وزیر ورزش و جوانان گفت: حضورم در انتخابات کمیته ملی المپیک شایعه است ولی علاقه‌مندم این انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.

حمید سجادی در حاشیه بازدید از پیست توچال و حضور در اردوی انتخابی المپیک اظهار داشت: امروز میهمان فدراسیون اسکی بودم. این فدراسیون در حال برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی جهت اعزام به بازی‌های المپیک است. ان‌شاءالله المپیک پیش رو در چین فکر می‌کنم با کیفیت خوبی در حال برگزاری و اجرا باشد. تیم کشور ما هم مراحل آمادگی را پشت سر گذاشته است.

*یکی از اقدامات خوب ما واگذاری استقلال و پرسپولیس است

وزیر ورزش افزود: از کارهای خوبی که شروع کرده‌ایم واگذاری استقلال و پرسپولیس است. خوشبختانه مراحل خوبی طی شده و دولت خیلی خوب کمک کرده، اجازه بدهید به عنوان ورزشکاری قدیمی و عضو کوچکی از جامعه ورزش و به عنوان خادم ورزش و جوانان در وزارت از رئیس جمهور محترم، مردمی و دوست‌داشتنی‌مان تشکر کنم. انصافا شهادت می‌دهم او از هفته اول شروع کارش که خواهش کردم اقداماتی را انجام بدهید و ادامه مسیر را برای واگذاری پرسپولیس و استقلال داشته باشیم، استقبال کرد و دستور اکید داد که راه را ادامه بدهید.

*دیروز به AFC نامه زدیم و برای مذاکرات دوباره اعلام آمادگی کردیم

سجادی تصریح کرد: در معاونت حقوقی ایشان کار ادامه پیدا کرد، از دکتر دهقان خیلی تشکر می‌کنم، آنجا دو سه هفته مراحل کارشناسی انجام شد و مطالعات حقوقی صورت گرفت، مجددا خدمت رئیس جمهور گزارشی تقدیم شد. آقای رئیسی به وزیر اقتصاد و دارایی دستور دادند از آنجا به سازمان خصوصی‌سازی و در حال حاضر هم همکاران عزیز ما در این سازمان در حال برنامه‌ریزی هستند تا طبق قولی که من مکتوب امضا و به دبیر کل AFC ارسال کردم کارها پیش برود.مجددا مکاتبه شد،آنها به احترام وزارت ورزش پاسخ دادند، ما هم مجددا به احترام آنها روز گذشته نامه‌ دیگری ارسال و برای ادامه مذاکرات اعلام آمادگی کردیم. همکاران من در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و سایر باشگاه‌هایی که علاقمند باشند راه خصوصی‌سازی و حرفه‌ای شدن را ادامه بدهند، خودم هم در کنارشان آماده هستم.

* آماده‌ام با نمایندگان استقلال و پرسپولیس از مستنداتمان دفاع کنیم

وی ادامه داد: بنده به اتفاق نمایندگان و مدیران عامل باشگاه استقلال و پرسپولیس آماده حضور و مذاکره و همین طور دفاع از مستندات‌مان هستیم. خوشبختانه رابطه خوب و مثبت بین ما و کنفدراسیون فوتبال آسیا شروع شده، مکتوب قول دادیم که در فوریه مقدمات واگذاری دو باشگاه برای خصوصی‌سازی را آغاز کنیم که نویدبخش اطلاعات آینده و خبرهای خوب برای حضور دو باشگاه در بازار بورس سرمایه است.

*به جای حضور در کمیته ملی المپیک نگاه به کارهای بزرگتری دارم

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: مطمئنم طبق نظر کارشناسان یکی از موفق‌ترین اتفاقات بازار بورس و سهام بازار سرمایه سهام این دو باشگاه خواهد بود. پیشاپیش این نوید را خدمت علاقمندان می‌دهم که ان‌شاءالله آماده باشیم برای استقبال از حضور این دو باشگاه در بازار سرمایه، مطمئنم اتفاقات خوبی در پیش است. برنامه‌ریزی خوبی کردیم که پروژه‌های ورزشی را با استفاده از برخی منابع پیش ببریم. سربسته بگویم که منابعی را در نظر گرفتیم تا کمتر از یک سال دیگر بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام را سرعت بدهیم و تمام کنیم. کارهای کلان و بزرگی پیش روی ورزش ما است. واقعیت این است که به شخصه وظیفه می‌دانم به همراه همکاران، معاونین، مدیران مستقل و فدراسیون‌ها کارهای بزرگی را دنبال کنیم. در کوران کارهای کلان و بزرگ و افق دید رو به جلویی که داریم. بعضی اوقات شایعه می‌کنند که سجادی در کمیته المپیک می‌خواهد حاضر شود. نگاه‌مان واقعا به کارهای بزرگ دیگری است. امیدواریم انتخابات کمیته ملی المپیک سر موعد طبق آنچه هیات اجرایی و ریاست آن صالحی امیری برنامه‌ریزی کرده سر موعد به بهترین شکل برگزار شود و بهترین فرد انتخاب شود. هر موقع بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ارتباط و تعامل خوب وجود داشته ورزش کشور بهره آن را برده است. الان هم تعامل مثبت و سازنده ای بین وزارت و کمیته المپیک وجود دارد. امیدوارم سالهای پیش رو برای ورزش کشور خوب باشد. امیدوارم من و همکارانم توفیقی که برای خدمت داریم قدردان باشیم و انقدر خوب عمل کنیم که جامعه ورزش راضی باشد

*هیچ قولی برای پرداخت مطالبات بازیکنان فوتبال ندادم

وی در مورد اینکه برای پرداخت مطالبات برخی بازیکنان فوتبال مانند محمد انصاری قول داده‌ بود، گفت: من قول دادم؟ مگر من مسئول پرداخت مطالبات بازیکنان هستم؟ شخصا قولی نداده‌ام، اگر باشگاه‌ها قول داده‌اند بالاخره مدیریت اجرایی داخل‌شان به خودشان ارتباط دارد. حتما باید به قول‌شان متعهد باشند، اگر پرداختی باید انجام بدهند یا کسی مطالباتی دارد، حتما باید حساب و کتاب‌های مالی‌شان مشخص شود. اگر به سمت حرفه‌ای شدن و خصوصی‌سازی می‌رویم، یکی از همین مراحل عبور از اتفاقات مالی و شفاف‌سازی این موارد است.

*زمانی که کار می‌کردم اجازه حضور واسطه‌ها را نمی‌دادم

سجادی افزود: اینکه واسطه‌ها ورود می‌کنند من نشنیده‌ام، اما زمانی که خودم در باشگاه‌ها کار می‌کردم اصلا اجازه نمی‌دادم واسطه‌ای به باشگاه وارد شود، این به مدیریت داخل هر باشگاه ارتباط دارد.

*در مورد کالدرون به اندازه کافی صحبت شده است

وزیر ورزش در مورد اینکه طلب ۲۲ میلیاردی کالدرون از تسهیلات اشتغالزایی محرومان و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شد، اظهار داشت: در مورد این پرونده به اندازه کافی صحبت شد، شفاف‌سازی شد، این خبر برای قبل است و الان گفتن ندارد. به دنبال چه می‌گردید؟!

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)