کارشناس داوری کشورمان در خصوص قضاوت تیم داوری بازی پرسپولیس برابر التعاون توضیحاتی را ارائه کرد.

نوذر رودنیل با اشاره به قصاوت مهند قاسم داور عراقی و همکارانش در بازی پرسولیس و التعاون اظهار داشت: انتخاب داور عربی برای بازی‌هایی که یک سمت آن تیمی عرب‌زبان است، اتفاق عجیبی است که نباید در این سطح از رقابت‌های فوتبال رخ بدهد. در این چنین دیداری همه کادر و بازیکنان یک تیم زبان داور را متوجه می‌شوند، مثل بازیکنان تیم التعاون اما از پرسپولیسی‌ها فقط ۲ بازیکن(بشار و آل‌کثیر) بر زبان عربی تسلط داشتند و این موضوع می‌تواند شائبه‌هایی را ایجاد کند و ذهنیت‌هایی را به وجود آورد

این کارشناس داوری در خصوص عملکرد کلی این داور تصریح کرد: کلیه خطاها و اخطارها درست بود. داور در این دیدار جای‌گیری و دوندگی خوبی داشت اما در یکی دو صحنه می‌بایست از کارت‌های رنگی‌اش استفاده می‌کرد.

او در ادامه دقایق حساس این دیدار را این‌گونه تشریح کرد و گفت: در دقیقه ۱۷ شماره ۱۲ التعاون روی سیدجلال حسینی مرتکب خطا شد و باید با کارت زرد جریمه می‌شد. دقیقه ۳۰ اتفاقی که بیرون از محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد، هند نبود. طبق قانون جدید اگر توپ به سینه یا سر بازیکن برخورد کرده و در ادامه در شرایط طببیعی دست با آن برخورد کند، هند نیست که داور به خوبی این صحنه را قضاوت کرد

این کارشناس داوری خاطرنشان کرد: دقیقه ۴۴ بازیکن التعاون خطایی را روی سرلک انجام داد که مستحق دریافت کارت بود اما داور از دادن کارت به او خودداری کرد.

رودنیل در خصوص یکی از حساس‌ترین صحنه‌های این دیدار به برنا گفت: در دقیقه ۴۸ اعلام پنالتی روی آل‌کثیر کاملا درست و قانونی بود اما باید داور به بازیکن خاطی کارت قرمز نشان می‌داد و او را از زمین اخراج می‌کرد ولی حتی کارت زرد هم نداد!

او افزود: در دقیقه ۶۴ شماره ۱۷ باید به خاطر خطایی که روی بشار مرتکب شد، با کارت قرمز جریمه می شد اما این اتفاق رخ نداد. ضمن این که در دقیقه ۲+۹۰ بازیکن التعاون خطای واضحی را روی سیدجلال مرتکب شد که بازهم بازیکنی از التعاون مستحق دریافت کارت زرد دیگری بود که دواور از دادن آن خودداری کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)