زمان واگذاری سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به صورت بلوکی فردا مشخص می‌شود.

قرار است فردا زمان واگذاری ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به صورت بلوکی مشخص شود.

به نظر می رسد زمان این واگذاری اواخر بهمن یا اوایل اسفند باشد. پیش از این گفته می شد که سازمان خصوصی سازی در مورد اینکه این واگذاری ۱۷ درصدی یا ۵۱ درصدی باشد تصمیم گیری می کند که در نهایت قرار بر این شده تا ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه عرضه بلوکی شود.

حسین قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص اینکه گفته می شود شرکت ایرانسل برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس و همراه اول برای خرید استقلال قرار است پیش قدم شوند، گفت: چنین موضوعی نیست که مشخص شده باشد چه شرکت هایی قرار است پیشقدم شوند. آنها هم می توانند جزو خریداران باشند. تصمیم گیری در مورد واگذاری سهام ۵۱ درصدی دو باشگاه انجام شده که اتفاقا تمام جزییات چگونگی واگذاری و شروطی که مدنظر است، مشخص شده اند. شروط تشویقی خوبی برای این عرضه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین برای جذابیت خریداران قرار بر این شده که عرضه ۵۱ درصدی باشد تا خریدار انگیزه این را داشته باشد پیش قدم شود و برای بهره وری شرکت خریداری شده اقدامات مطلوب انجام دهد. اداره بازاریابی سازمان خصوصی با شرکت های مختلفی برای خرید سهام ها رایزنی می کند و این طوری نیست که ما تعیین کنیم چه شرکتی برای خریداری اقدام کند. ما صرفا پیشنهاد را مطرح می کنیم.

قربانزاده در خصوص اینکه آیا با خرید سهام ۵۱ درصدی از سوی هر شرکتی آنها اعضای هیات مدیره دو باشگاه را تعیین می کنند، گفت: به هر حال وقتی شرکتی سهام ۵۱ درصدی را می خرد قطعا در هیات مدیره هم نماینده خواهد داشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)