علی علیپور با سبقت گرفتن از مهدی ترابی به عنوان برترین گلزن پرسپولیس در لیگ نوزدهم معرفی شد.

دیدار تیم های پرسپولیس و سایپا در هفته پایانی لیگ برتر با برتری دو بر صفر شاگردان یحیی گل محمدی به اتمام رسید.

* پرسپولیسی ها که پس از قطعی کردن قهرمانی خود در بازی با نفت مسجد سلیمان تاکنون بردی به دست نیاورده بودند، پس از سه بازی برای اولین بار پیروز شدند.

* همچنین شاگردان ابراهیم صادقی هم که پس از ۸ بازی و آغاز مجدد لیگ برتر پس از شیوع ویروس کرونا، نخستین شکست خود را متحمل می شدند با وجود این باخت در رتبه چهاردهم لیگ قرار گرفته و از سقوط فرار کردند.

*علی علیپور با به ثمر رساندن سومین گل پرسپولیس از مهدی ترابی سبقت گرفت و با رسیدن به ۱۲ گل زده به بهترین گلزن این تیم در لیگ برتر تبدیل شد. این بازیکن همچنین در کنار عیسی آل کثیر در رتبه سوم برترین گلزنان فصل ایستاد. وی برای انجام دادن شادی گل، زیرپیراهنش عکس شهید قدمعلی علیپور را نشان داد.

*شاگردان یحیی گل محمدی با بردن تیم ابراهیم صادقی ۶۷ امتیازی شده و رکورد پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ در لیگ شانزدهم را که ۶۶ امتیاز کسب کرده بود، ارتقا داد تا به رکورد بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر برسد.

*علی علیپور پس از پایان بازی با ناراحتی روی زمین افتاد که محمد نادری به وی دلداری داد. البته باید دید آیا ناراحتی علیپور ارتباطی به احتمال خداحافظی اش با پایان فصل از پرسپولیس دارد؟

* برتری مقابل سایپا سبب شد پرسپولیس با رسیدن به ۲۱ برد بیشترین برد تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کرده و با ۱۴ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول، بیشترین اختلاف با نایب قهرمان را به نام خود ثبت کند. این برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر بود که اختلاف تیم اول و دوم جدول دو رقمی شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)