مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس مدعی است این روزها اعتمادبنفس بیشتری یافته تا به بهترین شکل بازگشت دوباره خود را اعلام کند.

 

جذب یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته شاید دیگر مهاجمان پرسپولیس و خصوصا مهدی عبدی را زیر سایه قرار دهد. عبدی که با گل‌های تاریخی خود در دربی، نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان، خبر از مهاجمی قابل اعتماد برای سرخ‌ها را می‌داد، رفته رفته از مسیر پیشرفت صعودی که انتظارش می‌‎رفت فاصله گرفت و اکنون نیز با جذب دو مهاجم خارجی، به نظر می‌رسد کار سخت‌تری پیش رو داشته باشد.

عبدی اما مدعی است این روزها اعتمادبنفس بیشتری یافته تا به بهترین شکل بازگشت دوباره خود را اعلام کند. او در گفتگویی به شرایط این روزهایش در پرسپولیس می‌پردازد.

اوضاع در پرسپولیس چطور است؟ صدرنشین لیگ هستید و انتظارات هواداران تا حد زیادی برآورده شده است.

از نظر تیمی و نتیجه که قطعا اوضاع خوب است و از این شرایط راضی هستیم. فصل را خوب استارت زده‌ایم و در مسیر هدفی که پیش‌بینی کرده‌ایم جلو می‌رویم. قطعا در آینده اتفاقات بهتری نیز پیش روی ما خواهد بود.

 به نظر می‌رسد شرایط برای تو چندان طبق انتظار پیش نرود.

اگر منظورتان نیمکت نشینی است که قطعا بابت آن باید ناراحت باشم. اما این ناراحتی من به معنای ناراحتی از عملکرد تیم و هم‌تیمی‌‎هایم نیست. مثلا بالاترین تلاش را به کار خواهم گرفت تا با عملکردم در تمرینات و در ادامه فرصت‌هایی که نصیبم می‌شود، جایگاه خودم را به دست بیاورم. من از این موضوع که کار سخت است کاملا آگاه هستم اما از اینکه تیم نتیجه می‌گیرد قطعا مثل تمامی هواداران خوشحالم.

اما به نظرت خودت در این که کار سخت شده باشد دخیل نبودی و فرصت سوزی نکردی؟

نه. به هیچ وجه. البته قبول دارم شما در پرسپولیس باید همیشه در بالاترین عملکرد فنی خود قرار داشته باشید. با این حال عملکرد یک بازیکن تنها به واسطه خودش نیست و عوامل زیادی در آن دخیل هستند. من فصل گذشته بدون اینکه پنالتی زن تیم باشم، برترین گلزن بودم. حتی در جدول آقای گلی هم اگر پنالتی‌ها را نادیده بگیرد (البته قبول دارم این هم روش گلزنی است) من فاصله چندانی با آقای گل نداشتم. با این حال همانطور که گفتم وظیفه من بهترین عملکرد در تمرینات برای جلب رضایت کادرفنی و حضور در ترکیب و تلاش برای گلزنی خواهد بود که این هدف را دنبال خواهم کرد.

حضور لوکادیا در ترکیب و عملکردی که داشته کار را سخت نکرده است؟

او جزیی از تیم ماست. من هیچ وقت به خودم فکر نمی‌کنم. شاید دوست داشته باشم جای او باشم اما اینطور نیست که از گل زدن او ناراحت شوم و این تصور برایم شکل گیرد که وای دیگر شرایط برایم بدتر شده است. من اگر جا داشته باشد سعی خواهم کرد که چیزهایی هم در این زمینه یاد بگیرم. فراموش نکنید که او از کجا آمده و تحت چه آموزشی بوده است. لیگ هلند قطعا یکی از برترین آکادمی‌های فوتبال اروپا و دنیاست. تکنیک فنی و فردی قطعا به بهترین شکل آموزش داده می‌شود و شما فکر می‌کنید مگر من چند سالم است؟ (خنده) نه، نگران نیستم و به بهترین شکل تلاش خواهم کرد.

یعنی با اضافه شدن شیخ دیاباته این نگرانی بیشتر نخواهد شد؟

نه، من از رقابت نمی‌ترسم. این رقابت به بهترین شکل در تیم ما دنبال می‌شود. من به حضور در کنار تک تک این بازیکنان افتخار می‌کنم. یک مجموعه فوق العاده هستیم. آقای پیروانی بخشی از تاریخ این باشگاه است و سال‌ها بازوبند را در اختیار داشته. آقای گل محمدی چه در دوره بازی و چه اکنون مربیگری یکی از برترین‌ها بوده و هست. بازیکنان فوق العاده‌ای هم داریم. من به بهترین شکل از این فرصت استفاده خواهم کرد تا خیلی زود توانایی‌هایم را بیش از گذشته رشد دهم و در اختیار تیم باشم.

بازیکنی بودی که با گلزنی در دربی، فینال و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، انتظارات را از خودت بالا بردی. اما به نظر یک جایی این مسیر پیشرفت با آن شتاب مدنظر پیش نرفت.

همانطور که گفتم به گذشته فکر نمی‌کنم. روزی را به خاطر می‌آورم که وقتی خواستم در دربی به میدان بروم همه هو می‌کردند و می‌گفتند این چه کسی است که می‌خواهند تعویض کنند. من رفتم و گل زدم. در نیمه نهایی همه نگران محرومیت عیسی بودند اما گل زدم. برای فینال هم می‌توانست با گلی که زدم یک اتفاق تاریخی شکل گیرد که متاسفانه نشد. من یک گل دیگر هم در فینال طلب دارم و خیلی زود اینبار آن را برای خوشحالی هواداران خواهم زد. منتظر گل‌های حساس و تاریخی من باشید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)