کارشناس داوری گفت: داور بازی تحرک کمی در بازی داشت و من یک بار هم ندیدم از دوهای سرعتی که یک داور باید ۱۰ بار استفاده کند را انجام بدهد.

حسین عسگری در گفت و گو با فارس، در خصوص داوری دیدار دو تیم استقلال و هوادار اظهار داشت: داور باید در اخطارهایی که می دهد خود را اصلاح کند.در نیمه اول هافبک استقلال یک خطای معمولی انجام داد که داور به اشتباه به او اخطار داد اما در یک صحنه همان بازیکن با پای خود به بازیکن هوادار ضربه زد که هیچ اخطاری به او نداد.

وی افزود: این مسئله اشتباهی نیست که به راحتی بتوانیم از آن بگذریم و داور باید در تشخیص خطا دقت کند. داور بازی تحرک کمی در بازی داشت و من یک بار هم ندیدم از دوهای سرعتی که یک داور باید ۱۰ بار استفاده کند را انجام بدهد. او اگر می خواهد که خارج از کشور قضاوت کند باید چابکی خود را بیشتر کند.

کارشناس داوری در خصوص صحنه اعلام پنالتی به سود استقلال از سوی داور عنوان کرد: پنالتی که داور به سود استقلال در نیمه اول اعلام کرد کاملا درست بود.

عسگری در مورد صحنه ای که بابک مرادی با سر به توپ ضربه زد و توپ به بازیکن حریف خورد و مهاجم هوادار اعتقاد داشت که خطای پنالتی صورت گرفته گفت: دست در حالت طبیعی بود و هیچ حرکت اضافی با دست نداشت و هند نبود.

وی در مورد صحنه گل دوم گل استقلال که توسط مطهری به ثمر رسید گفت: قبل از این که توپ ارسال شود ارسلان مطهری با دو دست مدافع هوادار را هل می دهد و داور باید خطا اعلام می کرد. در این صحنه داور تحررک نداشت و ثابت ایستاده بود و خطایی بود که خیلی واضح اتفاق افتاد.

عسگری در مورد صحنه اخراج یزدانی اظهار داشت: زمانی که داور جریان بازی را قطع می کند مدافع استقلال یک توپ اضافی را وارد زمین می کند. داور در این صحنه باید در محلی که این اتفاق افتاده خطا اعلام می کرد ولی در یک تصمیم نادرست خارج از محوطه جریمه ضربه آزاد به سود هوادار اعلام کرد. داور تصمیم اشتباهی گرفت و باید در این صحنه پنالتی به سود هوادار اعلام می کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)