پرسپولیس نیوز : مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: دولت برای واگذاری استقلال و پرسپولیس ابتدا باید مصوبه سال ۹۴ خود را لغو کند.

امیر عابدینی، درمورد اینکه چقدر احتمال می‌دهند پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی واگذار شوند، گفت: یادم می‌آید جناب پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کردند دولت در سال۱۳۹۴ مصوبه‌ای را گذرانده که این دو باشگاه به خاطر ماهیت فرهنگی دیگر به بخش خصوصی واگذار نمی‌شوند بنابراین دولت اگر می‌خواهد این دو باشگاه را واگذار کند اول باید این مصوبه را لغو کند حالا نمی‌دانم چقدر قانون اجازه می‌دهد که این مصوبه لغو شود یا نشود. این مهمترین مساله است.

وی افزود: نحوه برگزاری مزایده چگونگی قیمت‌گذاری پایه در سازمان خصوصی‌سازی مساله بعدی است ضمن اینکه وزارت ورزش امروز راضی به واگذاری دو باشگاه است معلوم نیست فردا هم چنین رضایتی داشته باشد همانطور که چند بار دولت بحث خصوصی‌سازی دو باشگاه را مطرح کرد و سپس آن را پس گرفت. باید دید شرایط زمانی و مکانی خصوصی‌سازی این دو باشگاه چه خواهد بود آیا اراده‌ای در دولت هست که من چنین اراده‌ای را نمی‌بینیم.

عابدینی که خودش در گذشته برای خرید پرسپولیس در سازمان خصوصی‌سازی حاضر شده بود در مورد اتفاقات آن زمان گفت: دکتر پوری‌حسینی و کارشناسان سازمان خصوصی‌سازی براساس قوانین کمر همت بسته بودند که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند و اهل لابی و زد و بند هم نبودند و نیستند و قاطعانه کار را دنبال می‌کردند ما آن زمان دو ایراد بود. اول اینکه شخصی که می‌خواست پرسپولیس را بخرد صلاحیت‌اش تایید نشد و دولت هم موافق به واگذاری پرسپولیس به آن شخص نبود. بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس هم اعلام کردند که این دو باشگاه خصوصی نشود البته به نظر من نمایندگان مجلس بهتر است در چارچوب قانون نسبت به این امر واکنش نشان دهند و می‌توانند با طرح‌های دوفوریتی واگذار شدن یا نشدن دو باشگاه را قانونی کنند. با شعار و نامه نمی‌شود قانون اجرا کرد.

وی درمورد اینکه پروین اعلام کرده به هر قیمتی که بگویند حاضریم پرسپولیس را بخریم گفت: علی پروین پولدار است! ضمن اینکه او حرفی زده تا بهانه را از آقایان بگیرد و بگوید شما قیمت بدهید ما باشگاه را می‌خریم اینکه حالا پروین و پیشکسوتان باشگاه پول را از کجا می‌آورند و … مربوط به مسائل دیگر است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)