ضعیف عمل می کنند. دوم اینکه از نظر مالی است. باشگاه های ایرانی برای جذب بازیکنان عراقی باید قرارداد دلاری ببندند و به خاطر بحران مالی که در کشور ایران است رقم ما به تومان بسیار بالا می شود. مثلا برای جذب یک لژیونر باید به اندازه جذب ۳ بازیکن سطح بالا ایرانی به او پول بدهند. لیگ ایران باعث شد تا من یک زندگی حرفه ای فوتبالی داشته باشم. به نظرم هر کسی که در لیگ ایران بازی می کند و به تیم ملی عراق دعوت می شود.

*هواداران پرسپولیس تو را دوست دارند؟

بله متاسفانه این دوست داشتن کار دستم داده است. الان نگویید که من مغرور شدم. واقعیت این است که هواداران مسئولان باشگاه پرسپولیس را زیرفشار قرار دادند تا با بشار تمدید کنید. مسئولان باشگاه پرسپولیس نیز با قراردادی که مبلغی نداشت با من عکس گرفتند و اعلام کردند که با بشار تمدید کرده است. اما من این قرارداد را قبول ندارم و آن را پاره کردم.

*درباره پیشنهادهای اخیرت از ترکیه و پرتغال بگو؟

واقعیت این است که من هیچ پیشنهادی ندارم چون آن عکس جعلی از امضای قرارداد با پرسپولیس باعث شده تا باشگاه های دیگر پا پیش نگذارند چون فکر می کنند با باشگاه ایرانی قرارداد دارم و نمی خواهند به دردسر بیفتند. به خاطر این عکس هواداران به من پیام می دهند که آیا قراردادت را تمدید کردی یانه. واقعیت این است که من ۴۰ درصد قراردادم از پرسپولیس طلب دارم. الان هیچ قراردادی با پرسپولیس ندارم و فقط به خاطر طلبم است که در حال رایزنی هستم تا در صورت پرداخت طلبم تمدید کنم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)