پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: شرایط این تیم از آن سالی که از ما ۶ امتیاز کم کردند، بهتر است. من هم به دربی و هم به قهرمانی امیدوار هستم ولی حتی اگر دربی را هم نبریم باز می‌گویم اگر نگاه‌مان به نتایج خودمان باشد و به تیم کمک کنیم و انرژی مثبت بدهیم، می‌توانیم قهرمان بشویم.

رضا جباری در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: تا جایی که به باور و فکر خود من مربوط می‌شود، هم به قهرمانی در لیگ و هم به پیروزی دربی امیدوار هستم. حتی اگر دربی را هم پیروز نشویم باز دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد. من در فوتبال روزهای سخت و عجیب زیاد دیده‌ام. اصلا نمی‌شود پیش بینی کرد ادامه مسابقات برای دیگران چگونه خواهد بود. الان شرایط از آن سالی که ۶ امتیاز از ما کسر شد که سنگین‌تر نیست. الان وضعیت از آن زمان بهتر است. حتی اگر دو بازی مانده باشد هم جای امیدواری است. الان که ۸ بازی تا آخر فصل داریم. من هم به این تیم، ایمان دارم.

وی ادامه داد: بچه‌های تیم ما شخصیت قهرمانی دارند. کادر فنی ما در دو فصل گذشته دو قهرمانی آورده است و یک فینال آسیا را تجربه کرده است. به نظرم همه باید انرژی مثبت بدهیم. به ویژه پیشکسوتان باید کمک کنند. بالاخره هواداران به صحبت‌ها و نظرات نگاه می‌کنند و به آن ارزش می‌گذارند. من شخصا در هر فرصتی از هواداران خواسته‌ام به تیم انرژی و انگیزه بدهند.

بازیکن سابق سرخپوشان اضافه کرد: همه می‌دانیم مسایل بیرونی زیادی وجود دارد که نمی‌خواهند پرسپولیس برای ششمین بار پیاپی قهرمان شود. نمی‌خواهم به این موارد بپردازم چون مسایل عیان نیاز به بیان ندارد ولی ما به عنوان پیشکسوت و هوادار باید حواس‌مان به این مسایل باشد و تیم را حمایت کنیم. حتی اگر بازیکنی دچار اشتباه شد باید او را از نظر روانی حمایت کنیم. اصلا در چنین مواقعی حمایت معنی دارد.

جباری، خاطر نشان کرد: چه تضمینی وجود دارد که رقیب ما در هفته‌های آینده یا مثلا در هفته‌های پایانی امتیاز از دست ندهند. الان اگر با حرف و انرژی منفی خودمان باعث افتادن انرژی تیم بشویم در چنان روزی افسوس می‌خوریم و با خودمان می‌گوییم که ای کاش در این روزها تمام تلاش خودمان را کرده بودیم. قبل از این هم گفته‌ام و الان هم چه از بچه‌ها و چه از هواداران می‌خواهم دنبال نتایج دیگران نباشند. مهم نیست آن‌ها می‌برند یا می‌بازند. مهم این است که ما برنده بازی‌ها باشیم و نگاه ما این باشد. بعد هم منتظر بمانیم. دیگران هم بالاخره امتیاز از دست می‌دهند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)