پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:شنیده بودم پرسپولیس می‌خواهد بعد از این بازی جشن قهرمانی بگیرد و اگر این اتفاق بیفتد من به آنها تبریک می‌گویم.

 وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل از دیدار تیمش برابر پرسپولیس (دربی ۸۶) از سری رقابت‌های هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالت عادی من همیشه می‌آمدم که با خبرنگاران دست بدهم اما اگر امروز این کار را می‌کردم مطمئناً تا ۴ بعد از ظهر طول می‌کشید.

* پرسپولیس جشن بگیرد به آنها تبریک می‌گویم

وی افزود: ما فردا مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم و همه می‌دانند که این مسابقه بسیار سخت است. ما آماده‌سازی خوبی داشتیم و فیلم‌های خوبی دیدیم و می‌دانیم که پرسپولیس از سال گذشته بهتر بازی می‌کند. شنیده بودم پرسپولیس می‌خواهد بعد از این بازی جشن قهرمانی بگیرد و اگر این اتفاق بیفتد من به آنها تبریک می‌گویم.

* برای گرفتن ۳ امتیاز گاهی اوقات نیاز به شانس هم وجود دارد

وی ادامه داد: رسانه‌ها در آسیا و اروپا بیشتر از استقلال می‌نویسند، ما بازی قبلی پرسپولیس مقابل السد قطر را دیدیم و آنها خوب بازی کردند اما برای گرفتن ۳ امتیاز گاهی اوقات نیاز به شانس هم وجود دارد. بازی فردا برای من یک بازی عادی است، انگار که می‌خواهیم مقابل فولاد یا سایپا بازی کنیم البته می‌دانم که دربی برای مردم ایران ، رسانه‌ها و حتی ایرانیان خارج از کشور مهم است و هر دو تیم تلاش می‌کنند تا برنده باشند ، ما بازی‌های بسیار سختی در گذشته داشتیم اما با همان بازیکنانی بازی می‌کنیم که ۶ ماه قبل بازی می‌کردیم و قفقط تیام به ما اضافه شده است.

* به رسانه‌های آلمانی گفتم بازی نکردن در تهران مقابل عربستانی‌ها منصفانه نیست

شفر تصریح کرد: بعد از دربی ۲ بازی سخت با العین داریم که بازی‌های بسیار مهمی برای ما در لیگ قهرمانان آسیا به حساب می‌آید، البته به دلیل بازی‌ها و پروازهای متعدد بازیکنانم خسته بودند که ریکاوری کردیم. دیدید که ما در قطر بازی کردیم و بعد به عمان رفتیم و من از این مسئله خوشحال نیستم چرا که بازی‌های خانگی ما باید در تهران انجام شود. من حتی با رسانه‌های آلمانی هم که مصاحبه کردم درباره این مسئله حرف زدم که این برای ایران منصفانه نیست. ما برای بازی فردا آماده هستیم و امیدوارم استادیوم پر از تماشاگری را ببینیم و مثل دیدار  قبل بازی خوبی انجام دهیم و تماشاگران شاهد یک بازی خوب باشند. باید بگویم هواداران استقلال در آسیا بهترین هستند و همانطور که مقابل فولاد، الریان و الهلال آنها را خوشحال کردیم امیدوارم که فردا هم آنها را خوشحال کنیم.

*اول باید بدانم چرا بانوان نمی‌توانند به ورزشگاه ها بیایند و بعد در موردش صحبت کنم

وینفرد شفر در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در صورت حضور بانوان در ورزشگاه آیا وی این موضوع را تاثیری در فرهنگ‌سازی می‌داند یا خیر، گفت: من نمی‌دانم که چرا بانوان نمی‌توانند به ورزشگاه‌ها بیایند. باید ابتدا کامل در مورد این مسئله بدانم و بعد در موردش صحبت کنم. فوتبال در همه جای دنیا ارتباط برقرار می‌کند و حتی می‌تواند خیلی از افراد را هم به هم نزدیک کند. امیدوارم بانوان فردا یا دفعات بعد بتوانند به ورزشگاه بیایند.

* بعد از بازگشت از عمان هواداران پرسپولیس هم به ما تبریک گفتند

شفر تأکید کرد: ما در ۲ بازی که در لیگ قهرمانان آسیا داشتیم سفیر خوبی برای ایران بودیم مثلاً در آلمان وقتی بایرن‌مونیخ بارسلونا را شکست می‌دهد همه در مورد آن صحبت می‌کنند نه فقط در ایران بلکه تمام روزنامه‌نگاران آلمان هم در مورد بردهای استقلال مقابل الهلال مطلب نوشتند و این یک پیغام مثبت است. ما با کامرون قهرمان شدیم و همه به این موضوع افتخار کردند، بعد از اینکه از عمان به تهران برگشتیم حتی هواداران پرسپولیس هم به ما تبریک گفتند چون ما برای ایران بازی می‌کردیم. فوتبال همین است امیدوارم بانوان بتوانند به ورزشگاه بیایند چون آنطور که شنیده‌ام تیم ملی بانوان هم در ایران فعالیت می‌کند. من نمی‌دانم که آیا آقایان در ایران می‌توانند بازی بانوان را تماشا کنند یا خیر؟

به گزارش فارس، در این لحظه خبرنگاران حاضر در نشست خبری اعلام کردند که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و حتی یکی از خبرنگاران گفت مگر اینکه مثل مربی کبدی تایلند روسری به سرمان کنیم که در این لحظه مدیر روابط عمومی استقلال اجازه پاسخگویی به شفر در این زمینه را نداد.

*اگر برانکو گفته سورپرایز دارد ما نیازی به سورپرایز نداریم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص وضعیت بویان اظهار داشت: من نمی‌توانم بگویم که چه کسی فردا بازی می‌کند یا نمی‌کند اگر برانکو گفته سورپرایز دارد من نمی‌دانم، چرا که ما نیازی به سورپرایز نداریم و بازی خودمان را می‌کنیم مثل بازی آخر که خوب بازی کردیم. ما در چند بازی آخر خیلی خوب بازی کردیم و فکر می‌کنم فردا هم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم.

* دربی برای من خیلی خیلی مهم نیست

شفر در مورد اینکه تیمش برای بازی فردا آماده است یا نه و اینکه در بازی رفت او تازه به استقلال آمده بود اما این تیم شکست خورد، گفت: این یک دربی است و می‌بینیم که خبرنگاران زیادی اینجا هستند اما برای من این بازی خیلی خیلی مهم نیست. ما این فصل باید به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا برویم و پایه این کار را در قطر و عمان انجام دادیم. مشخص است که می‌خواهیم فردا برنده شویم. درباره هوادارانمان هم باید بگویم که در عمان ۲۰۰۰ هوادار داشتیم که همه از برد مقابل الهلال خوشحال بودند اما اگر در تهران مقابل الهلال بازی می‌کردیم ۸۰ هزار تماشاگر داشتیم. مشخص است که می‌خواهیم برنده شویم و به خودمان افتخار کنیم. ما در چند بازی گذشته سطح بالای توانایی‌مان را نشان دادیم. برای من برد در فوتبال با نتیجه ۴ بر یک خیلی بهتر از یک – یک یا برد یک بر صفر است . من نتایج بوندسلیگا را می‌دیدم که بازی‌ها صفر-صفر، یک بر صفر یا دو بر یک شده است و خوشحالم که تیم فولاد که تیم دوم ایران است را ۴ بر یک بردیم و این عالی است آن هم در حالیکه ما از عمان به تهران آمدیم و سپس از تهران راهی اهواز شدیم.

* قدم بعدی ما بازی با العین است 

در این حین شفر که متوجه شده بود نشست خبری‌اش به صورت مستقیم از تلویزیون پخش می‌شود به بینندگان تلویزیونی سلام کرد و در پاسخ به خبرنگاری  که از او در مورد سورپرایز کردن هواداران استقلال در بازی فردا پرسیده بود، اظهار داشت: بارها در تهران دیده‌ام که مردم از دربی حرف می‌زنند و این نشان می‌دهد که دربی برای آنها چقدر مهم است. ما باید توجه کنیم که قدم بعدی ما چیست؟ قدم بعدی ما بازی با العین است که این تیم را می‌شناسم و مشخص است که می‌خواهیم آنها را ببریم. وضعیت ما نرمال است و به چیزی که نیاز داریم این است که خوب بازی کنیم و هواداران از ما حمایت کنند. شاید در دقایقی از بازی بازیکنان خسته شوند اما هواداران اگر آنها را حمایت کنند می‌توانند به بازی برگردند. ما با هوادارانمان مثل یک خانواده هستیم و می‌توانیم نتیجه خوبی هم بگیریم. توجه ما به العین است.

* برای پادووانی بهترین آرزوها را دارم

وی اظهار داشت: حالا که صحبت‌های من به صورت مستقیم از تلویزیون پخش می‌شود باید بگویم که برای پادووانی بهترین ‌آرزوها را دارم و توجه زیاد من به سمت اوست. من امروز با دکتر تیم صحبت کردم و از او پرسیدم که وضعیت پادووانی از دیروز و ۲ روز قبل بهتر شده یا نه که خوشبختانه فهمیدم از روزهای قبل بهتر شده است. وقتی که در چنین شرایطی مشکل پیش می‌آید مهم است که در کنار هم باشیم و پادووانی هم به جمع ما برگردد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)