عباس آقایی هافبک سال‌های نه چندان دور پرسپولیس گفت: ادامه مسابقات اصلا آسان نیست و پرسپولیس سه بازی سخت مقابل پیکان، گل گهر و نساجی مازندران در قائم شهر داشته و باید کاملا به هوش باشد.

پرسپولیس یحیی گل محمدی پس از پیروزی بزرگ مقابل استقلال حالا باید در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف گل گهر سیرجان برود. سرخپوشان تهرانی در حال حاضر با ۵۷ امتیاز و بالاتر از سپاهان اصفهان و استقلال صدرنشین لیگ برتر هستند.

عباس آقایی هافبک سال‌های نه چندان دور پرسپولیس معتقد است نباید خیلی به دربی پرداخت و در آستانه دیدار حذفی این تیم مقابل گل گهر سیرجان گفت: پیروزی در دربی و مقابل استقلال یک اتفاق خاص و ویژه است که می‌تواند یکی دو هفته به تیم برنده روحیه، انگیزه بیشتر و اعتماد به نفس بدهد اما به شخصه معتقدم نباید در باد این پیروزی خوابید. اینکه من می‌بینیم اغلب بازیکنان پرسپولیس هنوز درباره دربی صحبت می‌کنند و تنها دیده ام گئورگی گولسیانی متفاوت از بقیه حرف زده و به درستی عنوان کرده که دربی تمام شد و باید به فکر بازی‌های بعدی بود.

وی ادامه داد: فراموش نباید کرد پرسپولیس در جام حذفی موفق شد با یک پیروزی شیرین و بزرگ در اصفهان تیم سپاهان را در مرحله یک هشتم نهایی حذف کند. بعد از آن برد شاهد خوشحالی بیش از حد بچه‌ها بودیم اما چند روز بعد پرسپولیس به همان تیم سپاهان در دیدار برگشت لیگ برتر باخت! به نظر من آن نتیجه و شکست باید درس بزرگی برای شاگردان یحیی گل محمدی بوده باشد که از غرور پرهیز کرده و گل گهر سیرجان را در جام حذفی خیلی جدی بگیرند.

هافبک سابق پرسپولیس افزود: همه ما دربی را با دقت و وسواس خاصی تماشا کردیم. آنچه به یحیی گل محمدی و تیمش کمک کرد تا ۳ امتیاز ارزشمند این دیدار سنتی را کسب کنند آمادگی ذهنی بالا و تمرکز فوق العاده پرسپولیس بود. من در خبرها خواندم که یحیی گل محمدی پیش از شروع نیمه دوم کمنار زمین چمن حلقه اتحاد زده و به بچه‌ها چه نکته مهمی درباره جنگ ۴۵ دقیقه‌ای برای قهرمانی گفته است. این ذهن آماده و برنده خواه در کنار انگیزه بالای بازیکنان پرسپولیس برای برتری و پیروزی کمک کرد این تیم در جدال با استقلال موفق ظاهر شود.

وی به تعویض یحیی گل محمدی و حضور مؤثر عیسی آل کثیر اشاره کرد و یادآور شد: بازی بزرگ بازیکن بزرگ می‌خواهد و عیسی آل کثیر هم نشان داده است بازیکن مسابقات بزرگ و حساس است. آخرین پیروزی پرسپولیس در دربی دو سال پیش با گل عیسی آل کثیر به استقلال حاصل شده بود و باز هم با گل این مهاجم خوش روحیه دوباره پرسپولیس برنده شد. من به خاطر عیسی آل کثیر خیلی خوشحالم چون یک فوتبالیست زحمتکش ایرانی است که با رنج و مرارت بسیار به این نقطه رسیده است. ما در این فوتبال می‌بینیم مهاجمان بی کیفیت خارجی به ایران می‌آیند و قراردادهای آنچنانی می‌بندند اما یک دهم امثال آل کثیر کارآیی ندارند. گلی که آل کثیر زد و شادی اش نشان دهنده خیلی چیزها بود.

هافبک سابق پرسپولیس در خصوص عملکرد خط میانی این تیم نیز گفت: به نظرم تصمیم یحیی گل محمدی بسیار شجاعانه بود که از سروش رفیعی در ترکیب اصلی استفاده کرد. پرسپولیس اغلب بازی‌ها چه در داخل و چه در خارج از خانه را با دو هافبک دفاعی بازی می‌کرد اما در دیدار با استقلال شاهد ترکیبی تهاجمی‌بودیم. سروش رفیعی کنار میلاد سرلک بازی کرد تا خلاقیت خط میانی بالاتر برود. ضمن آن که فراموش نباید کرد بازگشت سعید صادقی خیلی به تیم کمک کرد. این بازیکن ریزنقش و تکنیکی خیلی خوب در حمله اضافه می‌شود و از هوش بالایی برخوردار است. در بازی با ملوان انزلی و مس کرمان هم موفق به گلزنی شد و اگر کمی‌خوش شانس تر بود به استقلال هم می‌توانست گل بزند.

عباس آقایی در پایان افزود: نکته مهمی‌که باید به آن اشاره کنم سرنوشت قهرمانی است که دوباره دست پرسپولیس افتاده است. ادامه مسابقات اصلا آسان نیست و پرسپولیس سه بازی سخت مقابل پیکان، گل گهر و نساجی مازندران در قائم شهر داشته و باید کاملا به هوش باشد. بازی شجاعانه و جوانمردانه مازیار زارع و ملوان انزلی در اصفهان مقابل سپاهان بار دیگر ثابت کرد که در هفته‌های پایانی نباید تیمی‌را از پیش برنده یا از پیش بازنده خواند. تیم‌های پیکان، گل گهر سیرجان و نساجی مازندران حتم داشته باشید با همه وجود جلوی پرسپولیس می‌ایستند اما باز تکرار می‌کنم سرنوشت قهرمانی در دستان پرسپولیس، یحیی گل محمدی و شاگردانش است که تاکنون ثابت کرده‌اند لیاقت قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را دارند. پرسپولیس این پتانسیل را دارد که با این بازیکنان فعلی هم جام حذفی و هم لیگ برتر را ببرد و اتوماتیک وار قهرمان سوپرجام شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)