جمشید شاه‌محمدی مهاجم اسبق تیم ملی و پرسپولیس نگران به قول خودش اتفاقات عجیب و غریب دربی روز پنج شنبه است.
با جمشید شاه محمدی در حالی تماس گرفتیم که هنوز داور دربی انتخاب نشده بود. با این وجود پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درگفتگو با خبرورزشی از بابت قضاوت دربی پیش رو ابراز نگرانی کرد.

به نظر شما این دربی زیبا و تماشاگر پسند می‌شود؟

اگر استقلالی‌ها با دفاع مطلق و ضد فوتبال بازی را خراب نکنند شاهد دربی قشنگی خواهیم بود.

چرا استقلالی‌ها بخواهند دربی را خراب کنند؟

نه اینکه دربی را خراب کنند بلکه منظورم این است که استقلال اگر یک امتیاز و مساوی هم از پرسپولیس بگیرد کلاهش را بالا می‌اندازد! به هر حال این تیم با مساوی هم صدرنشین می‌ماند اما پرسپولیس نیاز به برد دارد.

 فکر می‌کنید تیم سابق شما پرسپولیس به این هدف برسد؟

من اصلا نمی‌دانم چه کسی داور شده یا اینکه اصلا دوست ندارم پیش داوری کنم اما اگر داوری دچار اشتباه نشود و اتفاق عجیبی نیفتد، مطمئن باشید پرسپولیس برنده خواهد شد.

چرا چنین فکری می‌کنید؟

من فکری نمی‌کنم بلکه مجموعه عوامل را باید کنار هم چید. طبیعی است در فوتبال برخی اوقات شما از ناحیه داوری سود می‌کنید و گاهی هم ضرر اما وقتی اشتباهات مرتب و متوالی به سود یک تیم تمام می‌شود یک مقدار ذهن آدم را درگیر می‌کند.

شما معتقدید اشتباهات داوری به سود استقلال بوده است؟

لطفا کامل و درست از قول من بنویسید طبق آمار موجود اشتباهات سهوی داوری در فصل جاری بیشتر به سود این تیم بوده است.

ولی استقلالی‌ها معتقدند در دربی قبلی خطای پنالتی روی رودی ژستد گرفته نشد؟

اگر به این حرف‌ها باشد حرکت رزمی‌ارسلان مطهری روی فرشاد فرجی کارت قرمز مستقیم و اخراج داشت!

بگذریم! شما این بازی را از لحاظ فنی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

من نمی‌گویم استقلال خط دفاع خوبی ندارد اما دیگر دوران بردهای یک- هیچ و به قول معروف اقتصادی روز پنج شنبه تمام خواهد شد. این روش دفاعی و دل بستن به ضد حملات تا یک جایی جواب می‌دهد اما منجر به قهرمانی نخواهد شد.

چرا معتقدید داشتن دفاع خوب و کم گل خوردن منجر به قهرمانی نمی‌شود در حالی که خیلی‌ها بر این باورند تیمی‌جام می‌گیرد که کمتر گل بخورد؟

استقلال در نیم فصل دوم هنوز به زمین سفت نرسیده است. اگر آن پنالتی عجیب و غریب دقایق پایانی جلوی گل گهر سیرجان نبود تیم قلعه نویی نمی‌باخت. خیلی دلم برای ” امیر” سوخت. واقعا حق اش شکست مقابل استقلال نبود. نگرانی من و بسیاری از هواداران پرسپولیس به خاطر همین شکل پنالتی‌هاست!

به نظر شما کدام بازیکن پتانسیل درخشش در دربی را دارد؟

واقعا نمی‌توان پیش بینی کرد. شاید خیلی‌ها از وحید امیری و مهدی ترابی از پرسپولیس یا امیرحسین حسین زاده از استقلال حرف بزنند اما روز دربی ممکن است کسی که هیچ کس فکرش را نمی‌کند ستاره شود. شاید این بازیکن ازبک.

شیرزود تمیروف؟

بله، شاید او گل بزند یا وحدت هنانوف یا حتی سید جلال حسینی و اصلا نمی‌توان پیش بینی کرد. با این وجود امیدوارم پنج شنبه روز بچه‌های پرسپولیس باشد چون واقعا به برد نیاز داریم. ارزش ۳ امتیاز این بازی برای ما شاید ۹ یا ۱۲ امتیاز باشد!

جدا؟

کاملا جدی گفتم. ۳ امتیاز از استقلال می‌گیریم، ۳ امتیاز هم آنها نمی‌گیرند که می‌شود ۶ امتیاز! تیمی‌هم که ببازد هفته بعدی را هم به دلیل سر خوردگی و مشکلات پس از شکست دربی می‌دهد که می‌شود ۹ امتیاز.تیم برنده نیز با روحیه بالا هفته بعدی را می‌برد که می‌شود ۱۲ امتیاز!

 محاسبه جالبی بود. در پایان یک نتیجه برای ما پیش بینی کنید؟

پرسپولیس با نتیجه ۲ بر صفر استقلال را شکست خواهد داد!

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)