کسب قهرمانی سه‌گانه با توجه به آزادسازی آپشن قراردادها یک بدهی ۱۰۷ میلیاردی برای مدیران پرسپوليس شکل داده است.

پرسپوليس یک فصل رویایی را با دستیابی به قهرمانی طی سه جام به نام خود کرد تا اکنون هواداران این تیم روی ابرها سیر کنند. اما مثل تمامی فصول این موفقیت بهره مالی برای این تیم و مدیران آن در پی نداشت و تنها آنها را با یک بدهی بزرگ‌تر روبرو ساخته است.

در تمامی دنیا تیم‌ها در پایان فصل با توجه به رتبه کسب شده بهره مالی مناسبی را از آن خود می‌کنند، اما در فوتبال ایران همه چیز تنها به یک موفقیت با بهره بردن از جام و ناکامی برای رتبه‌های دوم تا شانزدهم تقسیم می‌شود. جایی که تیم‌ها را با زیان مالی بزرگی مواجه می‌کند، خصوصا اینکه تیم‌ها در ابتدای فصل بدون در نظر گرفتن بودجه لازم برای این بخش، با چالش بزرگی مواجه می‌شوند.

اتفاقی که اکنون مدیران پرسپوليس را با دردسر مواجه کرده است؛ شاید طعم شیرین قهرمانی برای مدیران پرسپوليس کمتر از نیم روز به طول انجامیده باشد.

تقریبا می‌توان گفت تمامی بازیکنان و اعضای تیم تا این لحظه نزدیک به ۲۵ درصد مطالبات فصل را در خصوص قرارداد طلبکار هستند. به این طلب باید اکنون با توجه به قهرمانی در لیگ برتر، قهرمانی حذفی و کسب سوپرکاپ و صعود به لیگ قهرمانان آسیا اکنون فعال شدن آپشن‌ها را در نظر گرفت. آپشن‌هایی که حداقل آن ۱۰ درصد از قرارداد کلی را در بر می‌گیرد و با یک حساب سرانگشتی باید گفت اکنون مدیران تیم باید برای تامین منابع ۳۵ درصد برای تسویه با اعضای تیم در تلاش باشند.

طبق این موضوع اکنون باشگاه چیزی نزدیک به ۷۵ میلیارد به بازیکنان بدهکار است. بدهی به اعضای فنی و نفرات خارجی تیم نیز حدود ۳۰ و اندی میلیارد برآورد شده است تا اکنون این تیم وارد بحث بدهی ۱۰۷ میلیارد برای پایان دادن به این فصل شود.

یک چالش بزرگ تامین مالی برای مدیران تیم و خصوصا رضا درویش که باید تامین هزینه در نقل و انتقالات را هم در نظر داشته باشد. موضوعی که شاید مدیران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به جای بحث‌های مربوط به سقف قرارداد باید به دنبال این باشند تا جوایز قهرمانی و دیگر سکوهای لیگ به شکلی باشد که تیم‌ها و خصوصا مدیران را وارد چالش این‌چنینی نکند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)