پرسپولیس نیوز: مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: پولی که به برانکو در آن زمان داده نشد علتش این بود که گفت اگر پول را هم بدهید، من نمی‌مانم و می‌خواهم بروم.

ایرج عرب در حاشیه انتخابات فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت:‌در این مدتی که بنده مسؤولیت را پذیرفتم سه موضوع مهم و اساسی در فدراسیون مطرح بود که باید انجام می‌شد. یک بحث، بحث انجام امور جاری و مسابقات و مسائل این چنینی بود، یک بحث، بحث انتخابات که یک موضوع بسیار مهم بود و بحث دیگر، بحث المپیک و آمادگی و اردوهاست که الحمدلله انجام شد و که با همکاری پیشکسوتان، بزرگان، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک انجام شد.

عرب در خصوص انتخابات فدراسیون دوومیدانی عنوان کرد: ما با توجه به اینکه فدراسیون المپیکی بود به وزیر ورزش گفتم این انتخابات هر چه سریع‌تر برگزار شود تا فدراسیون رئیس جدید خودش را بشناسد و برای ۴ سال آینده و به خصوص المپیک برنامه‌ریزی کند تا شرایطی وجود داشته باشد که فعالیت‌ها در آنجا ادامه پیدا کند. در بحث المپیک ما دو نفر یعنی آقایان حدادی و تفتیان را که سهمیه المپیک گرفته بودند، از لیست بلندی با تشکیل مرتب جلسات با سازمان تیم‌های ملی انتخاب شدند و به تصویب هیأت رئیسه رسید که از آنها حمایت شود. آنها هم مورد حمایت قرار گرفتند. اردوهایشان به صورت منظم برگزار می‌شود امروز هم خدا را شکر انتخابات برگزار شد و فدراسیون رئیس جدیدش را پیدا کرد.

وی افزود: به آقای داوری تبریک می‌گویم از کیهانی به خاطر زحمات گذشته‌اش تشکر می‌کنم و همچنین از سایر همکاران خوبم در فدارسیون دوومیدانی.

عرب در مورد رأی صادر شده فیفا در مورد پرونده برانکو و اینکه اعلام کرده بود پول برانکو آماده است بیاید ببرد و حالا این پول کجاست، گفت:‌ مسائل مالی مسائل خیلی پیچیده‌ای نیست. مسأله مالی چیزی نیست که شما بگویید پول کجا هست یا نیست. پولی که به برانکو در آن زمان داده نشد علتش این بود که گفت اگر پول را هم بدهید، من نمی‌مانم و می‌خواهم بروم. باید پول او را می‌دادیم و شرایط به گونه‌ای شد که ما پول را هم آماده کردیم اما نیامد بگیرد یعنی نه اینکه ما نخواهیم پول را بدهیم. پول را آماده کردیم؛ دو حساب به ما دادند یک حساب دخترش بود و یکی حساب خودش. با صرافی‌های مهم تهران صحبت کردیم گفتند امکان انتقال پول را نداریم. همان ۵۰۰ هزار تایی که یک ماه و نیم قبل و بعد از اینکه ۱۱ ماه حقوق نگرفته بود، به سختی آن را جور کردیم. بحث شرکت ریحان فیلم را و بلیت فروشی سال را هم گرفتیم و ۵۰۰ هزار تا را جور کردیم و به برانکو دادیم. سابقه گرفتن پول دستی را هم داشت ولی گفت دستی نمی‌گیرم به حسابش هم نتوانستیم واریز کنیم.

وی ادامه داد: بعد از آن بحث فسخ پیش آمد. همه آن پول بین بازیکنان پخش شد. ما در دوران مدیریت خودم بیشترین پرداختی را به بازیکنان داشتیم که از بدهی‌های گذشته آنها و پاداش‌ها و آفرهای گذشته‌ای که داشتند و همچنین کل طلبی که از گذشته داشتند پرداخت کردیم. موضوعی را چند بار تأکید کردم مسائل مالی نیازی به حاشیه و گمانه‌زنی ندارند. مثل مسائل حاشیه‌ای دیگر نیست که کدام تیم زودتر به زمین آمد یا کدام تیم نیامد. مسائل مالی شفاف هستند.

عرب اضافه کرد: تمام درآمدهای ارزی و درآمدهای ریالی دوره مدیریت من و همچنین کلیه پرداخت‌ها بابت اصل قرارداد،‌ آفر، آپشن، بدهی‌های مالیاتی، بدهی‌های جاری و همه چیز را جدول کنند و به صورت دقیق در سایت باشگاه قرار بدهند. این پیچیده نیست. من چند بار این خواهش را کردم اما این اتفاق نیفتاد. وقتی مدیری به راحتی چنین چیزی را می‌گوید، پس دیگر مسأله‌ای در این موضوع نداریم و جای سوالی وجود ندارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)