رئیس جدید فدراسیون فوتبال گفت: اگر قرار بود به یکی از نامزدهای فدراسیون فوتبال رای بدهم، قطعا علی کریمی را انتخاب می‌کردم.

شهاب عزیزی خادم در خصوص انتخابش به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم که این توفیق را به من داد تا به مجموعه فوتبال خدمت کنم. من به خدا توکل کردم، خوب است که خدا به انسان صندلی بدهد.

وی در خصوص اینکه چقدر فکر می‌کرد رئیس فدراسیون شود گفت: چون کار را به خدا واگذار کرده بود خیلی امید داشتم. هر اتفاقی می افتاد سرنوشت من می شد و خیلی برایم سخت نبود. حتی شمارش آرا را دوستان به من اطلاع دادند، نمی‌خواهم بگویم استرس نداشتم ولی نتیجه هر اتفاقی دست خدا است. اگر کار را به خدا بسپاریم نتیجه و زندگی راحت تر می شود.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال افزود: جا دارد از همه اعضای مجمع فدراسیون تشکر کنم، چه از آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که رای ندادند ممنون هستم. از تمام رسانه ها که به انتخابات پرداختند تشکر می کنم. از دوستانی که در کارزار انتخاباتی کنار من بودند ممنون هستم. آنها شب ها و روزها و در مسافرت های کاری کنارم بودند. حالا امیدوارم همه با هم یک فصل نو و نگاه جدید با همه ظرفیت های موجود ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: من آقازاده نیستم. نه سببی و نسبی با کسی ارتباط ندارم و به کسی وصل نیستم. هر که به من کمک کرده لطف داشته و خدا کمکم بوده و بس. من از قلب زاگرس به فدراسیون آمده ام تا کمک کنم.

عزیزی خادم در خصوص آرای انتخابات گفت: تصور من این بود که رای من بیشتر است. یادتان باشد من یک بار در هیات رئیسه این فدراسیون رای گرفتم. اگر یادتان باشد در یک دوره دیگر دو سوم آرا به من اختصاص داشت ولی در آخر از انتخابات کنار گذاشته شدم، بنابراین آدمی نبودم که از بیرون آمده باشم. زمانی که قرار بود در اسفند ماه انتخابات برگزار شود کنار رفتم ولی بعد از آن برای ورود به انتخابات با دوستانم مشورت کردم. من در فضایی وارد انتخابات شدم که ۲ نفر از نواب من حضور نداشتند. یک هفته پمپاژ خبری شد که این نفرات (من) و دوستانش در انتخابات نیستند ولی من از این رفتارها درس می‌گیرم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: یک شبه به فوتبال نیامدم و برای همه از جمله استان ها از بوشهر و کهکیلویه و خراسان که رای دادند حضوری پر قدرت خواهم داشت. فقط امیدوارم امانتدار خوبی باشم تا اعتماد را به فوتبال ملی کشور برگردانیم.

وی در خصوص حضور علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: جا دارد از همه رسانه ها، مجلس و وزارت و… که کمک کردند تا اساسنامه تغییر کند تشکر کنم. علی کریمی افتخار فوتبال ایران است و حضور او باعث شد تا فضای جدیدی به وجود بیاید. من در هیات مدیره دو باشگاه هم حضور داشتم و اعتقاد قلبی ام این است که فدراسیونی که من عهده دار آن هستم فضا را بیشتر فراهم می کند که از امثال کریمی، دایی، مهدوی کیا، هاشمیان که روز گذشته با هم حرف زدیم بیشتر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: البته باید به این مساله اشاره کنم آرایی که به من داده شده دلی بود و دستوری نبود. مجمع نشان داد نگاه خودش را دارد و خیلی دستوری عمل نکرد.

عزیزی خادم در پاسخ به این سوال که آیا وی فوتبال بازی کرده است یا خیر گفت: من اصلا به صورت حرفه ای فوتبال بازی نکردم و در حد دانشگاه ها به میدان رفتم. من متولد آخرین روستا در لرستان هستم. این روستا از توابع شهرستان پلدختر محسوب می شود. بیشتر در کارهای اجرایی و صنعت و اینگونه مسائل حضور داشتم.

رئیس جدید فدراسیون در خصوص اینکه آیا وی گزینه وزارت ورزش بود یا خیر گفت: خیر. من در همین دولت دو بار از انتخابات کنار رفتم. حداقل در این دولت باید یک رئیس انجمن می‌شدم. به هر حال تصمیم من تعاملی است. نگاه من تعاملگرایانه است و با همه ارکان نظام تعامل می‌کنیم چون فوتبال گره خورده با دستگاه هایی که باید کمک کنند. فدراسیون فعلی قطعا غیر سیاسی خواهد بود و به سمت شایسته سالاری خواهد رفت. این فدراسیون عجولانه تصمیم نمی‌گیرد و همه چیز را کارشناسی خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر شما می گوید اینجا ویرانه است یک شبه نمی شود همه چیز را حل کرد. اولویت اصلی ما تیم ملی فوتبال ایران است و ظرف یکی دو روز دیگر جلسه ای با دوستان خواهیم داشت. من از مجلس شورای اسلامی، دولت، وزارت ورزش، سازمان برنامه و بودجه می‌خواهم به ما کمک کنند. ما باید به این سمت برویم که همه دستگاه ها در کنارمان باشند.در فدراسیون به روی اسوطره های فوتبال باز خواهد بود.سایر نهادها کمک کنند شرایط مساعد شود تا بعد از این ۴ بازی به مرحله بعد برویم.

عزیزی خادم یادآور شد: کار ما با آقای اسکوچیچ ادامه دارد و هفته آتی هم با هیات رئیسه جلسه خواهیم گذاشت و تصمیم جمعی خواهیم گرفت. ما شتابزده عمل نمی کنیم چون الان زمان اینگونه تصمیمات نیست اما از همه عزیزان و اسطوره ها کمک خواهیم گرفت.امیدوارم دستگاه دیپلماسی به ما کمک کند تا با آرامش از ظرفیت ها استفاده کنیم. هر گونه نا آرامی فدراسیون را متضرر خواهد کرد. امیدوارم همه بسیح شویم با قدرت و مقتدر جلو برویم.این فوتبال متعلق به مردم ایران است. ما در این فضا قرار گرفته ایم و نیازمند وفاق هستیم.البته باید آگاهی بخشی را انجام بدهیم.

وی ادامه داد: دو سه ماه پیش ستاد مناطق آزاد کشور به دنبال تشکیل بود و در حال رایزنی هستیم تا کیش را مرکزی قرار بدهیم تا کمپ تیم های ملی و … را در آن منطقه فراهم کنیم. آنجا شرایط آب و هوایی خوب و همچنین زیر ساخت های خوبی دارد و نیاز به ویزا ندارد و می شود در آنجا کارهای بزرگی کرد.امیدوارم مجلس و دولت از حیث مالی به ما کمک کند. امیدورم برنامه ریزی به شکلی باشد که خودکفا شویم.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال در خصوص بازی روز ۱۰ فروردین گفت: قرار است چهارشنبه یک نشست با کادر فنی تیم ملی داشته باشیم. دلخوشی میلیون‌ها ایرانی به ۴ بازی گره خورده و امیدوارم به لطف الهی به موفقیت برسیم. اگر قرار است تیم ملی بازی دوستانه نکند مطمئن باشید بازی کوچک نخواهیم کرد و به اعتبار فوتبال ایران خدشه وارد نخواهد شد.

عزیزی خادم در خصوص منابع مالی فدراسیون و اینکه مصاحبه ای در خصوص بودجه فدراسیون و در آمدزایی انجام داده است،گفت: اولا من این مصاحبه که عددی را بگویم نگفتم. ما سالانه پیش بینی کردیم که ۲۵۰ میلیارد تومان نیاز داریم. البته به دنبال کمک های وزارت ورزش و مارکتینگ هم هستیم که البته این موضوعات زمان می خواهد. بخشی از مطالبات ما در فیفا بلوکه شده که باید برای دریافت آنها مجوز بگیریم. خیلی از کارهای نشده در این فدراسیون مانده ولی باید واقع گرایانه با موضوعات برخورد کرد. ما نزدیک به ۷ میلیون دلار در فیفا داریم که بخشی از آن را باید به ویلموتس بپردازیم. این رقم بخش قابل توجهی است و هر چه کمتر به او پرداخت کنیم بهتر است. یک بخشی از منابع مالی که برای تیم ملی و آماده سازی نیاز داریم در فدراسیون وجود دارد و یک بخش دیگر را هم وزارت ورزش قبول کرده است. آن بخشی که برای آماده سازی نیاز داریم به هر شکل ممکن تامین خواهد شد.

وی در خصوص فوتبال پایه و بانوان و همچنین نگاه به داوران عنوان کرد: ما دستمزد داوران را افزایش خواهیم داد و نظارت را قوی تر خواهیم کرد. قطعا در حوزه داوری از کرامت داوری کوتاه نمی آییم و اگر قرار باشد این عزیزان زیر سوال بروند مماشات نخواهیم کرد. اگر یک روز فقط در اینجا باشم خط کش ما کرامت انسانی خواهد بود. اینکه قرار باشد بی احترامی به این عزیزان صورت بگیرد من بر نخواهم تابید. اگر جلوی این اتفاقات را نگیرم سنگ روی سنگ بند نمی شود و تبدیل به یک جزیره می شویم.مطمئن باشید همه در یک فضای خوب قرار می گیریم و زیر بار تهمت و فضای آلوده قرار نمی گیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه در فضای اینکه چه کسی به وی رای داده یا نداده قرار نمی‌گیرد، گفت: من یک فرد حرفه ای هستم و به دنبال این هستم بهترین ها را انتخاب کنم. من از شما سوال می کنم اگر کسی به شما کمک کرده باشد او را کنار می گذارید؟ ما کسی را بدون فیلتر به فوتبال نخواهیم آورد و استعلامات از نهادهای مختلف برای حضور افراد گرفته می شود. وقتی نیروی انسانی کاربلدِ فیلتر شدهِ ناکارآمد بیایند، به صورت اتوماتیک در سیستم قرار می گیرند.

وی در خصوص اینکه شنیده می شود برخی افراد را انتخاب کرده است، گفت: فدراسیون اساسنامه دارد و اگر قرار باشد همان رویه قبل را ادامه بدهیم پس چرا آمده ایم؟ از سراوان، سرخس تا هرمزگان همه به این فوتبال تعلق دارند.من خودم در باشگاه سایپا بودم،باید ببینید چقدر عاید این باشگاه می شود؟ اصلا حق آنها این ارقام نیست.وقتی یک مدیر نتواند صورت‌های مالی را آنالیز کند چه می شود؟

عزیزی خادم تاکید کرد: من از قبل صحبت کردم که مدیران باید آموزش ببینند. در مورد بانوان هم باید از حضور پررنگ آنها تشکر کنم، قطعا به قولی که دادم وفادار خواهم بود.در تمام باشگاه ها در مورد فوتسال مذاکره خواهم کرد. این ها همه جزو الزامات ما است که باید اجرایی شود.

رئیس جدید فدراسیون در خصوص اینکه اگر قرار بود به یکی از کاندیدا رای می‌داد آن فرد چه کسی بود گفت: با افتخار به علی کریمی رای می‌دادم.در فدراسیون به روی کریمی، مهدوی کیا و هاشمیان باز است. این یک فرصت تاریخی است و کسی سکاندار شده که محصول این فضا است. قول می دهم کانون مربیان وارد مجمع شود. فدراسیونِ من از همین حالا به روی همه باز است و از همه عزیزان کمک فکری خواهم گرفت. در حوزه مدیریت، تیم های پایه و …. از همه کمک خواهم گرفت. وقتی فضا بسته باشد شما خودتان انتقاد خواهید کرد. مطمئن باشید افراد کاربلدی هم در حوزه مارکتینگ به ما اضافه خواهند شد.

وی با اشاره به حضور بهاروند گفت: آقای بهاروند حداقل تا ۳-۴ ماه نزد ما است. قنبرزاده هم انصراف داده که ما پیگیری این موضوع هستیم. جا دارد از اعضای مجمع هم تشکر کنم که به خانم موسوی رای دادند.

عزیزی خادم که با برنامه فوتبال برتر گفت و گو می‌کرد گفت: قریب به اتفاق افرادی که در مجمع حضور داشتند کاربلد بودند و همه آنها دوستان ما هستند. در مورد دبیر کل هنوز جلسه تشکیل نشده و کسی که این حرف را می زند اصلا اساسنامه را نخوانده است.

وی در خصوص اینکه علاقه اش به کدام رنگ است، گفت: من اصلا رنگی نیستم و رنگ مورد علاقه من تیم ملی است.همه عشق و زندگی ام ایران است و همه آن لطف خدا بوده است.

رئیس فدراسیون در خصوص VAR در فوتبال ایران گفت: این مساله ۳ میلیون دلار امکانات می‌خواهد چون خیلی از مشکلات ما به داوری بر می‌گردد. البته بخشی از آن به عدم برخورد است که مطمئنا ما مقابل این مساله کوتاه نمی آییم. اگر با داوران برخورد بدی شود از طریق کمیته اخلاق و انضباطی برخورد خواهد شد.

عزیزی خادم در خصوص فضای مجازی، سایت های شرط بندی و فساد در فوتبال گفت: اولا که نباید ما همه چیز را سیاه ببینیم و واقع بین باشیم. در حال تشکیل یک کارگروه هستیم که داده هایی را جمع کنیم. خیلی از مسائل قابل انکار نیست، شفافیت گزینه گریز ناپذیری است که به کاهش فساد کمک می کند. قطعا در این حوزه (فساد) مماشات نخواهیم کرد ولو اینکه قرار باشد کل یک لیگ را ببندیم. اشد مجازات را برای این افراد در نظر می‌گیریم ولی یادتان باشد فعلا تیم ملی اولویت ما خواهد بود و ما الان زمان نداریم. اگر قرار باشد یک لیگ به فوتبال آسیب بزند برای چه باید برگزار شود؟ اراده فدراسیون اراده برخورد است ولی همانطور که گفتم نباید همه چیز را سیاه ببینیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت بد هیات‌های فوتبال و اینکه خیلی از آنها سالها است روی کار هستند گفت: اساسنامه فدراسیون خط کش ما است. وقتی اساسنامه به کسی رای داده ما نمی توانیم بگوییم چرا رای دادید اما اگر کسی کار غیر قانونی انجام بدهد ما آن را بر نمی تابیم و آنها را بررسی می کنیم. باز هم تاکید می کنم فدراسیون نیاز به تغییر در حوزه مدیریت خواهد داشت. اگر فرصت کنم به هر ۳۰ استان سفر خواهم کرد چون آنها فدراسیون های محلی ما خواهند بود.باید فوتبال خیابانی و محلات هم از این فوتبال سهیم باشند.

وی در خصوص اینکه آیا صفحه اینستاگرام دارد عنوان کرد: خیر، فعلا هیچ صفحه مجازی ندارم.

عزیزی خادم افزود: از فدراسیون و مجلس شورای اسلامی، دوستان عزیزم که در این مدت کنارم بودند تشکر می‌کنم. نگاه ما نگاه شفافیت، پاسخگویی و توسعه فوتبال کشور است. دوست دارم گفتار من بیانگر عملم باشد. من ۴-۵ سال در هیات رئیسه بودم و درست است که رئیس نبودم اما از تمام ظرفیتم استفاده کردم تا فضا را برای تیم ملی بسیج کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)