سازمان خصوصی‌سازی تخفیف‌های جالبی را برای خریدار باشگاه پرسپولیس در نظر گرفته است.

همچنان جزئیات بیشتری از نحوه واگذاری ۵۱درصد سهام باشگاه پرسپولیس منتشر می‌شود و یکی از نکات موردتوجه در این بین، بخش تخفیفاتی است که سازمان خصوصی‌سازی برای خریدار این باشگاه سرخپوش تهرانی در نظر گرفته است.

در بخش تخفیف‌های وزارت ورزش برای خریدار، یکی از موارد این است که اگر بخش خصوصی یا شرکت‌های تعاونی به دنبال خرید پرسپولیس باشند، تعداد اقساط و همچنین زمان بازپرداخت می‌تواند بیشتر باشد. در حالت عادی خریدار باید در ۶ سال و ۱۲ قسط این رقم ۲۲۰۰میلیاردی را پرداخت کند.

همچنین برای شرکت‌های خصوصی و تعاونی سود رقم باقی‌مانده به جای ۱۸درصد، ۱۵ و ۱۶درصد خواهد بود تا به این ترتیب سازمان خصوصی‌سازی معافیتی هر چند حداقلی را برای بخش خصوصی و تعاونی قائل باشد.

اما فارغ از بخش افزایش سود ناخالص، سه نکته دیگر هم قابل توجه است. اولی اینکه اگر خریدار میزان درآمد خود از تبلیغات محیطی را هر ساله ۵۰درصد افزایش دهد، پنج‌درصد از مبلغ یک قسط را پرداخت نخواهد کرد. البته باید توجه کرد که تحقق این بند بسیار دشوار است، چرا که همین حالا پرسپولیس و استقلال نتوانسته‌اند در درآمد خود از تبلیغات محیطی نسبت به سال گذشته افزایش چندانی داشته باشند.

همچنین سازمان خصوصی‌سازی برای درآمد حاصل از فروش بازیکن یا دریافت حق رشد هم معافیت جالبی قائل شده و در صورتی که ۳۰درصد از درآمد باشگاه به نقل و انتقالات مربوط باشد، معافیت پنج‌درصدی را در یکی از اقساط قائل می‌شود.

اما بی‌تردید جذاب‌ترین تخفیف مربوط به دستاوردهای باشگاه است؛ اگر پرسپولیس لیگ برتر را فتح کند، پنج‌درصد از یک قسط و اگر قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود، بیست‌درصد از یک قسط خود را تخفیف خواهد گرفت.

با توجه به اینکه با پرداخت بیست‌درصد نقدی (۵۴۷ میلیارد)، حدود ۲۲۰۰ میلیارد از این رقم باقی خواهد ماند، بنابراین هر قسط ۲۲۰میلیارد تومان خواهد بود که به این ترتیب قهرمانی در آسیا ۵۰میلیارد تومان برای خریدار این باشگاه تخفیف به دنبال خواهد داشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)