از لباس اول تیم پرسپولیس برای حضور در فصل فوتبالی ۰۳-۱۴۰۲ رونمایی شد.

پرسپولیس در بیست و سومین دوره لیگ برتر فوتبال با لباس زیر در میادین حضور پیدا خواهد کرد.

تولید این لباس توسط شرکت مجید انجام شده و مانند گذشته ایرانسل اسپانسر سرخپوشان خواهد بود.

در طراحی لباس این فصل، بازگشتی به اصالت تاریخی پیوند خورده با پرسپولیس داشته‌ایم که ریشه در شکوه، قدرت و اتحادی کهن دارد. طرح‌ها و نقوش این پیراهن همگی با الهام از نقوش بازمانده‌ی باستانی ایران است. از بین‌شان می‌توان به این چهار مورد شاخص که همان‌گونه مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اشاره کرد:

خط میخی: که در قسمت پایین پیراهن نگاشته شده است، اشاره به کلمه‌ی پارسه یا پرسپولیس دارد. تا اصالت تیم را یادآوری کند.
لوتوس: همان نیلوفر آبی، گلی که در مرداب رشد می‌کند. همواره رو به خورشید و روشنایی دارد و از دوازده گلبرگ تشکیل شده است. نمادی امیدبخش از سعی و تلاش و یادآوری آن زیبایی‌ای که از دل محیطی نامطلوب راه خود را به نور می‌یابد و می‌شکفد. دوازده گلبرگ گل نیز استعاره‌ای است از یازده بازیکن و یار دوازدهم‌شان یعنی هواداران باشگاه و نشانی از جدایی‌ناپذیری‌شان.
سرو ایرانی: که همیشه سبز و بی‌خزان است. نمادی از استقامت و سرافرازی از دوران باستان برای تیمی که استمرار و افتخارش نه تنها در کسب جام‌های پی در پی که برگرفته از روحیه‌ مردمی است که حامی‌اش هستند.
درفش کاویانی: بر اساس شاهنامه فردوسی، کاوه آهنگر، پیش‌بند چرمی خود را بر نیزه‌ای چوبی قرار داد و از آن به‌عنوان نمادی برای اتحاد استفاده کرد. اتحاد امری جدا نشدنی از فلسفه‌ی پرسپولیس است که بدون آن واژه‌ تیم معنایی ندارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)