مدیرکل حقوقی و املاک وزارت ورزش و جوانان گفت: حسب رویه و طبق سنوات گذشته، متولی عام و خاص در حوزه تخصصی ورزش، وزارت ورزش است و این وزارتخانه در همه امورات متولی است و مجمع را برگزار می‌کند.

مرتضی فلاح مدیرکل حقوقی و املاک وزارت ورزش و جوانان درباره برگزاری مجمع باشگاه استقلال که صبح امروز صورت گرفت، اظهار داشت: با توجه به اینکه در این مجمع مقرر بود نسبت به تعیین اعضای هیئت مدیره شرکت استقلال اقدام شود، اما با توجه به عدم هماهنگی وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی، مقرر شد تنفس اعلام شود تا نسبت به بررسی کامل صلاحیت تخصصی، فنی و اجرایی اعضای هیئت مدیره از سوی دستگاه ورزش اقدام صورت بگیرد و در جلسه بعدی با اعمال صلاحیت‌های مدیریتی و سایر موضوعات، به معرفی اشخاص صاحب صلاحیت اقدام شود.

وی درباره ملاک و معیار انتخاب اعضای هیئت مدیره گفت: ملاک، یکسری بحث‌های تخصصی از نظر مالی، معاملاتی، آشنایی با مسائل ورزشی، حقوق ورزشی و کلیات این دو باشگاه و معضلات آنها است. همچنین بحث درآمدزایی و ایجاد درآمدهای پایدار برای دو باشگاه نیز وجود دارد. مهمترین شاخص این است که این افراد وفادار باشند و در قبال شرکت و در راستای اعمال نظارت حداکثری وزارت ورزش و وزارت اقتصاد، تعهد داشته باشند. همچنین مقرر شده اعضای هیئت مدیره تیمی یکدست باشند که در کلیه امور با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و برای انجام امورات دو شرکت به محو احسن اقدام کنند.

فلاح در پاسخ به این سوال که متولی مجمع برگزار شده امروز، سازمان خصوصی‌سازی است یا وزارت ورزش؟ عنوان کرد: متولی که نمی‌توان گفت. سه دستگاه عضو اصلی مجمع هستند؛ وزارت اقتصاد، وزارت ورزش و وزارت دادگستری. اصولاً حسب رویه و طبق سنوات گذشته، متولی عام و خاص در حوزه تخصصی ورزش، وزارت ورزش است و این وزارتخانه در همه امورات متولی است و مجمع را برگزار می‌کند، ولی با توجه به اختلاف نظرهایی میان دو دستگاه ایجاد شده بود، با تعاملاتی که در حال انجام است، فی‌الحال این مجمع با هماهنگی وزارت انجام شده است. البته قرار نبود که اعضای هیئت مدیره مشخص شوند. قبلا کارگروهی در این موضوع مشخص بود تا در تعیین اعضای هیئت مدیره و بحث صلاحیت آنها و حتی بررسی صلاحیت امنیتی از طریق مراجع امنیتی ذی‌صلاح اقدام شود که این موضوع در حال بررسی است و امیدوارم در چند روز آتی این کار انجام شود.

فلاح درباره مجمع باشگاه پرسپولیس گفت: این مجمع نیز به همین منوال خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)