پرسپولیس نیوز : بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به این امید به پرسپولیس آمدم که در لیست نهایی کی‌روش به جام جهانی بروم اما جالب اینجاست که زمانی که در ذوب آهن بودم خیلی بیشتر به تیم ملی دعوت می‌شدم.

پیام صادقیان بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو در خصوص اتفاقاتی که برای پدر وی در زمان کودکی افتاد و تاثیر آن روی زندگی وی گفت: پدرم در یک بازی یک تکل بد روی پای وی زده شد و به خاطر همان تکل قطع نخاع شد و بازی بعدی وی بازی خداحافظی وی شد.

 

وی که اشک از چشمانش جاری شده بود گفت: پدرم به خاطر بی‌توجهی مسئولان آن زمان فوت کرد، تا جایی که خودم یادم هست زمانی که 10 ساله بودم پدرم نزدیک به 70 تا 80 درصد فلج شده بود.

صادقیان در خصوص اینکه برخی‌ها می‌گویند چرا در تبریز بازی نمی‌کنی، اظهار داشت: باید بگویم من بچه تبریز هستم و دوست دارم در تیم‌های این شهر بازی کنم اما به چه امید؟ وقتی پدرم حسن صادقیان در آن زمان چنین رفتاری با او شد، فردا پیام صادقیان هم اتفاقی برایش بیفتد همان خواهد شد.

صادقیان در خصوص چگونگی ورود به دنیای حرفه‌ای فوتبال گفت: من در تبریز فوتبال بازی می‌کردم در آن برهه برای بازی‌های قهرمانی کشور به کرج رفتیم که در آن زمان برای اولین بار می‌خواستند اردوهای تیم‌های پایه را برگزار کنند که استارت فوتبال من از آن جا شروع شد و به تیم ملی زیر 11 سال دعوت شدم و مرتب از آن به بعد به تیم ملتی دعوت می‌شدم که به سمت فوتبال حرفه‌ای گام برداشتم و در بازی‌های 13 سال قهرمانی کشور در کرج مقام دوم را به همراه مدرسه فوتبال ستار‌خان تبریز کسب کردم و بعد از بازی که به تبریز برگشتیم آقای محمد یاوری مربی‌ام با مادرم تماسی داشتند و از وی خواستند و دعوت کردند که به اصفهان نقل مکان کنیم و من فوتبالم را آنجا ادامه دهم.

این بازیکن پرسپولیس در ادامه گفت: رفتن به اصفهان برای ما شرایط سختی بود و در اصفهان کسی را نداشتیم، بخصوص اینکه مادرم به دلیل مسائل مالی و اتفاقی که برای پدرم افتاده بود مرتبا از من خواهش می‌کرد که فوتبال را کنار بگذارم. به آقای یاوری اطمینان کردم و بعد از 5 ماه با ذوب آهن قرارداد بستیم. این نکته را باید بگویم که ذوب آهن خانه من است. من بزرگ شده و مدیون این تیم هستم به خصوص آقای آذری که بسیار از من حمایت کرد و اگر سوءتفاهم برای هواداران پرسپولیس پیش نیاید بالاخره زمانی من در ذوب آهن بودم و مدیون این تیم هستم.

صادقیان در پاسخ به اینکه آیا قبول داری که پیش از آمدن به پرسپولیس اینقدر عصبی نبودی؟، اظهار داشت: زمانی که به پرسپولیس آمدم خیلی فکر کردم و با امید و آرزو به تیم آمدم. 99 درصد افرادی که با آنها مشورت می‌کردم، می‌گفتند که به پرسپولیس نرو. اما من با علی آقا(دایی) صحبت کردم و او به من اطمینان داد و باعث شد به این تیم بیاید. در نیم‌فصل اول همه شاهد بودند که شرایطم در پرسپولیس خیلی عادی بود و داشتم بازی‌ام را می‌کردم و هیچ مشکلی نداشتم و تیم ما هم صدر جدول بود. مشکلات از آنجایی به وجود آمد که به ما قول‌های الکی دادند و حرف‌های دروغ گفتند. علی‌آقای دایی هم در جریان همه چیز هست. به این امید به پرسپولیس آمدم که در لیست نهایی کی‌روش به جام جهانی بروم اما جالب اینجاست که زمانی که در ذوب آهن بودم خیلی بیشتر به تیم ملی دعوت می‌شدم تا در پرسپولیس. من به پرسپولیس آمدم که مردم فوتبالم را ببینند و فکر می‌کنم سال گشته نشان داده‌ام که خوب بوده‌ام یا بد. در حالی که در اردوی تیم امید در کیش بودیم آقای دایی با علی منصوریان تماس گرفت تا ما به تهران برگردیم و همین اتفاق افتاد و یک شب بعد از این که ما به تهران آمدیم مشکلاتی در ادوی تیم پیش آمد و این حاشیه ها را برای ما درست کردند. بارها و بارها گفتم اگر کسی حتی یک عکس از من در سفره خانه دارد منتشر کند اما هرگز این اتفاق نیفتاد و تنها حاشیه های آن برای ما باقی ماند. عده ای نمی خواستند بازیکن جوانی مثل پیام صادقیان بدرخشد و پرسپولیس قهرمان شود که با کارشکنی هایشان به اهداف خود رسیدند. من فقط دو پا دارم که با استفاده از آن نان می خورم و پیام صادقیان بازیکنی نیست که با رفتارهای غیرفوتبالی کار خودش را جلو ببرد. من در زمین حرف خودم را می زنم و حاضر نیستم برای موفقیت خودم تن به خیلی کارها بدهم.

صادقیان در خصوص رابطه با محمود یاوری نیز گفت: آقای یاوری بزرگ فوتبال این کشور است. من کوچک‌تر از آن هستم که درباره ایشان صحبت کنم. بعد از چند سال که در ذوب آهن بودم ایشان به من گفتند که دلم با تیم نیست، خب من هم سنم کم است و با ناراحتی بگومگوهایی بین من و ایشان پیش آمد. اتفاقا قبل از یاوری فرهاد کاظمی مربی ذوب آهن بود که زمانی که به ایشان گفتم به این دلایل می‌خواهم به پرسپولیس بروم ایشان خیلی کمکم کرد و استقبال هم کرد و به همین دلیل هم بود که گفته بودم اگر کاظمی در ذوب آهن می‌ماند من هم می‌ماندم.

وی در خصوص صحبت با رویانیان برای پیوستن به پرسپولیس گفت: من زمانی با رویانیان صحبت کردم که پلی‌آف به پایان رسیده بود و تکلیف تیم ذوب‌آهن مشخص بود. دو ماه قبل از پایان فصل تصمیم خودم را گرفته بودم که به تیم دیگری بروم و اگر قرار بود من در تیم آقای یاوری بی انگیزه باشم باید از همان دو ماه قبل کم کاری می کردم نه فقط دو بازی پلی آف آخر.

این بازیکن پرسپولیس همچنین در خصوص علی دایی نیز گفت: از میان مربیانی که با آنها کار کردم از نظر فنی باید از فرهاد کاظمی ، فیروز کریمی و منصور ابراهیم زاده به نیکی یاد کنم اما علی دایی یک شخصیت باور‌نکردنی دارد. من قبلا فقط چیزهایی درباره شخصیت دایی شنیده بودم اما وقتی به پرسپولیس آمدم متوجه شدم چه شخصیت عجیب و باور کردنی دارد. الان افتخار می‌کنم که سال گذشته شاگردش بودم و به احتمال زیاد باز هم خواهم بود.

صادقیان در مورد تغییر سبک زندگی‌اش زمانی که از اصفهان به تهران نقل مکان کرد، گفت: اصلا اینگونه نیست من در اصفهان هم پول خوبی می‌گرفتم. به نظرم در آن برهه از زمان دیدند که یک بازیکن 21 ساله و جوان در پرسپولیس دارد فوتبال خوبی بازی می‌کند و مطمئنم بدخواهان می‌خواستند من را به هر نحوی زمین بزنند مثلا در مورد داستان قلیان، دایی با منصوریان تماس گرفت و گفت که پیام صادقیان و محسن مسلمان را بفرستید سر تمرینات پرسپولیس که ما شب قبل از اتمام اردو به اصفهان آمدیم و این در حالی است که اتفاقی که در خصوص قلیان افتاد در شب آخر بود و ما از یک شب قبل آن اصلا در کیش نبودیم. من حتی مصاحبه‌ هم کردم اما متاسفانه کار از کار گذشته بود. سوالم اینجاست که چرا کسی هیچ کاری نکرد و واکنشی نشان نداد. به نظرم دلیل آن این بود که می‌خواستند جایگاه پرسپولیس و من را تضعیف کنند.
 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)