پرسپولیس نیوز : سوژه یک هفته گذشته فوتبال ایران، خوابیدن سعید شیرینی روی نیمکت پرسپولیس بوده در جریان دربی.

شیرینی که در مورد این ماجرا با عادل فردوسی‌پور مشاجره‌ای هم داشت، در مورد این موضوع صحبت کرد. او البته در مورد همه حاشیه‌های دوران حضورش در پرسپولیس صحبت کرد. بخشی از گفت‌وگوی ما با شیرینی را بخوانید تا در روزهای آینده متن کامل این مصاحبه را منتشر کنیم.

*در آن سر و  صدا و آن همه استرس دربی، چطوری خوابیدی؟

وجدانا خواب نبودم.

*اگر خواب نبودی یا چرت نمی‌زدی پس چه کار می‌کردی؟

صادقانه بگویم. من وقتی دستم زیر چانه‌ام بود داشتم تمرکز می‌کردم. یک لحظه چشمم را بستم و تمرکز کردم. من عادت دارم این کار را انجام بدهم. بچه‌ها می‌دانند من در ماشین هم که می نشینم چشمم را می بندم، چند ثانیه ریلکس می‌شود آدم. آنجا هم من چشمم را بستم. کسی که بخوابد از حالتش معلوم است. بیدار شدنش با یک تکان خوردن سر است. نه اینکه دستش تکان بخورد و آن را بالا بیاورد.

*البته اگر هم واقعا خواب بودی اتفاقی نمی افتاد. قبلا عمو نصی هم بود که روی نیمکت استقلال می‌خوابید.

من گلایه‌ام همین است. من چشمم را یک لحظه بستم. همه جا آن را به تصویر کشیدند و من هم حرفی ندارم. از بحث انصاف خارج نشویم. اگر خواب بودم می‌گفتم خوابیدم. اگر به نیمکت تکیه داده بودم می‌شد بگویی خواب بودم.

*قبول داری با این ماجرای خوابیدن محبوب‌تر شدی؟ عادل هم نیت بدی نداشت اگر آن حرف‌ها را زد.

راجع به عادل یک چیزی بگویم. من عادل را دوست دارم. اصلا من یک آدمی هستم که وجدانا همه برایم قابل احترام هستند. من به دشمنانم هم خوبی می‌کنم. به خاطر خدا این کار را می‌کنم. ببخشید ببخشید، سعید شیرینی مگر پدرش نماینده مجلس یا وزیر یا وکیل است؟ فقط یک نفر می‌تواند من را بزرگ یا کوچک کند. من از عادل هم خوشم می‌آید و یکی از دلایلش همین حرف‌هایش است. ولی بسته شدن چشم من این قدر مهم نبود که سوژه رسانه‌ها شود. واقعا جور دیگری به این موضوع پرداختند.

*خب دربی هیچ چیزی نداشت و همین باعث شد شما سوژه شوی. البته این حرف‌ها را هم یک سری از پیشکسوتانی که با شما مشکل دارند گفتند.

حالا اشکال ندارد. من در مورد عادل این را می‌گویم که او در بلندترین ارتفاع شهرت حرکت می‌کند. مردم دوستش دارند. من هم دوستش دارم. خلاصه بر قلب مردم فرمانروایی می‌کند. برای کارش احترام قائل هستم. دوشنبه شب هم ناراحت شدم چون احساس کردم دارد من را مسخره می کند جلوی اقوامم. من هم کمی تند رفتم و از ایشان عذرخواهی می‌کنم. اما باز هم خوب نبود بگوید شیرینی خواب است. چون من تمرکز کرده بودم.

*خودت را بگذار جای عادل. در آن لحظه که تصویرت از تلویزیون پخش شد چه چیزی باید می‌گفت؟

عادل اگر 10 ثانیه دیگر هم از آن تصاویر داشت، کل آن را پخش می‌کرد. این را قبول کنیم که یک لحظه‌هایی هست که افراد ممکن است غیر ارادی کارهایی انجام دهند اما نمی‌شود گفت که حتما باید در مورد این مسائل از آن‌ها سوال کنیم.

*مسمومیت شما در اصفهان هم ماجرای جالبی بود؟

آنجا مهدوی‌کیا را هم مسموم کردند. به محمد نوری که سرم وصل کردند. حالا برای من درصدش بالاتر بود.

*چرا شما باید مسموم می‌شدی؟ شما که بازیکن نبودی.

فشار کار که بیشتر باشد، بدن آسیب پذیرتر می‌شود. شما یک روز از شش صبح تا یک شب مداوم کار کن. آسیب پذیرتر می‌شوی نسبت به کسی که 8 ساعت در شبانه‌روز کار می‌کند.

*آن روز مسکن نخورده بودی؟

اهل مسکن خوردن نیستم.

*تا حالا وسط برنامه نود خوابیدی؟

وقتی در مورد پرسپولیس برنامه دارند حواسم هست.

*یعنی نوبت استقلال که می‌شود می‌خوابی؟

در مورد استقلال هم اگر سوژه جالبی داشته باشد نگاه می‌کنم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)