یکصدمین دربی تهران با برتری یک برصفر سرخپوشان تهرانی در حالی به ثمر رسید که اسم زننده گل را فرشاد پیوس پیش‌بینی کرده بود.

عیسی آل‌کثیر بالاخره اولین گل خود را در لیگ ۲۲ برای پرسپولیس به ثمر رساند. گل عیسی آل‌کثیر مقابل استقلال اولین گل لیگ برتری او در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر بود و شاید مهم ترین آن!

نکته جالب آن که آقای گل اسبق پرسپولیس و فوتبال ایران این موضوع را پیش بینی کرده و قبل از دربی گفته بود: «مهاجمان فوق‌العاده خوبی داریم. باید قبول کنیم در این مقطع آمادگی مهاجمان ایرانی ما بهتر است. پریرا و شیخ هم خوب و جلوی دروازه حریف خطرساز خواهند بود اما اعتماد من به عبدی و آل‌کثیر بیشتر است و به نظرم آنها قادر خواهند بود یک اتفاق مثبت و تاثیرگذار را در این بازی شکل دهند و گلزنی آنها قابل پیش‌بینی‌تر خواهد بود. هم عبدی و هم عیسی طی بازی‌ها اخیر نیز قدرت و کیفیت خود را به نمایش گذاشته‌اند و به نظرم در این بازی نیز اتفاق خوبی در انتظار آنهاست.»

به همین بهانه با فرشاد پیوس تماس گرفته و پرسیدیم چگونه توانستید گلزن دربی را پیش بینی کنید که به ما گفت: بله، پیش بینی کرده بودم که اگر عیسی در دربی بازی کند، گل می‌زند و خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد. او جلوی مس کرمان هم با وجود آن که دقایق کمی‌بازی کرد اما وحشتناک انگیزه داشت و همین موضوع مرا به موفقیت او در دربی خوشبین کرده بود.

وی در خصوص شادی پس از گل آل‌کثیر نیز تصریح کرد: این گل و شادی پس از آن حلال عیسی آل‌کثیر باشد. من خودم در دربی گل زده‌ام و می‌دانم چقدر ارزشمند و خوشحال کننده است. شما حتی نمی‌توانید برای شادی گل برنامه ریزی کنید و همه چیز غریزی و ناگهانی اتفاق می‌افتد. عیسی هم خیلی برای رسیدن به این جایگاه تلاش کرده است و خدا هم مزد زحماتش را داد.

آقای گل اسبق فوتبال ایران در مورد عملکرد مهدی عبدی نیز خاطرنشان کرد: به نظرم مهدی عبدی هم یک نیمه دوید و جنگید و نمایش خوبی ارائه داد. این تصمیم یحیی بود که او را تعویض کند و بیشتر تاکتیکی بود. من قبلا هم نظرم را درباره اعتماد به مهاجمان ایرانی و داخلی گفته و بارها عنوان کرده‌ام نباید مهاجمان خارجی شاغل در ایران را بی دلیل گُنده کرد. گلی که عیسی آل‌کثیر به ثمر رساند اگر یورگن لوکادیا می‌زد الان همه آن را اروپایی و بالاتر از فوتبال آسیا می‌خواندند اما چون یک ایرانی توی سرتوپ زده و به آن شکل دروازه حریف را باز کرده به آن صورت به آن پرداخته نمی‌شود.

پیوس ضمن تعریف و تمجید از عملکرد یحیی گل محمدی افزود: یحیی گل محمدی یکی از مربیان حالا با تجربه فوتبال ماست. من همیشه از او حمایت کرده و باز هم خواهم کرد چون به کارش ایمان دارم. تعویض‌های یحیی در دربی کلید این بازی بود. او عیسی آل‌کثیر را به زمین فرستاد که گل پیروزی را زد و ارنج تیمش هم هجومی و شجاعانه بود. پرسپولیس به این پیروزی نیاز داشت و با شایستگی به آن رسید.

وی ادامه داد: لازم می‌دانم نه به عنوان یک پرسپولیسی بلکه یک فوتبالی از مازیار زارع، پژمان نوری و بازیکنان تیم ملوان تشکر کنم که مرد و مردانه بازی کردند. شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد ملوان بتواند از اصفهان با امتیاز برگردد اما این اتفاق افتاد. این نمایش ملوان نشان از اصالت این تیم دارد. تیمی که دوست و همبازی خوب و با معرفت خودم مرحوم سیروس قایقران در آن بازی می‌کرد. ما همیشه برای ملوان احترام خاصی قائل بودیم چون تیمی است که برای اعتبار خودش جلوی تیم‌های بزرگ خوب بازی می‌کند و می‌جنگد.

فرشاد پیوس در پایان تأکید کرد: نکته ای که لازم می‌دانم یادآوری کنم این است که پرسپولیس نباید در باد برد دربی بخوابد. بازی با استقلال تمام شد و به تاریخ پیوست. از حالا ۳ بازی در لیگ برتر و جام حذفی باقی مانده است. پرسپولیس باید در هر دو جام مثل دربی بجنگد. البته در پرسپولیس یحیی گل محمدی، افشین پیروانی، کریم باقری و سید جلال حسینی به عنوان بزرگ‌تر و افراد با تجربه حضور دارند که خدا را شکر حواس این دوستان که با برخی هم همبازی بوده‌ام جمع است. انشالله پرسپولیس در پایان فصل بتواند هر دو جام حذفی و لیگ برتر را تصاحب کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)