مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس گفت: اینکه شیخ دیاباته گل بزند، لوکادیا یا من مهم نیست. آنچه اهمیت دارد موفقیت پرسپولیس است.

مهدی عبدی فصل گذشته به عنوان مهاجم اول سرخ‌پوشان شناخته می‌شد اما در فصل جدید، این تیم دو مهاجم خارجی جذب کرد تا شرایط برای این مهاجم تغییر کند. با این وجود مهاجم جوان پرسپولیس هنوز نومید نشده و دوست دارد با تمرینات و تلاش بیشتر وضعیت را بار دیگر به سود خود عوض کند.

می‌دانیم بارها داستان جدایی ات تکذیب اما دوباره منتشر شده است. حالا می‌خواهیم از خودت بپرسیم ماجرا چیست؟

ماجرایی وجود ندارد. من بارها این موضوع را تکذیب کرده ام ولی دوباره شایعات ردیف می‌شود. لطفا از قول من بنویسید همه این شایعات کذب و دروغ محض است!

یعنی پیشنهادی برای نیم فصل نداری؟

پیشنهاد شاید باشد اما من فرزند پرسپولیس هستم. کجا بروم؟ من این پیراهن با ارزش را راحت به دست نیاوردم که راحت از دست بدهم. ارزش آن را خوب می‌دانم و با هیچ چیز دیگری عوض نخواهم کرد.

شاید عمده دلیل انتشار شایعه جدایی ات بازی نکردن و نیمکت نشینی در پرسپولیس باشد. با این موضوع چطور کنار آمده ای؟

من اهل دروغ گفتن نیستم. هیچ فوتبالیستی دوست ندارد نیمکت نشین باشد یا بازی نکند اما من یک بازیکن حرفه ای هستم. وظیفه ام فقط و فقط تمرین کردن است و تصمیم گیرنده کادرفنی است.

درفصل جاری یورگن لوکادیا مهاجم اول بوده و به تازگی شیخ دیاباته هم آماده بازی شده است. با این وضعیت بازی کردن تو سخت می‌شود درحالی که فصل گذشته بهترین گلزن پرسپولیس بودی؟

من خوشحالم که لوکادیا گل می‌زند و می‌درخشد. همین طور به خاطر گلزنی شیخ دیاباته هم خوشحال شدم. ما هم تیمی‌هستیم و هر اتفاقی به سود پرسپولیس باشد به سود همه است. اینکه شیخ دیاباته گل بزند، لوکادیا یا من مهم نیست. آنچه اهمیت دارد موفقیت پرسپولیس است. اینکه تیم ما صدرجدول است و انشالله در مسیر قهرمانی قرار داریم کافی است.

 

با یحیی گل محمدی صحبتی نداشتی؟

آقا یحیی مثل برادر بزرگ من است. ایشان بود که در لیگ قهرمانان آسیا به مهدی عبدی جوان میدان داد و همیشه خودم را مدیون سرمربی پرسپولیس می‌دانم. مطمئن هم هستم سرمربی تیم بهترین‌ها را برای من و تیمش می‌خواهد. وظیفه من همان طور که گفتم تمرین کردن است و باید جوری کار کنم که دوباره به ترکیب برگردم. من خودم عاشق رقابت هستم و مشکلی با تعداد مهاجمان تیم ندارم. تلاش می‌کنم بار دیگر نظر آقا یحیی را جلب کنم.

مهدی عبدی فصل گذشته ۹ گل آن هم بدون پنالتی زدی درحالی که آقای گل لیگ اگر اشتباه نکنم ۷ گل از روی نقطه پنالتی زد. اگر فصل گذشته پنالتی‌های پرسپولیس را می‌زدی، بیشتر دیده نمی‌شدی؟

تیم ما پنالتی زن داشت و من هم باید به وظایف خودم عمل می‌کردم. اگر گلی هم زدم روی همکاری و کمک همبازیانم بود. اینکه دیده شوم یا نشوم باور کنید برای من خیلی مهم نیست. دوست دارم عنصر مفیدی برای پرسپولیس باشم.

باورش سخت است مهاجمی‌که الگویش زلاتان ابراهیموویچ است، دوست نداشته باشد دیده شود؟!

(بالاخره می‌خندد) بله، الگویم زلاتان ابراهیموویچ است اما از لحاظ فنی! من فوتبال زلاتان را دوست دارم چون یک مهاجم ششدانگ است. او سرزن قهاری است اما روی زمین هم فوق العاده است و گل‌هایی می‌زند که فقط خودش می‌تواند بزند!

البته الان دیگر سن و سالی از او گذشته است و بهتر بود خداحافظی کند. این طور نیست؟

(به شوخی) اگر نظر من را می‌پرسید همین حرف را به او می‌زدم!

جرأتش را داشتی؟ زلاتان می‌دانی که کلا آدم عصبانی و خطرناکی است؟

(دوباره می‌خندد) البته زلاتان یک استثنا در فوتبال جهان است. این تداوم او هم قابل تحسین است. ما در تیم خودمان هم آقا سید (جلال حسینی) را تا همین فصل گذشته داشتیم که فوق العاده بوده است. بازی کردن آن هم تا ۴۰ سالگی کار هر فوتبالیستی نیست. باید به امثال زلاتان و سیدجلال احترام گذاشت.

 

برای ماندن در پرسپولیس و تصمیمی‌که حالا می‌گویی قاطعانه گرفته ای با سید جلال هم مشورت کرده ای؟

من با خیلی‌ها مشورت می‌کنم، آقا سید که کاپیتان و بزرگ من است. همیشه سعی کردم از راهنمایی بزرگ ترها استفاده کنم.

یکی دو سال پیش که مصاحبه می‌کردیم از رؤیای خودت برای بازی در جام جهانی حرف زدی. الان لیست تیم ملی تقریبا برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بسته شده است. در این رابطه نمی‌خواهی صحبت کنی؟

اتفاقا برای این یکی هم خیلی انگیزه دارم و برای جام ملت‌های آسیا دورخیز کرده ام. دوست دارم در جام ملت‌های آینده آسیا برای تیم ملی ایران بازی کنم. برای تیم ملی کشورم در جهانی قطر آرزوی موفقیت دارم و این حرف را عنوان یک هوادار می‌زنم.

با توجه به سن و سالی که داری، می‌توانی برای جام جهانی ۲۰۲۶ هم نقشه بکشی؟

چرا که نه؟ انسان به امید زنده است. من به خودم، توانایی‌هایم و اینکه چقدر می‌توانم پیشرفت کنم ایمان دارم. بنابراین هرگز ناامید نشده و نخواهم شد. دوست دارم اول بازیکن مفیدی برای پرسپولیس باشم و سپس به تیم ملی دعوت شوم. این یک هدف مهم در زندگی ورزشی ام است که تلاش می‌کنم به آن برسم. اول پرسپولیس، بعد جام ملت‌های آسیا و انشالله اگر عمری باقی بود جام جهانی ۲۰۲۶!

دربی را از قلم انداختی! تو یک بازیکن ویژه در دربی هستی و فکر می‌کنی بعد از جام جهانی بتوانی جلوی استقلال بازی کنی و دوباره خوش بدرخشی؟

اجازه بدهید الان صحبتی نداشته باشم. لیگ تعطیل است و ما باید خودمان را از لحاظ بدنی و آمادگی جسمانی برای ادامه مسابقات نگه داریم. امیدوارم جوری کار و تمرین کنیم که پرسپولیس را صدر جدول و آن بالا نگه داریم.

خبرورزشی

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)