پرسپولیس نیوز: پیشکسوت پرسپولیس دلیل اصلی شکست این تیم مقابل استقلال را ارنج بد سرخپوشان دانست.

ضیا عربشاهی درباره شکست یک بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال در دربی ۸۶ پایتخت، اظهار داشت: قبل از این بازی گفته بودم که یکی از بهترین دربی‌ها را شاهد خواهیم بود، چرا که دو تیم بازیکنان قابلی دارند، مخصوصاً در خط هافبک؛ اما متاسفانه ارنجی که برانکو برای این بازی در نظر گرفته بود به نفع استقلال بود. استقلال در خط هافبک بازیکنان بسیار قابلی دارد و بازیکنان پرسپولیس هم به جز یکی دو نفر در این خط خوب هستند.

«اگر تیمی نتواند در خط میانی حفظ توپ کند بازی را باخته است». وی با بیان این جمله ادامه داد: بازی در نیمه اول بیشتر دست استقلال بود و پرسپولیس بازیکن طراحی نداشت که بتواند علیپور را صاحب توپ کند. در خط میانی هم به جز کمال کامیابی‌نیا کسی وجود نداشت که بتواند با بازیکنان حریف درگیر شود. من نمی‌دانم به چه دلیل مسلمان باید ۴، ۵ بازی بیرون گذاشته شود آن هم در حالی که یکی از بهترین بازیکنان بازی‌ساز لیگ است. در این بازی خط میانی پرسپولیس نتوانست علیپور را تامین کند.

بازیکن پیشین پرسپولیس با بیان اینکه پرسپولیس در ۴ ، ۵ بازی اخیر بد بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: ترکیب فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان و وحید امیری به همراه یک هافبک دفاعی مانند کمال بسیار عالی بود. تیم با همین ترکیب سال گذشته به خوبی بازی می‌کرد و نتیجه می‌گرفت، اما ارنج برانکو در این بازی از پیش باخته بود. وجود ۲ هافبک دفاع در ترکیب بسیار محتاطانه بود، در ۴۵ دقیقه اول یک بار هم علیپور صاحب توپ نشد و یک پاس به علیپور هم ندادند و این برای تیمی که در آستانه قهرمانی است، خیلی بد است.

عربشاهی با بیان اینکه منشا باید از اول در ترکیب پرسپولیس قرار می‌گرفت، عنوان کرد: برانکو ترسو به زمین آمد و این باعث شد که بازیکنان در بازی استرس داشته باشند و نتوانند کارهایی که در شأن یک تیم قهرمان است را انجام دهند. وقتی ربیع‌خواه تعویض می‌شود به یکباره هواداران در استادیوم هورا می‌کشند. نمی‌دانم برانکو از ربیع‌خواه چه دیده است، ربیع‌خواه در حد و اندازه‌های پرسپولیس نیست.

پیشکسوت پرسپولیس گفت: این را به جرات می‌گویم که ارنج بد باعث شکست پرسپولیس بود و اگر قرار باشد این ارنج در آسیا هم باشد تیم آنجا هم لطمه می‌خورد. برانکو کمال را از پست اختصاصی‌اش تعویض می‌کند و ماهینی را آنجا می‌گذارد. برانکو اشتباه می‌کند و همین اشتباه باعث شده الان سرِو ۴۰ میلیون هوادار پرسپولیس پایین باشد

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)