پرسپولیس نیوز : مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس می‌گوید علی کفاشیان از سوی افرادی تحت فشار است که در انتخابات بعدی فدراسیون فوتبال شرکت نکند. عابدینی همچنین می‌گوید کفاشیان نباید باج بدهد و تکلیفش را با خودش روشن کند.

امیر عابدینی، درباره اشتباهات داوری در فوتبال که این روزها اعتراض تیم پرسپولیس و هوادارانش را در پی داشته است، اظهار کرد: خوشحال بودیم که امسال داوری‌ها درست می‌شود نظم و انضباط پیدا می‌کند ولی بی برنامگی در سیستم داوری و عدم تشویق آنها باعث شده است تا اعتماد به نفس داوران از بین برود. سیستم داوری فقط داوران ما را تنبیه می‌کند.

اگر سناریو نیست، پس چیست؟
وی افزود: اینها باعث شده تا شاهد اشتباهات و عذرخواهی‌های تکراری زیادی باشیم ولی جالب است که این اشتباهات بیشتر برای پرسپولیس رخ می‌دهد. من مانده‌ام اگر اینها یک سناریو نیست، پس چیست؟ چرا این اشتباهات راجع به تیم‌های دیگر رخ نمی‌دهد؟

جهانبازی نه پولکی است نه مغرضانه سوت می‌زند
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: داور وقتی دروازه‌بان پرسپولیس را اخراج کرد که از صحنه خیلی دور بود. این نوع قضاوت خیلی بی منطق، بودار و عجولانه بود. البته اگر یکی بگوید جهانبازی داوری بلد نیست یا مغرضانه سوت می‌زند و یا اینکه داور پولکی است، می‌گویم اشتباه می‌گوید.

دولت پرسپولیس را مصادره کرده است!
عابدینی با بیان اینکه اعتبار داوران ما سوخته است، به اعتراض باشگاه پرسپولیس اشاره کرد و افزود: اول از همه باید بگویم پرسپولیس برای ملت است ولی دولت این تیم را مصادره کرده است. مردم ولی نعمت هستند و دولتمردان باید باور کنند که نوکر مردم هستند.

وزارتخانه نمی‌تواند دو تیم داشته باشد
وی افزود: سهم مدیریت وزارت ورزش در پرسپولیس طی دو سال گذشته وحشتناک است. من اعتقاد دارم در این بخش سناریویی هستد. مگر می‌شود وزارت ورزش دو تیم داشته باشد و هر دو تیم بتوانند قهرمان شوند؟ چرا کسی فکر نمی‌کند که وزارتخانه نمی‌تواند دو تیم داشته باشد.

مسئول داوران یار غار طاهری است نه کفاشیان
عابدینی در خصوص اینکه علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود فدراسیون به خاطر مشکلاتش با وزارت ورزش به نوعی با اشتباهات داوری در صدد انتقام است، گفت: در فدراسیون فوتبال مسئولیت داوری‌ها با علیرضا اسدی است. یعنی هم کمیته و هم دپارتمان داوری زیر نظر اسدی کار می‌کند. خب اسدی را چه کسی به فدراسیون آورده است؟ آقای طاهری که یار غار آقای اسدی و وزارتخانه است. الان باید باور کنیم که وزیر ورزش و اسدی علیه پرسپولیس هستند؟

اسدی چطور می‌خواهد مشکلات فوتبال را حل کند
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس ادامه داد: چه اتفاقاتی آنجا می‌افتد؟ آقای اسدی که نمی‌تواند مشکل داوری را حل کند، پس چطور می‌خواهد مشکل کل فوتبال را حل کند و چطور می‌خواهد برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند؟ آیا می‌توان همه تقصیرات را بر گردن علی کفاشیان انداخت؟ مسئولان وزارت ورزش از روزی که آمده‌اند چه حسن نیتی به فوتبال نشان داده‌اند؟

پرسپولیس به پروین نیاز دارد!
عابدینی همچنین به مشکلات فنی پرسپولیس هم اشاره کرد و یادآور شد: من به برانکو به خاطر داشتن این تیم تبریک می‌گویم و برایش احترام زیادی قائلم ولی باید کنار تیم یک فرهنگ مدیریتی خاص هم باشد. مثلا چه شده است که امید عالیشاه فرصت‌های خوب گلزنی را از دست می‌دهد؟ به نظر من اگر مثلا یک نفر مثل علی پروین کنارش بود، آنوقت می‌دیدیم با چه زبانی عالیشاه را راه می‌انداخت! انگار که مسئولان باشگاه می‌ترسند از بزرگان استفاده کنند.

اسدی برای ریاست فدراسیون برنامه دارد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به این سئوال که «آیا علیرضا اسدی برای انتخابات فدراسیون فوتبال برنامه دارد؟» گفت: من اینرا می‌بینم. اینکه مدام جریان سازی می‌کنند که فلان استان در فدراسیون نفوذ دارد برای این است که آن استان و مسئولان منتسب به آن استان را مقابل مردم قرار بدهند. اینها سناریویی است که حساب شده پیش می‌رود.

تهدید می‌کنند کفاشیان را گرفتار کنند
عابدینی تاکید کرد: وقتی می‌گویند اگر کفاشیان (از ریاست فدراسیون فوتبال) کنار نرود، برایش معضل درست می‌کنیم و گرفتارش می‌کنیم، در همین راستا است. مدام می‌گویند کفاشیان باید کنار برود و اگر در انتخابات بعدی رای بیاورد، فلان کار را می‌کنیم. این حرف و حدیثها دارد خطرناک می‌شود.

کارنامه کفاشیان قابل دفاع است
وی ادامه داد: علی کفاشیان هم یا اقتدار ندارد و یا اقتدارش را نشان نمی‌دهد. من خودم بیشترین انتقادات را به کفاشیان و فدراسیون فوتبال داشته‌ام ولی باید واقعیتها را هم دید.از نظر من کارنامه کفاشیان قابل دفاع است هرچند در یک بخش‌هایی به وی انتقاد شدید دارم.

کفاشیان نباید باج بدهد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال اظهار کرد: کفاشیان باید تکلیفش را با خودش مشخص کند. او نباید به جایی که نمی‌خواهد «سر به تنش نباشد» باج بدهد چون بعد از باج اول باید باج دوم و سوم را هم بدهد.

سجادی و اسدی می‌آیند
عابدینی با بیان اینکه علاوه بر اسدی، نصرالله سجادی هم برای انتخابات فدراسیون فوتبال برنامه دارد، گفت: البته ممکن است آقای سجادی برای فراهم کردن شرایط برای آقای اسدی در انتخابات شرکت کند و سپس کنار  برود.

مجمع دنبال معرفی کاندیدای جدید
وی خاطرنشان کرد: کفاشیان هم با فشار بعضی از دوستان کاندیدا خواهد شد. همچنین عزیزالله محمدی هم برای انتخابات می‌آید. یک مجموعه از باشگاه‌ها هم به نظراتی رسیده‌اند و شاید کاندیدای جدیدی را معرفی کنند.

اسلامیان نمی‌آید
عابدینی در پایان تاکید کرد: من با محمود اسلامیان (نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال) هم صحبت کردم. او به صراحت گفت که قصدی برای حضور در انتخابات ندارد.
 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)