پیشکسوت پرسپولیس گفت: شاید سعی کنند با حاشیه‌ها حواس پرسپولیس را پرت کنند ولی این تیم شخصیت و لیاقت قهرمانی خودش را نشان داد. فقط باید تمرکز صد در صدی داشته باشند و با حواس جمع این پنج فینال را برگزار کنند و هر دو جام را بگیرند.

دکتر محمدرضا زادمهر در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره ارزیابی خود از شرایط سرخپوشان و رقابت در گرفته در صدر جدول، اظهار داشت: قبل از هرچیز باید گفت، این تیم‌هایی که الان بالای جدول هستند، شخصیت قهرمانی داشته‌اند که خود را به این نقطه رسانده‌اند. در اروپا هم همین است. یکسری تیم‌ها در گذر زمان یک شخصیتی پیدا می‌کنند که باعث می‌شود در اکثر فصول بالای جدول باشند و در میان آن‌ها هم یک‌سری شاخص‌تر می‌شوند. پرسپولیس نیز همین‌طور است. جدای از این امر در همین لیگ خودمان، همه تیم‌ها زحمت می‌کشند. در عصر انفجار اطلاعات می‌بینیم که اکثر تیم‌ها و مربیان حرف برای گفتن دارند. چه در زمین تمرین و مسابقه و چه خارج از زمین. اکثر بازی‌ها گل دارد. قدرت بدنی‌ها هر سال بهتر می‌شود. دیالوگ‌ها تغییر کرده است. این‌ها نشانه رشد فوتبال است. ما هم باید حواس‌مان باشد حریفی را دست‌کم نگیریم. این موضوع و باور توانایی‌های تک تک حریفان در پنج بازی باقیمانده بسیار مهم است.
وی درباره ارزیابی خود از پرسپولیس و افت و خیزی که اتفاق افتاد ادامه داد: پرسپولیس شروع خوبی داشت ولی در ادامه چند عامل باعث افت تیم شد. از یک طرف خستگی و مصدومیت‌ها بود و از سوی دیگر جدایی مهاجمی که آمده بود در کنار این‌ها، تیم درگیر یک‌سری بحث‌های حاشیه‌ای شد که البته برای آن به‌وجود آورده بودند. باید از چنین مسایلی دوری کرد. درگیری بیش از حد با آن‌ها انرژی و تمرکز تیم و کادر فنی را گرفت. به عنوان مثال اشتباهات داوری یکسری امتیازات را از ما گرفت و بعد درگیر شدن ذهن تیم به این موضوع باعث از دست رفتن امتیاز در یک‌سری بازی‌های دیگر شد. با توجه به این که می‌دانیم در اکثر سال‌ها شرایط این‌طور است خیلی نباید وارد مباحث داوری شد.
پیشکسوت خوشنام فوتبال ایران خاطر نشان کرد: یحیی گل‌محمدی از مربیان باهوش فوتبال ما است. یکی از باهوش‌ترین‌ها است. من وقتی سرپرست تیم ملی بودم او بازیکن ملی بود. گاهی سوالات ریاضی و هوش را مطرح می‌کردم و یحیی جزو نفراتی بود که بدون استثناء همه معماها را حل می‌کرد. معلم بود. خصلت معلم بودن را در فوتبال و کار مربیگری خودش حفظ کرده است. معلم خوبی هم بوده و هست. شخصیت قهرمانی را هم دارد. او با سابقه قهرمانی به پرسپولیس آمد. یک تیم قهرمان را تحویل گرفت و همیشه گفته‌اند قهرمان ماندن سخت‌تر از قهرمان شدن است. او پرسپولیس را قهرمان نگه داشت. پرسپولیس و او خوش شانس هستند که در این کادر، افراد باهوش و کاربلد دیگری مثل افشین پیروانی، کریم باقری و حالا سید جلال حسینی هم حضور دارند. این ها همه در کنار هم سرمایه بزرگی شده‌اند.
دکتر زادمهر درباره ارزیابی خود از بازی‌های پایانی فصل فوتبال ایران، عنوان داشت: پنج بازی داریم که در حکم پنج فینال است. این حرف فقط برای بیان سختی بازی‌ها نیست بلکه منظور این است که شما وقتی قرار است در یک بازی فینال حضور پیدا کنید باید با تمام توان ذهنی و بدنی و در نهایت آرامش و تمرکز آماده بازی شوید. هر چیز غیر ضروری را باید کنار بگذارید. اصلا شکی نیست سعی در ایجاد حواشی و بر هم زدن آرامش و تمرکز باشگاه، کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس خواهد شد. با علم به این موضوع فقط باید به هدف فکر کرد. یک تمرکز صد در صدی تا هیچ عاملی حواس مجموعه را پرت نکند. حاصل یک‌سال تلاش، عرق ریختن و تحمل سختی‌ها در این پنج بازی است. همان‌طور که پرسپولیس می‌تواند هر دو جام را بگیرد با غفلت ممکن است هر دو جام را از دست بدهد البته که این پرسپولیس خود را لایق هر دو جام نشان داده است.
وی در توضیح صحبت‌های خود و سوال درباره دربی احتمالی جام حذفی، اضافه کرد: دربی شرایط خاص خودش را دارد و احتمال وقوع آن هم زیاد است ولی نباید آن را قطعی بدانیم و از حریف نیمه‌نهایی غافل بشویم. توقع هواداران هم بالا است و دیگر دوم بودن را نمی‌پذیرند. این توقع را خود بازیکنان و تیم به خاطر توانمندی‌های بالای‌شان ایجاد کرده‌اند. هم داخل زمین و هم روی نیمکت بازیکنان خوب داریم. هر کس آسیب می‌بیند نفر بعدی بیشتر نباشد کمتر هم نیست. یک کادر کاربلد و باهوش با شخصیت قهرمانی بالای سر این تیم است. حالا خیال‌شان راحت است که سرنوشت هم دست خود آن‌ها است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)