با تغییر مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، برخی امیدوارند مشکل مجوز حرفه‌ای این باشگاه توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شود.

بر اساس نامه AFC به به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، این دو باشگاه تا ساعت ۱۵:۲۹ (۲۳:۵۹ به وقت مالزی) امروز (دوشنبه) فرصت دارند تا آخرین پاسخ‌های خود را درباره ابهامات کنفدارسیون فوتبال آسیا پیرامون مجوز حرفه‌ای ارائه کنند.

در همین ارتباط صبح امروز مالکیت باشگاه‌های استقلال به وزارت صمت و پرسپولیس به وزارت امور اقتصادی و دارایی واگذار شد تا مشکل مالکیت مشترک این دو باشگاه حل شود.

از طرف دیگر این دو باشگاه با استناد به ماده ۲۱۶ مکرر، اعتراض خود را درباره بدهی مالیاتی ارائه کردند و به همین خاطر وضعیت بدهی مالیاتی آنها به حالت تعویق درآمده است.

کاظم اولیایی عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای در گفت‌وگو با ایسنا کاظم اولیایی در گفت‌وگو با ایسنا با تایید این خبر اظهار کرد: مشکل اساسی این باشگاه‌ها بدهی و مباحث مالی است. درست است که سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر برخی بدهی‌ها را پرداخت کرده‌اند اما به موقع پرداخت نکرده‌اند، یعنی تا تاریخ ١٠ شهریور پرداخت نشده است. ما در همان ابتدا که مباحث حقوقی و مالی این باشگاه‌ها را بررسی کردیم، این موضوعات را تایید نکردیم تا چه رسد که به مراحل بعدی همچون بازدید از ورزشگاه‌ها برسیم. به همین خاطر می‌گویم مشکل اساسی این باشگاه‌ها داشتن بدهی است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)