محمود شافعی پیشکسوت فوتبال ایران گفت: مهدی عبدی و حامد پاکدل هم بازیکنان خوبی هستند که باید در کنار لوکادیا رشد و پیشرفت کنند.

درخشش یورگن لوکادیا یکی دیگر از پیشکسوتان پرسپولیس را نیز تحت تأثیر قرار داده است. محمود شافعی ضمن تعریف و تمجید از عملکرد مهاجم هلندی پرسپولیس می‌گوید: پرسپولیس در حال حاضر مهاجم خوبی به خدمت گرفته که بدون شک با حضورش در ترکیب می‌تواند تفاوت‌ها را برای این تیم رقم بزند. یورگن لوکادیا یک مهاجم گلزن و حرفه‌ای است که توانسته است خیلی زود خودش را در ترکیب پرسپولیس جا بیندازد.

او ادامه می‌دهد: معمولا بازیکن خارجی برای جا افتادن در ترکیب یک تیم جدید آن هم در ایران نیاز به زمان دارد اما لوکادیا خیلی زود در تیم جا افتاد و با بچه‌ها هماهنگ شد. او در ۴ بازی موفق شده است ۴ گل برای تیمش بزند و پرسپولیس را به صدر جدول برساند. من دقیق نمی‌دانم پرسپولیس چقدر برای خرید مهاجم هلندی هزینه کرده اما واقعا او ارزش هر قیمتی را دارد. شما به شکل ضربه زدن و اعتماد به نفس بالای یورگن لوکادیا اگر توجه کرده باشید متوجه تفاوت او با سایر مهاجمان معمولی خارجی که به ایران آمده اند، خواهید شد.

هافبک اسبق پرسپولیس تصریح می‌کند: به نظر من سایر مهاجمان پرسپولیس هم می‌توانند از این مهاجم الگو بگیرند. مهدی عبدی و حامد پاکدل هم بازیکنان خوبی هستند که باید در کنار لوکادیا رشد و پیشرفت کنند. شیخ دیاباته هم خریداری شده و امیدوارم بتواند در این تعطیلات لیگ برتر خودش را آماده و مهیا کند. حضور دیاباته در جمع بازیکنان پرسپولیس می‌تواند خیلی به تیم کمک کند.

شافعی درخصوص عملکرد سایر بازیکنان جدید پرسپولیس نیز خاطرنشان می‌کند: بازی در پرسپولیس شرایط خاصی دارد و مسئولیت سنگینی برای بازیکنان به ویژه بازیکنان جدید ایجاد می‌کند. با این وجود به نظر من مهره‌های جدید در شش هفته اول عملکرد خوبی داشتند و نشان دادند جزو بهترین‌های ایران بودند که به پرسپولیس پیوسته اند. در مورد این بازیکنان تصور می‌شد باید کمی‌صبر کرد تا بتوانند خودشان را با سایر نفرات تیم هماهنگ کنند یا اینکه این تیم چند هفته ای به زمان نیاز دارد تا هماهنگی‌های لازم را به دست آورد و بتواند بهترین نمایش را از خود ارائه دهد اما خدا را شکر تیم یحیی گل محمدی خیلی زود به هماهنگی رسید و حالا می‌بینید صدرجدول را از آن خود کرده است.

او در خصوص تعطیلی لیگ برتر و اثر آن روی تیم پرسپولیس نیز می‌گوید: به هر حال چاره ای نیست. این تنها فرصت تیم ملی در فیفادی است و تحت هر شرایطی تیم ایران در اولویت است. البته آنچه مشخص است اینکه این تعطیلی روی تیم‌هایی مثل پرسپولیس که روی دور برد و موفقیت بودند ممکن است تأثیربگذارد اما باشگاه پرسپولیس همیشه در خدمت تیم ملی بوده است. پرسپولیس همیشه بیشترین ملی پوش را در اختیار تیم ملی قرار داده و این بار هم بازیکنانی به اردوی تیم رفته اند. هر چند بازیکنان دیگری هم از پرسپولیس می‌توانستند دعوت شوند.

شافعی در پایان درخصوص شرایط این فصل پرسپولیس و شانس قهرمانی این تیم یادآور می‌شود: پرسپولیس این فصل شانس اول قهرمانی است. نفرات خوبی جذب شده و سرمربی کاردان و با تجربه ای هم بالای سر این تیم دیده می‌شود. به نظر می‌رسد نسبت به سایر تیم‌ها نیز از قدرت بیشتری برخوردار باشد و برهمین اساس می‌گویم اگر این پرسپولیس دچار مشکلات مالی یا حاشیه ای در طول فصل نشود به راحتی قهرمان لیگ بیست و دوم خواهد شد. امیدوارم مدیران و مسئولان باشگاه مراقب این دو مورد باشند تا در پایان فصل، بازیکنان پرسپولیس جام قهرمانی را به امید خدا بالای سر برده و دل هواداران را شاد کنند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)