پرسپولیس نیوز : عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس گفت: علی دایی بعد از سه بازی که به بازیکنانش پول نرسد به هیچ‌کس رحم نمی‌کند و همه چیز را می‌گوید.

امیر عابدینی در مورد علت انحلال باشگاه داماش گیلان گفت: باشگاه ورزشی داماش گیلان یا به عبارت دیگر شرکت ورزشی ایرانیان در تهران و گیلان فعالیت می‌کرد و در رشته‌های مختلفی مثل والیبال، بستکبال، کاراته و … تیم داشت اما به تدریج این تیم‌ها تعطیل شد و فقط تیم لیگ برتری فوتبالش ماند که آن هم به لیگ یک سقوط کرد. باشگاه در این دو سه سال تامین بودجه نشد و بدهی انباشته پیدا کرد و تا مرز ورشکستگی پیش رفت. هیچ منبعی هم برای پرداخت این بدهی‌ها وجود نداشت. اکنون باید این باشگاه به شرکت‌های زیرمجموعه امیرمنصور آرای منتقل شود تا اگر توانستند بدهی‌ها را پرداخت کنند.

وی افزود: به بازیکنان و مربیان که از باشگاه طلبکار هستند برگه داده‌ایم تا به حقشان برسند قطعا دستگاه قضایی دیون مردم را پرداخت می‌کند البته من پیشنهاد داده‌ام که تیم فوتبال آن واگذار شود و با فروش آن بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کنیم و بدهی هم که به اداره مالیات داریم هم پرداخت شود. اکنون داماش مثل خیلی از باشگاه‌های  دیگر مثل استقلال و پرسپولیس ورشکسته است. باشگاهی که بدهی‌اش ده‌ها برابر سرمایه‌اش باشد ورشکسته می‌شود. پرسپولیس و استقلال هم‌اکنون ورشکسته‌اند اما به خاطر برند آن برایش هزینه می‌شود.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس در مورد حکم توقیف اموال این باشگاه توسط کشتی‌گیران گفت: باشگاه پرسپولیس اموال ارزشمندی ندارد و به جز یک مشت در و تخته و 4 تا صندلی و میز و کامپیوتر اموال ارزشمند دیگری در باشگاه ندیدم. می‌خواهم به هیات مدیره پیشنهاد کنم که از کشتی‌گیران طلبکار تخفیف بگیرند و حقشان را بدهند. طلب کشتی‌گیر و فوتبالیست فرقی ندارد و باید پرداخت شود. کشتی‌گیران تازه می‌خواستند حرفه‌ای شوند و دو زار پول بگیرند که این گونه شد.

عابدینی افزود: دلم برای رحیمی می‌سوزد در مخمصه افتاده است در ابتدا آنقدر به او وعده دادند و دلش را قرص کردند که گفت طلب‌های شفاهی را هم پرداخت می‌کند اما اکنون طلب کتبی و با حکم قضایی هم پرداخت نمی‌شود. دلیل اصلی این مسئله آن است که وعده و وعید‌ها عملی نشده است مردم فکر می‌کردند در پرسپولیس شق‌القمر می‌شود و پرسپولیس واگذار می‌شود و اسپانسر هم پول فراوان می‌آورد اما اکنون حتی به آکادمی باشگاه هم 50 میلیون تومان پول نداده‌اند تا کار را آغاز کنند در حالی که یک میلیارد و 200 میلیون بودجه برایش تصویب شده است. ما تاکنون ایستاده‌ایم و نگذاشته‌ایم عبدی از نفس بیفتد اما چگونه می‌توان با قدرت کار کرد در حالی که سوختی وجود ندارد و پولی پرداخت نمی‌شود. مگر می‌توان بدون سوخت موشک هوا کرد.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس درمورد اینکه این باشگاه روزهای سختی را در پیش خواهد داشت گفت: اگر آقایان سیاسی و سلیمی با اسپانسر کارشان را یکسره نکنند و حرف‌هایشان را نزنند روزگار سختی در انتظار پرسپولیس است امیدوارم آنها بنشینند و وضعیتشان را با اسپانسر مشخص کنند اگر اسپانسر مشکل دارد برطرف شود و یا اگر حرف و حدیث جدیدی زده شده به مردم بگویند در پرسپولیس و استقلال نمی‌توان روی هیچ چیز سرپوش گذاشت اگر بخواهند این گونه رفتار کنند علی دایی بعد از آنکه در سه بازی به بازیکنانش پولی ندهند در آن صورت به هیچ کس رحم نمی‌کند و همه چیز را می‌گوید پس بهتر است که همه چیز را بدون سرپوش گذاشتن به مردم بگوییم.

عابدینی در مورد خداحافظی علی کریمی گفت: من علی کریمی را توسط حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی فوتسال به پرسپولیس آوردم. شمس بود که کریمی را به من معرفی کرد و من هم تمرین و بازی کریمی را دیدم و او را با 15 میلیون تومان به پرسپولیس آوردم. بازیکنی که فقط در لیگ تهران بازی می‌کرد را با این قیمت به پرسپولیس آوردم زیرا می‌دانستم او بازیکن خیلی بزرگی می‌شود. آن زمان کریم باقری با 10 میلیون تومان در لیگ برتر به کشاورز رفته بود، حمید درخشان، ناصر محمدخانی و پنجعلی، کریمی را تایید کردند. البته دو سه نفر هم بودند که اسمشان را یادم نمی‌آید اما آنها به در خانه کریمی رفتند و او را به دفتر من آوردند.

عابدینی افزود: هیچ وقت فکر نمی‌کردم علی کریمی به همان شکلی که در فوتبال پیشرفت کرد در مسائل اخلاقی و اجتماعی هم رشد کند ولی او توانست با رعایت مسائل اخلاقی و مردم‌داری در قلب مردم جای بگیرد. او فقط در فوتبال اسطوره نشد بلکه رفتارهای مردمی‌ اش باعث شد که در دل مردم جای بگیرد. از یک سو خلاقیت فوتبالی داشت و فوتبال زیبایی را ارائه می‌کرد که باعث شد حتی آقای فوتبال آسیا شود اما آنچه مهم‌تر بود اخلاق و منشش بود. همیشه حق را می‌گفت و حرفش را قورت نمی‌داد و به خاطر صداقت در رفتار و کلامش محبوب شد. وقتی او با پسرک فال‌فروش و گل‌فروش عکس می‌گرفت این از رفتار خوبش بود.

وی ادامه داد: هرچند او یکی دو باره هم علیه من صحبت کرد اما من همواره دوستش دارم و حتی قرار بود او را به جنوای ایتالیا منتقل کنم که در نهایت برخی دوستان با 100 هزار دلار او را به باشگاه‌های عربی بردند.
 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)