پرسپولیس نیوز: کارشناس داوری فوتبال معتقد است که داور باید برای پرسپولیس در دربی هشتادوششم تهران یک پنالتی می‌گرفت.

حیدر سلیمانی درباره عملکرد تیم داوری دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دربی هشتادوششم پایتخت اظهار داشت: علیرضا فغانی سعی کرد با استفاده از آمادگی جسمانی خودش در تمام‌ صحنه‌ها حاضر باشد و درکنار آن مدیریت خوبی هم روی بازیکنان دو تیم و حتی نیمکت فنی داشت. فغانی در یک بازی سخت ۲۶ خطا اعلام کرد و دو بار آوانتاژ داد که کاملاً صحیح بود و در کل حدود ۴۰ تصمیم ریز و درشت گرفت.

وی ادامه داد: در دقیقه پنج اولین اشتباه توسط سخندان کمک داور اول این دیدار صورت گرفت و پرتاب اوت را به اشتباه به نفع استقلال اعلام کرد که فغانی اشتباه وی را اصلاح کرد. در دقیقه هشت نیز یک کرنر به نفع استقلال اعلام نشد.

کارشناس داوری فوتبال با اعلام اینکه در دقیقه ۱۳ فغانی ابتدا پرتاب اوت را به نفع استقلال اعلام کرد، اما بلافاصله تصمیم اشتباهش را اصلاح کرد و پرتاب اوت را به پرسپولیسی‌ها داد، افزود: احمدزاده در دقیقه ٢٨ در کورس با مدافع استقلال با برخورد به بازیکن استقلال در محوطه جریمه سرنگون شد و داور به درستی ادامه بازی داد و پنالتی نبود، اما در ادامه کرنر به سود پرسپولیس را اعلام نکرد.

سلیمانی درباره قضاوت داور در نیمه دوم نیز تصریح کرد: ضربه سر مهاجم پرسپولیس در دقیقه ۵۷ با کنترل با دست مجید حسینی همراه شد و در اختیار رحمتی قرار گرفت که از چشم داور دور ماند و کمک داور اول باید کمک می‌‌کرد تا داور اعلام پنالتی کند. همچنین اخطارهایی که در این بازی داده شد همه به موقع و صحیح بود و فقط در ۱۵ دقیقه اول کمک داور اول با وجود تجربه زیاد در دربی کمی استرس داشت که در ادامه تمرکزش را پیدا کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)