امیرحسین فشنگچی بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: نزدیکی امتیازات تیم‌های بالای جدولی باعث شده مسابقه پرسپولیس با سپاهان به راستی یک مسابقه ۶ امتیازی باشد.
در آستانه شروع دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر مهمترین مسابقه این هفته از نگاه کارشناسان دیدار تیم‌های سپاهان پرسپولیس است که باید در زمین ثالث و استادیوم اراک برگزار شود.

امیرحسین فشنگچی در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره مصاف تیم سابقش مقابل سپاهان، اهمیت سه امتیاز این بازی و راه‌های رسیدن شاگردان یحیی گل‌محمدی به گل برابر رقیب اظهاراتی را مطرح کرد.

دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان را چطور پیش بینی می‌کنید؟

شرایط ‌های تیم‌های بالای جدولی به لحاظ امتیازی به گونه‌ای است که در این فصل همه به هم نزدیک هستند. شاید اگر آن ۹ امتیاز از گل گهرسیرجان کم نمی‌شد حالا ۵ تیم در بالای جدول تقریباً هم امتیاز بودند و همین موضوع باعث شده حساسیت و اهمیت این دیدار برای پرسپولیس و سپاهان بیشتر شود. از این رو فکر می‌کنم این مسابقه برای هر دو تیم یک بازی ۶ امتیازی محسوب می‌شود.

شرایط پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

پرسپولیس در بازی قبلی برنده شده و با شرایط بهتری وارد این بازی می‌شود اما سپاهان باخته و قطعاً برای کسب نتیجه روبروی پرسپولیس به میدان می‌آید. تفکرات محرم نویدکیا هجومی‌است چون او در دوران فوتبالش هم چنین تفکراتی داشت. قطعاً بازی زیبایی از کار در خواهد آمد.

پرسپولیس با این که ذوب آهن را شکست داده و ۲۲ امتیازی است، ولی هنوز برخی نسبت به شیوه بازی این تیم ایراد می‌گیرند. دلیلش چیست؟

به نظرم پرسپولیس امسال در خط حمله به مشکل خورده که آن هم به خاطر حضور بازیکنان شبیه به هم در نوک حمله این تیم است. عیسی آل کثیر و مهدی عبدی شبیه به هم هستند. در واقع نمی‌توانند مکمل یکدیگر باشند. وقتی شهریار مقانلو در این تیم بود هر زمان بازی روی هوا گره می‌خورد، روی زمین کار را در می‌آوردند و هر زمان روی زمین کار به مشکل می‌خورد، روی هوا کار را در می‌آوردند. ولی این فصل جنس پرسپولیس در خط حمله جور نیست. دلیلش هم این بود که اینقدر پنجره نقل و انتقالاتی اش را باز و بسته کردند که در نهایت این تیم سرما خورد. امیدوارم در نیم فصل با جذب یکی دو بازیکن این مشکلات برطرف شود. از طرفی نبود نوراللهی هم به تیم لطمه می‌زند. او در واقع یک مهاجم کاذب بود که بدون مراقبت از سوی مدافعان حریف به خط حمله اضافه می‌شد و گل هم می‌زد. مثل کاری که در تیم ملی و همین باشگاه الاهلی امارات می‌کند.

پرسپولیس چطور می‌تواند به سپاهان گل بزند؟

سپاهان بیشترین تمرکزش را روی خط حمله و هجوم به دروازه حریفان گذاشته، اما در بازی با پیکان دیدیم که شاگردان مجتبی حسینی دفاع شان را محکم کردند و با ضد حمله مقابل سپاهان به گل رسیدند. فکر می‌کنم اگر یحیی وضعیت دفاعی تیم را مستحکم کند با استفاده از یکی دو بازیکن سرعتی در خط هافبک می‌تواند روی ضد حملات از پس دفاع کُند سپاهان به راحتی بربیاید و این تیم را شکست بدهد.

از نگاه شما حساسیت این بازی چقدر است؟

به نظر من با توجه به اینکه بیشترین سهم قهرمانی در لیگ برتر متعلق به این دو تیم است، بعد از دربی پرسپولیس و استقلال که بیشتر برای تهرانی‌ها مهم است بعد برای همه، بازی پرسپولیس – سپاهان مهمترین بازی فوتبال ایران است. به خاطر همین هم همواره حساسیت‌های زیادی بین تماشاگران این دو تیم وجود داشته.

شما با برگزاری این دیدار در اراک موافقید یا مخالف؟

اصلا نمی‌توانم درک کنم که چرا چنین جریمه‌هایی برای باشگاه‌ها در نظر می‌گیرند! وقتی جریمه نقدی هست چرا تیم‌ها را به این شرایط مجبور می‌کنند؟ مثلاً چه لزومی‌داشت ۹ امتیاز از گل گهر سیرجان کم کنند؟ حالا هم سپاهان و پرسپولیس حق دارند از شرایط میزبانی شان استفاده کنند. وقتی بازی در زمین خراب اراک برگزار شود کیفیتش را از دست میدهد. زمین اراک هرگز کیفیت زمین نقش جهان و استادیوم آزادی را ندارد. این دو تیم فوتبال زیبایی را روی زمین انجام می‌دهند ولی حتماً بابت بازی نکردن در زمین مناسب، فوتبالشان از کیفیت کمتری برخوردار می‌شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)