پرسپولیس نیوز : امید عالیشاه و علی علیپور بدون شک دو ستاره تیم پرسپولیس در دیدار با ذوب‌آهن بودند، دیداری که این بار برخلاف دو بازی قبلی پرسپولیس حرف و حدیث و اشتباه داوری تأثیرگذاری نداشت.

عالیشاه از این بازی می‌گوید.

مثل بازي رفت در ديدار برگشت هم به ذوب‌آهن گل زدي و…
تيم ذوب‌آهن فوتبال هجومي و رواني را بازي مي‌كند و در هيچ دقيقه‌اي از بازي فوتبال بسته‌اي را ارائه نمي‌دهد. شايد نوع بازي ذوب‌آهن براي بازيكني مثل من غنيمتي بود كه در هر دو بازي رفت و برگشت به اين تيم گل زدم.

ستاره تيم‌تان چه بازيكني بود؟ عاليشاه، طارمي يا بازيكن ديگر؟!
من ستاره پرسپوليس نبودم چون همه بازيكنان ما خوب بودند، به همين دليل نمي‌توان يك يا دو بازيكن خاص را ستاره پرسپوليس دانست.

اما خط دفاعي و دروازه‌بان تيم‌تان مقابل ذوب‌آهن پراشتباه ظاهر شدند، به همين دليل نمي‌تواني تمام تيم‌تان را ستاره بداني!
نه، به نظرم براي ستاره بودن پرسپوليس نبايد تيم را دو تكه كرد، مسلماً تك تك بازيكنان براي گل زدن زحمت مي‌كشند، به همين شكل وقتي تيمي گل هم دريافت مي‌كند تمامي بازيكنانش مقصر هستند.

با وجود اين حرف‌ها ايراد كارتان را كجا مي‌داني كه خوب گل مي‌زنيد و خوب هم گل مي‌خوريد؟
من فكر مي‌كنم تيم ما بدشانسي مي‌آورد. پرسپوليس به عقيده بسياري واقعاً فوتبال رواني را به نمايش مي‌گذارد اما در هر بازي فرصت‌هاي بسياري از دست مي‌رود و اين موضوع نهايت بدشانسي براي پرسپوليس محسوب مي‌شود.

چرا بعد از گلت شادي نكردي؟!
اين موضوع دليل خاصي نداشت!

اما بعضي‌ها گفتند از موضوعي ناراحت بودي به همين دليل با وجود گلزني بعد از مدت‌ها شادي بعد از گل نداشتي؟
شادي نكردنم دليل نداشت. من در بازي با استقلال خوزستان هم گل زده بودم. اگر شادي هم نكردم به دليل ناراحتي از كسي يا موضوع خاصي نبوده. من در بيشتر بازي‌ها بعد از گلزني شادي نمي‌كنم.

بازي‌ات در بال چپ در گلزني و پاس گلت تأثيرگذار بود؟
شايد يكي از دلايل گلزني يا پاس گلم همين موضوع باشد، اما از اين موضوع گذشته بازي در بال چپ و راست پستي است كه تبحر خوبي در بازي در آن منطقه دارم.

۵ امتياز فاصله‌تان با صدر كماكان باقي مانده، فكر مي‌كني در بازي‌هاي باقي‌مانده بالاخره بتوانيد فاصله امتيازي را با صدر كم كرده يا جبران كنيد؟
به نظرم براي جبران ۵ امتياز هنوز دير نشده و قابل جبران است به شرط آنكه از اين به بعد در ساير بازي‌هاي‌مان امتياز از دست ندهيم.

در نيم‌فصل دوم بازي سخت به آن صورت پيش‌رو نداريد در اين خصوص چه صحبتي داري؟
اتفاقاً تك‌تك بازي‌هاي نيم‌فصل دوم سخت است چون تيم‌هاي قعرنشين بسيار سخت امتياز مي‌دهند و تيم‌هاي بالانشين هم هر كاري براي كسب قهرماني و سهميه انجام مي‌دهند.

امتياز دربي چقدر روي قهرماني احتمالي‌تان تأثير خواهد داشت؟
به نظرم اختلاف امتياز با استقلال جبران‌شدني است و به قولي استقلال هم در جدول، «گرفتني» است اما به نظرم ما بايد قبل از رسيدن به دربي ۵ امتياز را جبران كنيم تا شرايط‌مان بهتر شود و راحت‌تر در دربي بازي كنيم.

در مورد پنالتي‌ زدن در پرسپوليس چه صحبتي داري، چرا اين همه پنالتي از دست مي‌دهيد؟
در تيم ما چند پنالتي‌زن خوب حضور دارند و اين حرف را هم قبول ندارم كه تيم ما پنالتي‌زن ندارد. اتفاقاً ما پنالتي‌زن خوب داريم.

پس چرا كمال كاميابي‌نيا هم در ادامه ناكامي ساير بازيكنان فرصت پنالتي زدن را از دست داد؟
كمال در آن لحظه روحيه‌اش خيلي خوب بود به همين دليل وظيفه پنالتي زدن به او سپرده شد. از دست دادن پنالتي هم ممكن است براي هر بازيكني پيش بيايد.

محسن بنگر گزينه بهتري براي زدن پنالتي نبود؟
دو، سه بازيكن در تمرينات پرسپوليس هستند كه براي پنالتي زدن تمرين مي‌كنند، در آن لحظه خاص هم آقامحسن صلاح ديد پنالتي را به كمال بسپارد.

قبول داري كه برخلاف دو ديدار قبلي‌تان با ذوب‌آهن بی دقتی خودتان بیشتر از ناداوری باعث نشد پیروز نشوید؟
بله، داور بازي خوب بود و روي نتيجه تأثيرگذار نبود اما به هر حال قسمت نبود كه ما ۳ امتياز را بگيريم!

در خبرهاي قبل از بازي و در فضاي مجازي آمده بود كه گروهي از تماشاگران سپاهان به دليل برخوردت با خلعتبري قصد داشتند به شما فحاشي كنند، اين موضوع در مورد شما اتفاق افتاد؟
نه، هيچ بي‌احترامي‌اي به من نشد.

در فضاي اينستاگرام چطور؟ چيزي عليه شما نوشته نشد؟
من در اينستاگرام نيستم و از اين موضوع هم خيلي راضي‌ام.

چرا اينستاگرام خودت را پاك كردي؟
باور كنيد با پاك كردن اينستاگرام خيلي راحتيم. شما نمي‌دانيد وقتي مي‌بينيم يك نفر به رونالدو در فضاي مجازي به عنوان يك ايراني اهانت كرده چقدر ناراحت مي‌شويم. اين موضوع واقعاً فرهنگ ايراني نيست. اصلاً چه دليلي دارد كه يك ايراني بيايد و به رونالدو اهانت كند، كاري كه چندي قبل ديديم در مورد مسي هم اتفاق افتاد و خيلي هم ناراحت‌كننده بود.

چرا بازيكنان پرسپوليس از جمله خودت در بازي با سپاهان دائماً خلعتبري را مي‌زديد يا روي او خطا مي‌كرديد؟ اتفاقاً تعدادي از تماشاگران هم عليه خلعتبري شعار دادند و…
من فكر مي‌كنم تماشاگران پرسپوليس به خاطر شادي بعد از گل خلعتبري در اصفهان از دست اين بازيكن ناراحت بودند. شايد انتظار شادي گل از او را نداشتند. در مورد زدن و خطا كردن هم بايد بگويم من خلعتبري را در بازي با سپاهان عمداً نزدم و اگر خطايي هم از جانب من روي محمدرضا صورت گرفته خطاي فوتبالي بوده و…

مقابل فولادي كه در سه بازي قبلي‌اش به پيروزي رسيده در ورزشگاه آزادي چه نتيجه‌اي كسب مي‌كنيد؟
با توجه به فاصله امتيازي‌مان تا صدر، جاي ريسك و از دست دادن امتياز نداريم. فولاد در نيم‌فصل دوم نشان داده واقعاً تبديل به تيم خوبي شده اما اگر هواداران ما به ورزشگاه بيايند و تيم را به سمت موفقيت هل بدهند حتماً شرايط ما به گونه ديگري خواهد شد.

فكر مي‌كني روز جمعه مقابل فولاد، تماشاگران مانند ديدارتان با سپاهان به استقبال بازي تيم‌تان بيايند؟
من خيلي اميدوارم كه در روز تعطيل كمتر از بازي با سپاهان، تماشاگر به ورزشگاه نيايد و حتي ورزشگاه آزادي در روز جمعه پر هم بشود.

فكر مي‌كني مجاني شدن بليت‌ها تا چه اندازه در حضور تماشاگران تأثير داشته؟
به نظرم رايگان كردن بليت‌ها، ۶۰، ۷۰ درصد در حضور تماشاگر مؤثر خواهد بود. اكثر هواداران فوتبال از جنوب تهران به ورزشگاه مي‌آيند و مسلماً اگر قيمت بليت‌ها ارزان‌تر و يا رايگان شود تماشاگر خيلي بيشتر از بازي‌ها استقبال خواهد كرد.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)