سیدجلال حسینی گفت: پرسپولیس پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران است. در سال‌های اخیر بهترین نماینده برای ایران بوده است اما نتیجه این زحمات چه شد؟ حذف ازلیگ قهرمانان آسیا…

شاید بهترین کسی که می‌توانست در این رابطه توضیح بدهد سیدجلال حسینی بود. بر همین اساس کاپیتان با تجربه پرسپولیس درخصوص اعتصاب بازیکنان، مشکلات این تیم و مسائل دیگر از جمله بازی حساس تیم ملی با خبرورزشی گفت‌وگو کرد:

هواداران پرسپولیس نگران بودند و حالا با اعتصاب جدید نگران تر شدند. صحبتی در این خصوص نداری؟

هواداران پرسپولیس که تاج سرما هستند. در این رابطه حرف زیاد دارم اما اگر اجازه بدهید سرفرصت مناسب خواهم زد.

به هرحال موضوع مهمی است و تو هم کاپیتان پرسپولیس. در تمرین امروز (چهارشنبه) چه خبر بود؟

من که به دلیل مشکل شخصی نتوانستم به ورزشگاه شهید کاظمی‌بروم.

می‌دانستی بچه‌ها تمرین نمی‌کنند؟

ببینید مشکلات مالی از اول فصل وجود داشته و ما تصور می‌کردیم حداقل تا نیم فصل حل می‌شود اما … واقعا نمی‌دانم چه بگویم؟

با رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس صحبت کردی؟

فقط همین قدر بدانید آن قدر مشکلات پرسپولیس زیاد شده و به هم پیچیده است که هر مدیری هم بیاید به مشکل برخواهد خورد. آقای صدری هم همین مشکلات را که قبلی‌ها درست کرده بودند، داشت. حالا آقای درویش هم با کوهی از مشکلات مالی و… مواجه شده و این دو نفر آخری واقعا کاری نمی‌توانند بکنند. مشکلات امروز پرسپولیس تقصیر این دو نفر نیست.

یحیی گل محمدی هم در نیم فصل می‌خواهد تیم را تقویت کند اما پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته است. آیا پرسپولیس نیاز به تقویت دارد؟

صددرصد نیاز به تقویت داریم. همه تیم‌ها در نیم فصل تقویت شده و تجدید قوا می‌کنند آن گاه ما باید …

شما نیم فصل اول را با عنوان دومی‌و پشت سراستقلال به پایان رساندید. نتایج خوبی گرفتید و فکر می‌کنید چرا باید با این مشکلات روبرو شوید؟

اول اینکه ما اصلا به جدول لیگ تا پایان فصل نگاه نمی‌کنیم. ما فقط کارخودمان را انجام می‌دهیم و درهمه این سال‌ها هم یاد گرفتیم فقط سخت کارکنیم اما واقعا کارد به استخوان رسیده است.

بیشتر توضیح می‌دهی؟

توجه داشته باشید که بازیکنان ومربیان پرسپولیس هم خانواده و خرج دارند. برخی ازآنها خرج چند خانواده را می‌دهند و من می‌دانم مربیان و بازیکنانی داریم که مستأجر هستند و صاحبخانه آنها را جواب کرده است. برخی ماشین خود را فروخته و درنیم فصل گذشته خورده اند! آنها روی قول مدیران باشگاه و قراردادی که بسته اند حساب باز کرده اند. حالا چه کار باید کنند؟ خیلی‌ها فقط یک بازی، یک برد یا قهرمانی را می‌بینند اما ازمسائل دیگر بی خبر هستند و امیدوارم کسی قضاوت عجولانه در خصوص بازیکنان نکند. بازیکنان پرسپولیس در همه این سال‌ها نشان داده اند به تیم خود تعصب دارند و غیرتمند هستند.

بسیاری از منتقدان هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را نشانه رفته اند که قادر به تأمین منابع مالی پایدار نیست؟

من نمی‌خواهم زیاد مسائل را باز کنم اما شرایط نُرمال نیست. باشگاه پرسپولیس پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران است. در سال‌های اخیر بهترین نماینده برای ایران بوده است اما نتیجه این زحمات چه شد؟ حذف ازلیگ قهرمانان آسیا؟ نمی‌دانم چرا اتفاقات بد به صورت سریالی باید برای پرسپولیس بیفتد؟ من به عنوان یک بازیکن به هواداران حق می‌دهم جام بخواهند. این حق طبیعی طرفداران است و باید به این تیم رسیدگی بیشتری شود. چرا باید پرسپولیس ازآسیا حذف شود. هنوز از شوک این اتفاق خارج نشده دوباره پنجره نقل و انتقالات بسته می‌شود و حالا هم مشکلات مالی بیداد می‌کند. به راستی چرا؟

به تازگی یک شوخی هم درفضای مجازی مطرح شده که تعداد پنجره‌های بسته پرسپولیس از تعداد قهرمانی‌های این تیم بیشتر شده است؟!

واقعا زشت است! پرسپولیس تیم کوچکی نیست و امیدوارم مسئولان هرچه زودتر به فکر بیفتند.

به نظرت با اعتصاب و تمرین نکردن چیزی درست می‌شود؟

گفتم که در این رابطه بعدا مفصل صحبت خواهم کرد!

بسیارخوب، نمی‌توان با سید جلال حسینی با ۱۱۵ بازی ملی صحبت کرد و چیزی از تیم ملی نپرسید. بازی با عراق را چطور می‌بینی؟

به آقای اسکوچیچ، کادرفنی و بچه‌های تیم ملی تبریک می‌گویم. تا همین الان هم کاربزرگی کرده و مزد زحمات خود را با صدرنشینی در گروه گرفته اند. انشالله در بازی روز پنج شنبه هم تیم ایران بتواند با اقتدار مقابل تیم ملی عراق به برتری برسد.

از تیم شما هم ۵ بازیکن در اردوی تیم ملی حاضر هستند. وحید امیری، مهدی ترابی و میلاد سرلک که ازقبل بودند و حالا کمال کامیابی نیا و فرشاد فرجی نیز اضافه شده اند. نظری نداری؟

– همه این بچه‌ها و سایرین که دعوت شده اند لایق بوده اند. امیدوارم بتوانند به تیم ملی کمک کنند.

فکرش را می‌کردی فرشاد فرجی به تیم ملی دعوت شود. تو کنارش بازی می‌کنی؟

فرشاد یک فوتبالیست شایسته و مدافعی خوب است. بازی‌های خوبی برای پرسپولیس انجام داد و حق اش است به تیم ملی دعوت شود.

می‌دانیم رابطه خوبی با محمد حسین کنعانی زادگان داری. بعد از ماجرای اخیر با او صحبتی داشتی؟

نه، صحبتی نداشتیم چون اساسا دوست ندارم در زندگی شخصی و خصوصی دیگران دخالت کنم اما خوشحالم دراگان اسکوچیچ پشت حسین کنعانی ایستاد. این بچه‌ها جوان هستند و ممکن است اشتباهی مرتکب شوند. کنعانی زادگان را هم سالهاست می‌شناسم و می‌دانم چقدر پسر صاف و ساده ای است. به نظرم برای او پاپوش درست کردند اما او سرمایه فوتبال این مملکت است.

نتیجه بازی ایران و عراق را چند چند پیش بینی می‌کنی؟

می‌دانید که من اهل پیش بینی نیستم. فوتبال قابل پیش بینی نیست اما با شناختی که از توان بچه‌ها دارم انشالله با یک پیروزی شیرین این بازی به سود ایران تمام خواهد شد.

لابد می‌دانی سردارآزمون، احمد نوراللهی و … کُرونا گرفته اند و مهدی طارمی‌هم در برف ترکیه و شرایط آب و هوایی آنجا گیر کرده است؟

ما بازیکنان خوبی داریم اما امیدوارم مهدی طارمی‌برسد؛ چون مهاجم خطرناکی است که قطعا عراقی‌ها را می‌تواند به دردسر بیندازد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)