رئیس صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی اعلام کرد این صندوق از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس طلب دارد.

حسین شهریاری رئیس صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی کشور در نشست خبری امروز (سه‌شنبه) خود اظهار داشت: حدود شش ماه است که مسئولیت صندوق را برعهده گرفته‌ام و فلسفه فعالیت ما حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی کشور به هر شکل ممکن است. اساسنامه صندوق نیز نوشته شده بود که بعد از 17 سال به تصویب هیئت دولت رسید.

رئیس صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی ادامه داد: چند شرکت، حمایت از صندوق را برعهده دارند که قرار است از سود این شرکت‌ها برای صندوق هزینه شود. این شرکت‌ها اما هنوز به سوددهی نرسیده‌اند. ما باید درآمد مستمری برای قهرمانان و پیشکسوتان ایجاد کنیم، ولی شرایط ما با جایی مثل صندوق هنر، کاملاً متفاوت است.

شهریاری خاطر نشان کرد: کل اعتبار صندوق در سال گذشته 35 میلیارد تومان بود که امسال به 75 میلیارد تومان رسیده است. این مبلغ تماماً صرف حقوق و مزایای اعضا خواهد شد که همچنان کم است و باید تقویت شود. اینکه گفته می‌شد 150 میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس کمک کرده‌ایم، سیاه‌نمایی است. تلاش ما این است که درآمدمان به حدی برسد که دست‌مان جلوی دولت دراز نباشد.

وی در مورد دیگر اقدامات صندوق گفت: بیمه ورزشکاران را انجام دادیم که متأسفانه با عکس الهام فدراسیون پزشکی ورزشی مواجه شدیم. این فدراسیون دقیقاً در روزی که ما از بیمه خود رونمایی کردیم، 50 درصد تخفیف به بیمه ورزشکاران خود داد. وزارت ورزش باید بیمه مربوطه را به ما انتقال دهد، چون همه درآمد ما صرف ورزشکاران و قهرمانان و پیشکسوتان می‌شود.

رئیس صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی کشور در مورد شایعه کمک صندوق به باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: مجموع گردش مالی ما در پنج سال گذشته 150 میلیارد نمی‌شود، ما چگونه 135 میلیارد به پرسپولیس کمک کرده‌ایم؟! در سال‌های گذشته، مبلغی حدود دو میلیارد به استقلال و پرسپولیس از طرف صندوق کمک شده است، ولی در حال حاضر از این دو باشگاه طلبکار هستیم. کمک به استقلال و پرسپولیس اصلاً در برنامه ما نیست.

او در پاسخ به اینکه شنیده می‌شود برخی بازیکنان سرشناس پرسپولیس باتوجه به تجربه‌های ناموفق گذشته مخالف حضور مهاجم خارجی بودند، بیان کرد: ما برنامه‌های‌مان را بر اساس نظر سرمربی انجام می‌دهیم و وقتی سرمربی پیشنهادی بدهد و نیازی داشته باشد، اگر ما بتوانیم با شرایط مالی‌ای که داریم انجام خواهد شد.

او در مورد اینکه گفته می‌شود یحیی گل‌محمدی به باشگاه لیست داده، گفت: لیست را به باشگاه داده و من عضو غیرموضف هستیم و عضو اجرایی نیستم که در باشگاه باشم و لیست را ببینم. اگر به هیئت مدیره آوردند و بخواهند تاییدش را بگیرند خبردار می‌شوم.

شهریاری در مورد کمک مالی الکس هادی هوادار متمول به پرسپولیس هم گفت: ما پول را بر اساس ضوابط قبول می‌کنیم. اگر هواداری پول بدهد باید به حساب پرسپولیس بیاید و بعد از حساب خارج شود. اینکه پول غیر متعارفی از بیرون بدهند را قبول نخواهیم کرد و خلاف قانون است. من از مذاکرات درویش با این افراد خبر ندارم و نمی‌توانم هر روز مذاکرات او را پیگیری کنم. این آقای الکس پارسال هم نامه‌ای داده بود که رونوشت آن را برای من هم فرستاد که می‌خواهم کل باشگاه را بخرم که اتفاقی هم نیفتاد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)