وزیر ورزش و جوانان گفت: در مرحله اول واگذاری سهام سرخابی ها استقبال خوبی شد و باید از نگاه مثبت رئیس جمهور تشکر کنم.

سیدحمید سجادی درباره روز درختکاری و حضور در ورزشگاه آزادی، عنوان کرد: در این روز ارزشمند و هفته ای که برای پاسداشت جنگل ها هست، عزیزان در شرکت توسعه و مجموعه آزادی برنامه ریزی کردند تا امروز این مراسم انجام شود. البته در ادامه ساختمان جدید و خوابگاه ورزشکاران تیم های ملی تیراندازی با کمان را خواهیم داشت. خوشفکری که دوستان در وزات داشتند این بود درختانی که به مناسبت روز درختکاری کاشته می شود به نام شهدای ورزشکار باشد و این برنامه سراسری است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: این درختان به نام شهدای ورزشکار نامگذاری شد. بخشی دیگر برای مدال آوران طلای المپیک و پارالمپیک بود که برای اولین بار انجام شد. مجموعه ای از نام های بزرگ داشتیم که امیدواریم نقطه عطفی در کنار مدال آوری در ورزش است و خوشحالم دوستان به این موضوع فکر کرده و به آن پایبند هستند. به عنوان خادم ورزش و جوانان می گویم اگر نگاه دقیق داشته باشیم بیشترین استفاده از محیط زیست را جامعه ورزش دارد؛ مثل کوهنوردی، بازیهای ساحلی، استفاده از ارتفاعات، آب، خاک و … هنوز چمن طبیعی ارزش خود را دارد و خیلی از رشته های ورزشی مثل قایقرانی، پیاده روی، دوچرخه سواری همه از محیط زیست استفاده می کنند. جامعه ورزش مروج این نوع تفکر باشند و یادآوری کنند قدر این موهبت الهی را بدانیم و به محیط زیست احترام بگذاریم.

سجادی در ادامه صحبت هایش درباره اینکه بعد از ۲۴ سال سهام سرخابی ها به هواداران واگذار شده است، گفت: تبریک می گویم. روز بزرگ و تاریخی را پشت سر گذاشتیم. مرحله اول استقبال خوبی بود که حدود ۲۰۰ هزار نفر برای پرسپولیس و حدود ۱۸۰ هزار نفر برای استقلال استقبال شد. این مرحله اول بود و این طور که با همکاران در سازمان خصوصی سازی صحبت شده تلاش شبانه روزی بود که به اینجا رسیدیم. تا پایان شهریور بخش مهمی از این سهام یعنی ۵۱ درصد واگذار می شود که به تدریج انجام می شود.

وزیر ورزش خاظرنشان کرد: مردم تا الان استقبال خوبی داشتند و مرحله اول تا یک ماه ادامه دارد. اگر سهام به فروش برود این مدت کم می شود. دورخیزی که راه افتاد بسیار خوب بود و از وزارت اقتصاد و خصوصی سازی تشکر می کنم. تشکر اصلی را از رئیس جمهوری دارم که اگر تلاش و نگاه مثبت او نبود این اتفاق نمی افتاد. حمایت او باعث شد این نگاه اصولی و درست در ورزش کشور کارش را آغاز کند و امیدوارم سنگ بنای خوبی در ورزش کشور باشد و این ۲ باشگاه مردمی با حمایت مردم روزگار خوبی داشته باشند و مردم راضی باشند.

وی درباره باز شدن درهای ورزشگاه به روی مردم، گفت: جاده تندرستی دور دریاچه طراحی شد، ورود رایگان شد و ایستگاه صبگاهی و شامگاهی به زودی طراحی می شود.

سجادی درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و تدوین آن گفت: قرار شد آقای ماجدی پیگیری کند و به من گزارشی بدهد. هر وقت با او جلسه برگزار کردیم اطلاع می دهیم.

وزیر ورزش در پاسخ به سوالی مبنی بر میزبانی مشهد در فوتبال و بازی با لبنان، عنوان کرد: هفته پیش ماجدی به وزارت آمد و درباره اوضاع تیم ملی صحبت شد. اینکه ما چه کمک می توانیم انجام دهیم تا تیم ملی دو بازی خود را به خوبی پشت سر بگذارد. در این جلسه آقای ماجدی گفت بازی با لبنان به جای تهران در مشهد برگزار شود و این موضوع چند جانبه است. هم زیارت خوبی اتفاق می افتد و هم اینکه استادیوم ارزشمند در مشهد محل میزبانی خوبی باشد.

وی درباره حضور تماشاگران در استادیوم، عنوان کرد: فدراسیون باید پیگیر باشد و ما از خدا می خواهیم تماشاگر بیاید. حال و هوای استادیوم با تماشاگر بسیار با استادیوم خالی متفاوت است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)