پرسپولیس نیوز : رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: حضور در مراسم را برای مربیان و مدیران اجبار نکردیم، اما انتظار هم نداریم که بعدها با اعتراض آنها مواجه شویم.

سعید فتاحی در پایان مراسم قرعه‌کشی هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: همان‌طور که دیدید مراسم در شرایط خیلی خوبی برگزار شد و ما سعی کردیم با کمترین تأخیر مراسم را آغاز کنیم. اگر تأخیری هم به وجود آمد به خاطر حضور میهمانان در ضیافت شام بود. فکر کنم در یکی دو سال اخیر مراسم‌های اختتامیه و قرعه‌کشی ما با مراسم‌های اروپایی و آسیایی نمی‌گویم برابری داشته، اما واقعاً چیزی کم نداشته است.

وی در مورد عدم حضور مربیان و مدیران لیگ برتری در مراسم قرعه‌کشی، خاطر نشان کرد: این مسئله به باشگاه‌ها بر می‌گردد نه سازمان لیگ. ما حضور در مراسم را برای مربیان و مدیران اجبار نکردیم، اما انتظار هم نداریم که بعدها با اعتراض آنها مواجه شویم. من از حالا می‌گویم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا فصل بسیار سختی را پیش رو دارند و بازی‌های آنها بسیار فشرده برگزار خواهد شد. برخی از آنها از جلسه هم‌اندیشی مربیان لیگ برتر هم استقبال نکردند و فقط ۱۰ مربی در آن نشست شرکت داشتند. وقتی فصل شروع شود و به محض این که تیم‌ها باخت می‌آورند، می‌گویند چرا بازی‌های ما فشرده است؟! من از شفر تشکر می‌کنم که در جلسه هم‌اندیشی شرکت کرد، اما برانکو غیبت داشت و اگر او خودش ایرانی نبود حداقل نماینده‌ای از کادر فنی پرسپولیس به جلسه می‌فرستاد که اگر نکته‌ای بود، اشاره کند.

فتاحی خاطر نشان کرد: ما این مراسم را زودتر برگزار کردیم تا بعدها باشگاه‌ها بهانه نداشته باشند. می‌توانستیم آن را بعد از جام جهانی و ۱۰ روز مانده به مسابقات برگزار کنیم، اما این کار را نکردیم. در حال حاضر تیم‌ها می‌توانند به راحتی برای فصل آینده برنامه‌ریزی کنند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران درباره میزبانی استقلال و پرسپولیس در دربی نیز عنوان کرد: پارسال هم در این مورد صحبت و تأکید کردم که باید شرایط برای برگزاری دربی به میزبانی یکی از دو باشگاه مهیا باشد، اینکه یک باشگاه در روز میزبانی ۱۰ درصد ورزشگاه را در اختیار رقیبش قرار دهد شرایط خاصی است که باید مسائل امنیتی آن و همچنین بلیت‌فروشی مسابقه نیز فراهم باشد، در آن صورت قطعاً باید بلیت فروشی به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی درباره اعتراض‌هایی که نمایندگان ذوب‌آهن و سپاهان در مورد برگزاری برخی بازی‌های‌شان در یک روز در اصفهان داشتند، گفت: آنها اشتباه می‌کنند، چراکه ما به این شکل برنامه‌ریزی نکردیم و سایت سازمان لیگ به‌زودی برنامه کل رقابت‌های نیم‌فصل اول را روی خروجی خود خواهد گذاشت.

فتاحی درباره ستاره‌هایی که روی پیراهن استقلال و پرسپولیس درج می‌شود نیز تصریح کرد: در این مورد باید یکسری موارد بررسی شود، استقلال ستاره‌هایش به دو قهرمانی این تیم در آسیا برمی‌گردد و پرسپولیس هم ستاره‌اش به قهرمانی در بازی‌های داخلی که در این مورد باید شرایط را بررسی کنیم. قانون در این مورد در کشورهای اروپایی متفاوت است. مثلاً برخی تیم‌ها بعد از ۱۰ قهرمانی در اروپا ستاره می‌گیرند و برخی کشورهای دیگر شرایط دیگری دارند. اما آنچه مشخص است ما برای تیم‌هایی که سه جام در لیگ می‌آورند جام قهرمانی لیگ برتر را تقدیم آنها می‌کنیم و با این شرایط اگر پرسپولیس فصل آینده هم قهرمان شود جام را برای خودش خواهد کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)