پرسپولیس نیوز : رئیس کمیته بازرسی و نظارت سازمان لیگ گفت: اسامی متخلقان رسانه‌ای تا ۱۰ روز دیگر به رسانه‌های آنها اعلام می‌شود.

حجت‌الاسلام علیرضا علیپور درباره اعلام نام برخی متخلفان فوتبال که افراد رسانه‌ای هستند، عنوان کرد: به صورت شفاف می‌گویم افرادی که مرتکب تخلف شده‌اند در سال‌های 86 و 87 هم بازداشت شده بودند و نهادهای نظارتی از همان زمان پیگیر فعالیت این افراد بودند، چراکه متصل و منتسب به پدرخوانده فوتبال ایران بودند! در نقل‌وانتقالات اخیر هم فکر کرده بودند نظارت کم شده و از شلوغی لیگ‌های دسته پایین استفاده کردند تا کارهای پشت پرده انجام دهند اما ما پیگیر فعالیت‌های آنها بودیم. تخلف‌شان این بوده که مدیران لیگ برتری را تهدید کردند اگر بازیکنان آنها را نگیرند به مشکل می‌خورند.

وی افزود: این موضوع به کارآمدی مدیران هم مربوط می‌شود که زیر بار تهدیدها بروند یا نه. در اینجا از جامعه رسانه‌ای می‌خواهم علیه ما موضع‌گیری نکند، چون بحثی که ما داریم بحث خبرنگار بودن این افراد نیست، بلکه مربوط به بحث نقل‌وانتقالات است و این افراد از جایگاه رسانه‌ای خود در این بخش سوءاستفاده کرده و می‌کنند. حتی ما به این افراد پیشنهاد دادیم که مدیربرنامه شوند و مجوز بگیرند و با این کارها چهره جامعه رسانه‌ای را خدشه‌دار نکنند. اسامی این افراد متخلف و پرونده‌های‌شان را برای کمیسیون اصل 90 مجلس و نهادهای نظارتی ارسال کردیم که آنها پیگیری‌شان را انجام خواهند داد و همچنین معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد هم در جریان کارها قرار خواهد گرفت. همچنین ظرف 10 روز آینده اسامی این افراد را به مدیران رسانه‌ها اعلام می‌کنیم تا خودشان در مورد آنها تعیین تکلیف کنند.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ درباره پرونده ارتباط برخی اهالی رسانه با مدیرعامل اسبق یکی از باشگاه‌ها عنوان کرد: این پرونده در اختیار حراست وزارت ورزش است و من از آنها می‌خواهم که زودتر در این زمینه اقدام کنند. برخی خبرنگاران هم در کمیته رسانه‌ای فدراسیون‌ها حضور دارند یا به عنوان مشاور رسانه‌ای فعالیت می‌کنند که کار آنها مشکلی ندارد.

علیپور درباره حواشی دیدار حمیدرضا سیاسی و بهروز منتقمی با مدیران باشگاه رئال مادرید که همراه با امیرحسین جهانشاهی در این باشگاه حضور یافته‌اند، گفت: پرونده باشگاه پرسپولیس در حیطه اختیارات ما نیست. ما آنچه در حوزه اختیارات‌مان باشد را انجام می‌دهیم. حدود شش ماه قبل و زمانی که هیئت مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در حال شکل‌گیری بود در خصوص ورود برخی افراد که از فرقه ضاله بهاییت بودند هشدار دادیم که جا دارد از پیشگیری‌های سازمان بازرسی کل کشور تشکر کنم. آنها با مدیریت و جلوگیری برخی انتصابات از ورود اعضای این فرقه جلوگیری کردند.

علیپور در خصوص اینکه چه کسانی قصد ورود به هیئت مدیره را داشتند که از فرقه بهاییت بودند و از ورود آنها جلوگیری شده است، عنوان کرد: بیشتر از این نمی‌توانم قضیه را باز کنم.

وی با اشاره به حضور سیاسی در باشگاه رئال مادرید همراه با جهانشاهی ادامه داد: نباید به خاطر ندانم کاری سیاسی و منتقمی به وزارت ورزش و جوانان خرده بگیریم و مسئولان این وزارتخانه را زیر سؤال ببریم. در حال حاضر مدیران باشگاه‌ها و سرمربیان قبل از حضور در باشگاه مورد استعلام قرار می‌گیرند اما پیشنهاد من این است در خصوص اعضای هیئت مدیره باشگاه‌ها نیز همین عمل انجام شود. نباید فردی بیاید و با گرفتن پستی یک شبه ره صد ساله را برود و به شهرت برسد.

«باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال شرایطی دارند که همه از شرایط و محبوبیت آنها استفاده می‌کنند»، رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ با بیان این جمله به حضور یکی از خوانندگان زیرزمینی در تمرین پرسپولیس اشاره کرد و گفت: در ایران دو تیم پرسپولیس و استقلال طرفداران زیادی دارند که همه از شهرت آنها استفاده می‌کنند. موضوعی که در هیچ کجای دنیا مشاهده نمی‌کنیم. مثلاً تیم رئال مادرید فقط در شهر خودش طرفدار دارد و اگر به شهر دیگری در اسپانیا بروید طرفدار ندارد. مردم پمپلونا فقط طرفدار اوساسونا هستند اما در ایران پرسپولیس و استقلال در تمام شهرها طرفدار دارند و نیمی از ورزشگاه را طرفداران آنها پر می‌کنند.

علیپور تأکید کرد: نباید اجازه داده شود افرادی که پیشینه فرهنگی مناسبی ندارند به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ورود کنند. وزارت ورزش و جوانان وظیفه دارد در این خصوص بیشتر دقت کند. همه چیز به پرسپولیس مربوط نمی‌شود و حوزه مدیریت استقلال هم باید به گوش باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که احتمال برخورد با باشگاه پرسپولیس یا خواننده زیرزمینی وجود دارد یا نه، اظهار داشت: با این شخص برخوردی نمی‌کنیم. او به عنوان یک طرفدار به تمرین پرسپولیس رفته و منع قانونی نداشته است.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ درباره تخلف باشگاه‌های لیگ برتری در سقف بودجه و رعایت نکردن این سقف توسط باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان گفت: به جز این سه تیم پیکان هم مورد شبهه بود که توضیحات مسئولان این باشگاه را قبول کردیم. درباره پرسپولیس منتظریم تا قرارداد دایی شفاف شود و با قرارداد درخشان مقایسه کنیم تا به نتیجه برسیم. وضعیت سپاهان هم در حال بررسی است. سپاهان نامه جدیدی ارائه کرده اما فکر نمی‌کنم در روند پرونده این باشگاه تغییری ایجاد شود.

علیپور افزود: قرارداد استقلال در حال حاضر لب مرز است و باید مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد اما آنچه مسلم است اینکه سه تیم سپاهان، پرسپولیس و استقلال برای نیم فصل و جهت یارگیری باید مجوز جدیدی بگیرند.

وی درباره وضعیت فراز کمالوند که سرمربی گسترش‌فولاد شده و اینکه او مشکلی برای مربیگری دارد یا نه، گفت: از پنج نهاد در خصوص کمالوند استعلام گرفته‌ایم. اگر پاسخ استعلام‌ها به دست ما برسد، او مشکلی برای مربیگری ندارد و کارت مربیگری‌اش صادر خواهد شد.

رییس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ خاطرنشان کرد: او محرومیت خود را پشت سر گذاشته که البته مقداری از آن هم کسر شده است. حتی جریمه خود را هم پرداخت کرده است. با این حال با تأیید حراست فدراسیون فوتبال و امضای تعهد مضاعف دیگر مشکلی برای نشستن روی نیمکت گسترش‌فولاد ندارد. هرچند کمالوند باید فرم تعهدنامه مضاعف را به دست ما برساند و پاسخ استعلام‌ها در مورد او بیاید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)