پرسپولیس نیوز: کارشناس داوری فوتبال ایران می‌گوید که داور سریلانکایی دیدار پرسپولیس و السد تمرکز نداشت و بازیکنان السد هم تلاش کردند او را تحت تاثیر قرار دهند.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره قضاوت  هیتی بیریرا داور سریلانکایی دیدار پرسپولیس و السد گفت: این داور از همان دقایق ابتدای بازی تحت تاثیر جو استادیوم قرار گرفت و تمرکز لازم را نداشت. ژوای و بازیکنان السد با فهمیدن این موضوع سعی کردند به سمت داور به طور گروهی هجوم ببرند تا تصمیمات داور را تحت تاثیر خودشان قرار بدهند. در مقابل داور قاطعیت خوبی از خودش نشان نداد و اجازه داد بارها بازیکنان دو تیم با او به مشاجره بپردازند. قاطعیت یک داور بزرگ را در این بازی حساس ندیدیم و شانس آورد که صحنه‌های مناقشه برانگیزی در این بازی شاهد نبودیم.

وی درباره اتفاقات رخ داده در این بازی عنوان کرد: دقیقه ٢۶ خطای خلیل زاده روی ژاوی مستحق اخطار بود که داور چشم پوشی کرد. دقیقه ٣١ در محوطه جریمه السد علیپور سرنگون شد و داور به درستی ادامه بازی داد و اعتراض علیپور نسبت به اعلام پنالتی بی مورد بود. دقیقه ۴� بازیکن السد روی بازوی نعمتی بطور غیرعمد لگد کرد که از چشم داور دور ماند ولی کمک داور به درستی اعلام خطا کرد. دقیقه ۴٢ مدافع شماره ٢ قطر روی امیری خطا کرد و چون موقعیت خطرناک حریف را سلب کرد اخطار دریافت کرد.

این کارشناس داوری افزود: دقیقه ۴۵ اخطار به سید جلال حسینی مشخص نبود به چه علتی داده شد در حالی که در کنار کمک داور اول مدافع السد به صورت علیپور سیلی زد که داور و کمک داور صحنه را دیدند و عکس العملی نشان ندادند. دقیقه ۴٩ آفساید مهاجم السد از سوی کمک اول داور به نظر رسید اشتباه بود گرچه تصاویر تلویزیونی واضح نبود. دقیقه ۵٩ در محوطه جریمه پرسپولیس خطایی روی مهاجم السد انجام نشد که اعتقاد به پنالتی داشت. دقیقه ۶٢ کمک داور اول در اعلام آفساید مهاجم قطری اشتباه کرد.

سلیمانی اظهار داشت: دقیقه ۶٧ برخورد توپ به دست سید جلال حسینی در میانه میدان خطا بود و داور به درستی خطا اعلام کرد اما بازیکنان السد به داور هجوم آوردند تا شاید داور اخطار دوم به حسینی بدهد و اخراج شود ولی داور به درستی اخطار نداد. دقیقه ٧٢ ژاوی پس از اعتراض های مکرر به درستی اخطار گرفت. دقیقه ۵+ ٩� خلیل زاده روی مهاجم السد پشت محوطه جریمه خطا کرد و بخاطر سلب موقعیت خطرناک اخطار گرفت.

وی گفت: در کل داوری این بازی مطلوب نبود. کمک داور اول و داور عملکرد ضعیفی داشتند و بخصوص در نیمه دوم تصمیماتشان قاطعانه نبود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)