فرشاد پیوس پیشکسوت پرسپولیس گفت: اگر آل کثیر از اول مسابقه به جای مهاجم برزیلی در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت بهتر بود اما یحیی گل محمدی سرمربی است و با شرایط این بچه ها هم آشنایی بیشتری دارد.

فرشاد پیوس ستاره پیشین خط حمله تیم ملی یکی از کسانی است که از انتخاب امیر قلعه نویی حمایت کرده و به خبرورزشی گفت: در شرایط موجود باید این موضوع را در نظر گرفت که انتخاب سرمربی ایرانی بهترین تصمیم فدراسیون فوتبال بود. من داشتم مصاحبه میرشاد ماجدی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال را می‌خواندم که به درستی گفته بود انتخاب سرمربی خارجی مشکلات زیادی دارد. انتقال پول با توجه به تحریم‌ها به حساب مربیان خارجی بسیار سخت و دشوار است.

وی ادامه داد: تجربه مارک ویلموتس هم نشان داد که اگریک مربی شارلاتان خارجی هم به پُست ما بخورد که نور علی نور می‌شود. انتقال پول دشوار است و اگر دو ماه نتوانیم این پول را به حساب سرمربی خارجی واریز کنیم هم از ایران می‌رود، هم شکایت می‌کند و هم به خاطر ۲ ماه کار دستمزد یک سال یا شاید هم دو، سه سال خودش را یک جا می‌گیرد. بنابراین بهتر بود سرمربی ایرانی انتخاب می‌کردیم. انصافا هم مربیان ایرانی در چند سال اخیر ثابت کرده اند می‌توانند به تیم ملی هم کمک کنند.

فرشاد پیوس در ادامه خاطر نشان کرد: من و امیر قلعه نویی بچه نازی آباد و بچه محل هستیم. او را سال‌هاست می‌شناسم و قبولش دارم. امیر می‌تواند با توجه به قدرت مدیریت خود و تجربه بالایی که دارد تیم ملی رامدیریت کند. برای او و تیم ملی بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و انشالله بتوانند در جام ملت‌های آسیا نتایج خوبی بگیرند.

آقای گل اسبق پرسپولیس در خصوص شکست اخیر این تیم برابر سپاهان اصفهان نیز گفت: من یکی فکرش را نمی‌کردم تیمی‌که ۴ گل در اصفهان به سپاهان بزند در تهران از این تیم شکست بخورد. پرسپولیس بازی را خوب شروع نکرد اما وقتی ۱۰ نفره شد واقعا جنگید و نمایش بهتری ارائه داد. شاید اگر بچه‌ها بازی را مثل نیمه دوم آغاز می‌کردن اصلا سرنوشت بازی عوض می‌شد. البته من از اخراج پریرا هم خیلی تعجب کردم. هر چند داور بازی آقای حیدری کمی‌برای دادن اخطار دوم به مهاجم برزیلی پرسپولیس عجله کرد اما یکی از این کارت‌ها را پریرا به خاطر اعتراض‌های متعدد به تصمیم داور مسابقه و کوبیدن توپ با دست گرفت! من واقعا تعجب کردم که چرا یک بازیکن حرفه ای که سابقه بازی در لیگ ژاپن را دارد باید دو کارت زرد مفتی بگیرد و اخراج شود؟ نمی‌دانم شاید او هنوز در آمادگی صد درصد نیست یا شاید هم دوست دارد زودتر اولین گلش را بزند و وقتی کار خوب پیش نرفت عصبانی شد.

فرشاد پیوس در ادامه اظهار داشت: من در تمرینات پرسپولیس پیش از بازی برگشت با سپاهان اصفهان حضور نداشتم و نمی‌دانم واقعا پریرا چگونه تمرین کرده که فیکس شده است؟ شاید من فکر کنم اگر عیسی آل کثیر از اول مسابقه به جای مهاجم برزیلی در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت بهتر بود اما به هرحال یحیی گل محمدی سرمربی است و با شرایط این بچه‌ها هم آشنایی بیشتری دارد. حتما یک دلیل تاکتیکی داشته که او را گذاشته است.

مهاجم اسبق پرسپولیس همچنین تصریح کرد: هنوز چیزی تمام نشده و پرسپولیس ۷ بازی دیگر دارد. ۷ بازی که به نظر من ۷ فینال است و پرسپولیس می‌تواند با برتری در آن به قهرمانی برسد. نباید این تیم خوب به این زودی ناامید شود و باید از همین بازی با مس رفسنجان استارت مجدد خود را قوی تر از قبل برای قهرمانی در لیگ بیست و دوم بزند. هرچند مس رفسنجان هم تیم پرمهره و خطرناکی است که به راحتی در شهر خودش امتیاز از دست نمی‌دهد ولی پرسپولیس محکوم به پیروزی است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)