علی علیپور مهاجم اسبق پرسپولیس و فعلی تیم ژیل ویسنته پرتغال از دلایل بازی نکردن خودش در دیدار جام‌حذفی تیم‌شان صحبت می‌کند.

او همچنین از بازی بزرگ پیش روی تیمش مقابل یکی از قطب‌های پرتغال صحبت کرده و در پایان هم از رویارویی پرسپولیس مقابل النصر و بازی تعیین‌کننده این تیم برای صعود صحبت به میان می‌آورد، به همین دلیل با لژیونر با اخلاق کشورمان در پرتغال که سابقه آقای گلی در فوتبال ایران و گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا حتی مقابل تیم‌های عربستانی را در کارنامه‌اش دارد گفت‌و‌گویی انجام دادیم.

چرا در بازی قبلی تیمت در جام‌حذفی با وجود اینکه در شرایط خیلی خوبی قرار گرفته‌ای و در تمرینات و بازی درون ‌تیمی‌ هم گل زده بودی حضور نداشتی؟!
چون بازی قبلی‌مان مقابل حریف در زمین چمن مصنوعی برگزار می‌شد کادر فنی‌مان صلاح دیدند من بازی نکنم چون به هر حال شرایط بازی در چمن مصنوعی خاص است و همه می‌دانند شرایط خاص خودش را دارد، به همین دلیل سرمربی تیمم از من بازی نگرفت تا خدایی نکرده آسیب نبینم و من هم به تصمیم ایشان احترام گذاشتم اما هر چه بود من آماده بودم ولی مهم پیروزی تیمم بود که ژیل ویسنته موفق شد حریفش را شکست دهد.

اما علاقه‌مندان به پرسپولیس مدام در این رابطه صحبت می‌کنند که بالاخره بعد از مصدومیتی که داشتی چه زمانی بازی می‌کنی؟
باور کنید خودم هم برای بازی رسمی برای تیمم لحظه‌شماری می‌کنم و آرام و قرار ندارم اما الان شرایطم عالی است و اگر مربی صلاح بداند در بازی بزرگ تیمم مقابل اسپورتینگ لیسبون که یکی از قطب‌های قهرمانی و تیم‌های بزرگ پرتغال است بازی می‌کنم؛ اصلاً شاید قسمت من این بوده که شروع بازی‌ام از یک دیدار بزرگ باشد.

در تمرینات و بازی درون تیمی ژیل ویسنته چندی قبل به شکل قیچی برگردان گل زده بودی، فکر می‌کنی این گل در شروع یک بازی رسمی هم تکرار شود و قادری شروعی رؤیایی داشته باشی؟
شروع رؤیایی با گلزنی مقابل لیسبون؟! الان به تنها چیزی که فکر می‌کنم بازی کردن در ترکیب تیم و دوباره قرار گرفتن در مسیر موفقیت و بازی کردن است و گلزنی و سایر موارد فنی هم در اولویت‌های بعدی من قرار دارد. البته برای تکرار موفقیت و انجام بازی و بهترین نمایش از خودم خیلی انگیزه دارم و فکر می‌کنم همین انگیزه به من نیروی مضاعفی می‌دهد که موفق شوم و دوباره به روزهای خوب و گلزنی و سایر موفقیت‌ها برسم.

قادر به شکست اسپورتینگ لیسبون هستید، چون بالاخره این تیم قوی است؟
اسپور‌تینگ تیم خوبی است اما تیم ما هم تیم کوچکی نیست و قادر است ‌کارهای بزرگی انجام دهد، از این رو تیم ما برای این بازی خیلی انگیزه دارد و ما فقط برای کسب موفقیت مقابل اسپورتینگ بازی می‌کنیم و نتیجه هم دست خداست و کسی نمی‌تواند از قبل در مورد آن صحبت کند.

بازی پرسپولیس و النصر را دیدید؟
پرسپولیس نمایش خیلی خوبی مقابل النصر داشت و به نظرم در مجموع مقابل تیم پرستاره عربستانی نمایش قابل قبولی داشت. پرسپولس جدا از ده دقیقه اول که تحت تأثیر تیم عربستانی بود بازی را در اختیار گرفت و ده نفره شدن این تیم هم مزید بر علت شد تا پرسپولیس جریان بازی و مالکیت توپ و میدان را در اختیار بگیرد و چند موقعیت گل خیلی خوب هم مقابل این تیم خلق کند که متأسفانه این فرصت‌ها یکی پس از دیگری از دست رفت تا پرسپولیس در این بازی بزرگ با نمایشی خوب به پیروزی که حق مسلم‌اش بود دست نیابد.

مهار رونالدو و مانه و دیگر ستاره‌های النصر هم کار ساده‌ای نبود!
بله مهار این ستاره‌ها اصلاً کار ساده‌ای نبود اما رونالدو و مانه و بقیه ستاره‌های النصر کاملاً مهار شده بودند و به نظرم تنها بازیکنی که پرسپولیس را اذیت کرد اوتاویو بود.

بازی پرسپولیس مقابل الدحیل را چگونه ارزیابی می‌کنی چون پرسپولیس باید در این بازی برنده شود و منتظر نتایج تیم‌های دوم دیگر باشد؟
من که از بازی با الدحیل خاطرات خوبی دارم و یادم هست که با برد این تیم یک بار در آزادی در یک بازی زیبا مجوز صعودمان را به دور بعد گرفتیم. من فکر می‌کنم هواداران پرسپولیس قطعاً در روز بازی با الدحیل با حضور در ورزشگاه جو استثنایی و پر شوری را به وجود خواهند آورد و در این دیدار هم سرخپوشان موفق به پیروزی خواهند شد. امیدوارم هواداران به ورزشگاه بروند و روزی فراموش نشدنی را رقم بزنند تا تیم‌شان به مرحله بعد صعود کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)