باشگاه پرسپولیس فرصت زیادی برای کسب مجوز حرفه‌ای ندارد.

باشگاه پرسپولیس حضور در رقابت های لیگ قهرمانان دوره قبل را از دست داد تا از نظر مالی و فنی ضربات جبران ناپذیری را متحمل شود. این درحالی است که هنوز تکلیف این باشگاه برای حضور در دوره بعدی نیز مشخص نیست و همچنان موانع زیادی برای گرفتن مجوز حرفه‌ای وجود دارد.

باشگاه پرسپولیس برای گرفتن مجوز حرفه‌ای نباید هیچ بدهی به افراد حقیقی و حقوقی با پرونده باز داشته باشد و باید هرچه سریع تر تکلیف بدهی‌های خود را مشخص کند. بدهی هایی که شامل مسائل مالیاتی، بیمه، حقوق معوقه بازیکنان و مربیان و شکایت‌هایی که از آنها وجود دارد شده و باید همه آن ها تسویه شود.

در حال حاضر اگرچه رضا درویش بدهی بسیاری از بازیکنان و مربیان سابق را پرداخت کرده اما هنوز تکلیف بدهی مالیاتی و بیمه مشخص نیست. ضمن این که هم اکنون نیز پرونده رادوشویچ باز است و سرخپوشان از سوی فیفا به پرداخت ۸۶۶ هزار یورو (معادل ۹۵۰ هزار دلار) محکوم شده‌اند و باید برای دریافت مجوز حرفه‌ای هرچه زودتر این رقم پرداخت شود.

به تمام این ها اضافه کنیم هنوز پرونده‌هایی هم وجود دارد که باشگاه‌، آن ها را تسویه کرده‌ اما مستندات را در سامانه‌ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته، بارگذاری نکرده است.

با توجه به این که زمان صدور مجوز حرفه‌ای امسال به دلیل به برگزار نشدن لیگ قهرمانان آسیا تغییر کرده، زمان بارگذاری مدارک از بهمن‌ماه آغاز می‌شود و باشگاه پرسپولیس تا ۱۰ اردیبهشت فرصت دارد مدارک‌ خود را بارگذاری کند. آنطور که شنیده می شود ، از ۱۰ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای مدارک را بررسی می‌کنند و ۱۰ خرداد آرای نهایی به باشگاه‌ و همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد شد.

از این رو باید دید در این مدت کوتاه رضا درویش قادر خواهد بود بدهی های سنگین را پرداخت کند یا نه.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)