پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: نمی‌توانیم تاریخی را برای برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کنیم چون تیم‌ها نیاز به آمادگی و آماده سازی خود دارند.

دکتر امیرعباس لشگری در خصوص اینکه از چه زمانی قرار است مسابقات ورزشی شروع شود؛ اظهار داشت:‌ ابتدا باید این نکته را متذکر شوم که فدراسیون پزشکی ورزشی برای سلامت در جامعه است و خط مقدم در این رابطه حفظ سلامت ورزشکاران خواهد بود.

وی افزود: این موضوع برای ما اهمیت زیادی دارد. پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و ستادملی مبارزه با کرونا تبین می شود ر ا باید سرلوحه کار خودمان قرار دهیم و طبق آن جلو برویم. همچنین در وزارت طبق دستورات وزیر ورزش و جوانان و از زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا شروع به کار کرد، تصمیماتی گرفته شد که سلامت ورزشکاران مدنظر قرار گرفته شود. سرایت و شیوع بیشتری گرفته شده است ولی حداقل آسیب به ورزشکاران رسیده و خدا را شکر که کمترین آلودگی را در ورزشکاران داشتیم.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا چه اقداماتی انجام دادند، تصریح کرد: در اواخر بهمن ماه که این ستاد تشکیل شد در اولین قدم هفته بیست و یکم لیگ برتر را بدون تماشاگر برگزار کردیم که به تائید وزارت بهداشت هم رسید و وقتی دیدیم شیوع و سرعت بیماری بالا می‌رود در دومین قدم نیز تمرینات و مسابقات را کنسل کردیم.

لشکری در خصوص اینکه از چه زمانی تمرینات و سپس مسابقات برگزار خواهد شود، گفت: قطع به یقین بسته به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد. وزارت بهداشت و درمان در سطح کشور در حال بررسی شیوع بیماری است و برهمین اساس تصمیم گرفته شد که هم تمرینات و مسابقات را قطع کنند.

وی افزود: نمی‌توانیم تاریخی را برای برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کنیم چون تیم‌ها نیاز به آمادگی و آماده سازی خود دارند و نمی‌توانیم بگوییم از فردا مسابقات را شروع کنیم. حداقل آنها باید ۲-۳ هفته تمرینات آماده سازی را انجام دهند و سپس در مسابقات لیگ شرکت کنند و هنوز هیچ دستوری از وزارت بهداشت نرسیده که اعلام کنیم. ولی سعی داریم بهترین تصمیم را برای ورزشکاران اتخاذ کنیم تا به سلامتی به میادین ورزشی برگردند.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون پزشکی – ورزشی در خصوص اینکه در کشور ورزشکار مبتلا به ویروس کرونا زیاد نداریم، عنوان کرد: به شرطی که شرایط بهتر از قبل شود مسابقات را از سر خواهیم گرفت و طبق داده‌های وزارت بهداشت ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری خواهد کرد و هنوز به صورت قطعی نمی‌توانیم کنسلی مسابقات را اعلام کنیم. با وزارت بهداشت هماهنگ هستیم و پروتکل‌هایی که مورد تائید قرار می‌گیرند را در ورزش پیاده می‌کنیم. بهترین تصمیم سلامت ورزشکاران است که باید حفظ شود و اگر تعداد مبتلایان رو به کاهش باشند مجددا تمرینات تیم‌ها از سر گرفته می‌شود و رعایت مسائل ایمنی بیایند و در یک محیط ایمن به فعالیت خود ادامه دهند و لذا می‌توانیم اجازه دهیم تا نقطه امنی برای ورزشکاران به وجود بیاید تا مسابقات را با حضور تماشاگر برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران می‌توانند به سایت فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه کنند و آزمون آنلاین مقابله با کرونا را در آنجا قرار داده‌ایم و تمام اهالی ورزش می توانند از این اطلاعیه‌ها روی سایت استفاده کنند. تا امروز فقط قسمت اداری فدراسیون‌ها می‌توانند در محل فعالیت خود حضور پیدا کنند و این اطلاعیه بحثی درباره تمرینات و فعالیت تیم‌های ورزشی ندارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)