پیشکسوت پرسپولیس درباره دیدار مقابل استقلال در جام حذفی گفت: فرافکنی کردند و گفتند وزیر و پسرش پرسپولیسی هستند اما باید بدانند این‌ها هیچ کدام در مستطیل سبز حضور ندارند ولی برای شما ۴ بازی است که دارند در مستطیل سبز پنالتی می‌گیرند.

به نقل از خبر ورزشی، عصر روز سه‌شنبه و تنها ساعاتی بعد از انجام مراسم قرعه‌کشی جام حذفی و مشخص شدن این‌که سرخ‌ها در نیمه نهایی باید مقابل حریف دیرینه قرار بگیرند، ضیا عربشاهی میهمان تمرین تیم محبوبش بود. عربشاهی که حالا با پیروانی کادر فنی سرخ‌ها ارتباط خوبی دارد اعتقاد دارد چنان‌چه تیم داوری از خارج باشد پرسپولیس حتماً در این دربی موفق خواهد شد و به قهرمانی جام حذفی هم می‌رسد. این گفت‌وگوی پیشکسوت پرسپولیس را بخوانید:

چه شد که رفتید سر تمرین؟
خب آن‌جا خانه دوم ماست و یک عمر در این تیم بازی کرده‌ایم. خیلی دوست داشتم زودتر به دیدن بچه‌های تیم بروم و قهرمانی را تبریک بگویم. قسمت شد و روز سه‌شنبه رفتم و خوشحال شدم چون بازیکنان، کادر فنی و نفراتی که در تیم مشغول تر و خشک کردن بچه‌ها بودند همه خوشحال و باانگیره بودند.

با چه کسانی صحبت کردید؟
افشین و یحیی کنارم نشسته بودند که درباره تیم با هم حرف زدیم. خوشبختانه انگیزه تیم خیلی بالاست و دیدم که بازیکنان با جان و دل تمرین می‌کردند. فکر می‌کنم در بازی مقابل استقلال که به قول معروف سرنوشت جام حذفی را مشخص خواهد کرد این تیم به هدفش می‌رسد به شرطی که بگذارند.

شما گفتید با انگیزه بودند اما برخی می‌گویند در بازی با ذوب‌آهن مشهود بود که این تیم دیگر انگیزه ندارد.
خب طبیعتاً در تیمی که چهار هفته جلوتر قهرمان شده این مسأله تأثیرگذار است. من همان نیم‌فصل اول گفتم این تیم پرسپولیس شخصیت قهرمانی دارد چون بازیکنانش برای قهرمانی انگیزه دارند. از طرفی اسکلت تیم و ۹۰ درصد بازیکنان فصول قبل حفظ شده‌اند و کنار هم بازی می‌کنند. اگر هم مشکلی به وجود بیاید کریم و افشین به یحیی کمک می‌کنند تا در کنار رهبری تیم حاشیه‌ای به وجود نیاید. قبول دارم مقابل ذوب‌آهن بازی همیشگی‌شان را انجام ندادند و این برای تیمی که زودتر قهرمان شده طبیعی است اما برای بازی با استقلال مسأله کاملاً فرق می‌کند. این بازی حیثیتی است. تمام بازی‌ها یک طرف این بازی طرف دیگر. این بازی نیمه نهایی جام حذفی است و پرسپولیس می‌خواهد این جام را هم بگیرد. در تمرین دیروز (سه‌شنبه) من دیدم که این بازیکنان شخصیت رسیدن به فینال را دارند.

پرسپولیس برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با کمبودهایی مواجه است. فکر می‌کنید می‌توانند این کمبودها را برطرف کنند؟
یحیی برای بازی‌های پیش رو چند بازیکن مصدوم دارد. محمد نادری هم با تیم خارجی قرارداد دارد و ماندنش در پرسپولیس مشکلاتی دارد. به نظرم مغانلو گزینه خوبی برای خط حمله پرسپولیس است و به درد این تیم می‌خورد. البته برای مسابقات آسیایی یک مهاجم دیگر هم نیاز دارند چون هر چقدر نیمکت ما قوی‌تر باشد خیال هواداران و پیشکسوتان راحت‌تر است و کمبود یار نداریم. باز هم می‌گویم مطمئن باشید استقلال را می‌بریم و جام حذفی را هم می‌گیریم به شرطی که بگذارند.

اتفاقاً افشین پیروانی هم درباره داوری‌های اخیر حرفی زده که با واکنش استقلالی‌ها مواجه شده.
من یک چیز بگویم. همگان می‌دانند که ۴ تا بازی است برایشان پنالتی می‌گیرند. اینها فرافکنی کردند و گفتند وزیر و پسرش پرسپولیسی هستند اما باید بدانند اینها هیچ کدام در مستطیل سبز حضور ندارند ولی برای شما دارند در مستطیل سبز به نفع‌تان پنالتی می‌گیرند. پنالتی‌هایی که همه کارشناسان داوری ردشان کرده‌اند. ما حرف‌مان را با سندیت ثابت می‌کنیم اما شما با فرافکنی دارید می‌گویید وزیر پرسپولیسی است. اصلاً دکتر روحانی هم پرسپولیسی است و همه پرسپولیسی هستند. شما خودتان را در مستطیل سبز نشان دادید. می‌گوییم در داوری اشتباه وجود دارد اما اشتباه یکی، دوتا، سه‌تا.چند تا اشتباه؟ همه می‌دانند این‌ها روی برنامه است و امیدوارم برای بازی حذفی کمک‌داور و داور خارجی بیاورند تا حرف و حدیثی نباشد.

شما بعد از قرعه‌کشی در تمرین حاضر شدید. بازیکنان و کادر فنی درباره تقابل با استقلال چه نظری داشتند؟
بله افشین‌خان که از همان‌جا آمد و صحبت کردیم. بچه‌ها در تمرین انگیزه خیلی بالایی داشتند و مطمئن باشید برای برد به زمین می‌روند. مطمئن باشید در این بازی برنده می‌شوند به شرطی که تیم داوری از خارج باشد.

بحث جدایی بازیکنان تأثیرگذار پرسپولیس در آستانه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا نگران‌کننده به نظر می‌رسد.
هیچ کدام نمی‌روند. در تمرین تیم هیچ صحبتی از رفتن بازیکنان نبود. پرسپولیس تیم بزرگی است و همه می‌دانند در آسیا جزو تیم‌هایی است که بازیکنان زیادی به اروپا ترانسفر کرده. بازیکنان پرسپولیس راحت می‌توانند به تیم‌های اروپایی بروند اما صحبتی از رفتن نبود.

این تیم در چه پست‌هایی کبمود بازیکن دارد؟
دو مهاجم و یک دفاع چپ می‌خواهند. شنیدم با دانیال اسماعیلی‌فر هم صحبت شده و به پرسپولیس نزدیک است. مغانلو هم اگر بیاید خیلی خوب است. اگر او به پرسپولیس بیاید سریع‌تر پیشرفت می‌کند. البته حضور در تیم‌هایی مثل استقلال، سپاهان و تراکتور هم به پیشرفت بازیکنان کمک زیادی خواهد کرد.

برای پست دروازه‌بانی چطور؟
یک گلر هم حتماً می‌خواهند. البته پیدا کردن گزینه مناسب کار سختی است و این را قبول دارم.

به نظرتان پرسپولیس از بحران مالی ناشی از آرای فیفا عبور خواهد کرد؟
این‌ها تقصیر مدیران نابلد قبلی باشگاه است. هر مدیری آمده کلی بدهی به بار آورده چون عشقش فقط بغل کردن بازیکن جدید و عکس انداختن با او بوده. به جونیور ۵۷۰هزار تا دادند که ۵۰۰ ریال هم نمی‌ارزید و در داخل کشور بازیکنان بسیار بهتری از او داریم. آقایان عرب و طاهری ضربات زیادی به پرسپولیس زدند و این بدهی‌ها را به وجود آوردند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)