پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر پرسپولیس ابتدا گل بزند، چون سرمربی استقلال عصبی است، اضطراب را به بازیکنان داخل زمین انتقال خواهد داد.

محمود شافعی در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل مس کرمان در هفته بیست و ششم لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس بازی فوق‌العاده‌ تاکتیکی برابر مس در کرمان به نمایش گذاشت و هماهنگی خوبی در خطوط دفاع و هافبک وجود داشت. از طرفی دیگر عملکرد علیرضا بیرانوند به بازیکنان پرسپولیس اطمینان خاطر داده بود تا با اعتماد به نفس بالاتری در زمین حریف بازی کنند. این موارد نشان می‌دهد که بازیکنان از لحاظ سازماندهی به بلوغ تاکتیکی مناسبی در انتهای فصل دست یافته‌اند و برنامه‌های فنی تیم را به خوبی در زمین پیاده می‌کنند.

وی در مورد نتیجه دیدار استقلال و هوادار عنوان کرد: از بابت نتیجه در این دیدار شرایطی وجود داشت که اصلاً منطق فوتبالی در آن دیده نمی‌شد و یک مقدار شبهه‌برانگیز بود. در حالی که بازیکنان هوادار مقابل پرسپولیس بازی بسیار خوبی انجام دادند و موفق به کسب پیروزی یک بر صفر شدند، اما مقابل استقلال ۵ درصد بازی خودشان را نکردند. به طور مثال در گل‌های سوم و چهارم استقلال، خط دفاعی تیم هوادار هیچ تلاشی برای گرفتن توپ انجام نمی‌داد و مثل این بود که بازیکنان در مسابقات محلات بازی می‌کنند. در این روز‌ها آنقدر شرایط فنی بازیکنان پرسپولیس خوب است که نباید به این مسائل توجه داشته باشند و تمام تمرکز خودشان را برای ارائه بازی خوب در بازی‌های آینده بگذارند تا در نهایت، پایان فصل قهرمان لیگ برتر شوند.

*امیدوارم هواداران دربی تماشایی را شاهد باشند

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص برگزاری دیدار دربی صدم تصریح کرد: دیدار دربی اصلاً هیچ ارتباطی به بازی‌های قبلی و مسابقات لیگ برتر ندارد و نتایج هفته و ماه گذشته دو تیم در روند و جریان بازی دربی نخواهد داشت، چون این پیکار شرایط خاص خودش را دارد. البته فارغ از هر نتیجه با توجه به اینکه پرسپولیس فوتبال زیبایی را ارائه می‌دهد امیدوارم هواداران دربی تماشایی را شاهد باشند.

وی درباره اینکه استقلال در ۱۰ هفته مسابقات لیگ برتر موفق شده ۹ پیروزی به دست آورد، تاکید کرد: این آمار و رکورد خوب برای تیم فوتبال استقلال از نظر فنی کار را برای این تیم سخت‌تر می‌کند. چون بازیکنان به خاطر کسب این تعداد پیروزی در بازی‌های اخیر خود، غرور کاذبی دارند که این مسئله کاملاً به ضرر استقلال در دربی خواهد شد. ضمناً باید پرسپولیس ابتدا گل بزند تا استرس آن‌ها بیشتر شود، چون سرمربی استقلال بسیار عصبی است و با گل خوردن اضطراب را به بازیکنان داخل زمین انتقال خواهد داد.

*پرسپولیس فقط باید برای خودش بازی کند

شافعی در مورد اینکه پرسپولیس باید ۲ فوروارد بازی کند، یادآوری کرد: با توجه به اینکه پرسپولیس در رقابت‌های اخیرش بازی‌های بسیار زیبایی را ارائه می‌دهد، اگر گل‌محمدی بتواند در دربی هم با ۲ فوروارد بازی کند با روند تهاجمی تیم برتر زمین خواهد بود. پرسپولیس سالیان سال است که فوتبال تهاجمی را در دستور خودش دارد و بر همین اساس می‌تواند با ترکیب تهاجمی دربی را با پیروزی تمام کند. یحیی گل‌محمدی باید از قالب تدافعی و محتاطانه در دیدار دربی خارج شود.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که پرسپولیس چند درصد برای قهرمانی شانس دارد، خاطرنشان کرد: پرسپولیس باید در دربی پیروز شود تا قهرمان لیگ برتر شود، چون بعد از بُرد پرسپولیس در دربی، تیم فوتبال سپاهان اصفهان استرس خواهد داشت و در ۴ بازی باقی مانده امتیاز از دست خواهد داد. پرسپولیس فقط باید برای خودش بازی کند و کاری به نتایج سپاهان و استقلال نداشته باشد تا بتواند قهرمان لیگ شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)