مرتضی فنونی‌زاده بازیکن پیشین تیم پرسپولیس می‌گوید: تیم ساپینتو مطابق میل یحیی گل‌محمدی و شاگردانش بازی مستقیم را خیلی زود در دستور کار خود قرار داد و به نتیجه هم نرسید.

مرتضی فنونی‌زاده مدافع اسبق پرسپولیس در دهه ۶۰ ضمن خوشحالی از پیروزی شیرین تیمش به نکته جالبی در خصوص شایعه جانشینی روبرتو دونادونی به جای یحیی گل‌محمدی آن هم پیش از دربی اشاره کرد و گفت: با این نتیجه و تعویض‌هایی که گل محمدی برابر استقلال انجام داد به نظر من باید دونادونی دستیار یحیی شود! سرمربی پرسپولیس در این دیدار به خوبی از تجربه اش استفاده کرده و تعویض‌های فوق العاده‌ای انجام داد.

وی ادامه داد: مهدی عبدی هم انصافا خوب دوید و مدافعان استقلال را خسته کرد تا عیسی آل‌کثیر که مرد دربی نشان داد گلزنی کند. این دو و همه بازیکنان پرسپولیس از درون دروازه تا خط حمله عملکردی عالی داشتند و خوب بازی کردند تا این پیروزی بزرگ حاصل شود. علیرضا بیرانوند همان طور که بارها گفتم یک وزنه روحی بزرگ برای پرسپولیس است و همه ما را یاد احمدرضا عابدزاده می‌اندازد. امیدوارم او حالا حالاها برای پرسپولیس بازی کند.

مدافع پیشین پرسپولیس افزود: نکته دیگر بازی کورکورانه استقلال پس از خوردن گل بود. این تیم به توپ‌های بلند روی آورده و جوری بازی کرد که پرسپولیس دوست داشت. در واقع تیم ساپینتو مطابق میل یحیی گل‌محمدی و شاگردانش بازی مستقیم را خیلی زود در دستور کار خود قرار داد و به نتیجه هم نرسید. استقلال باید به جای بازی مستقیم که من ۶۳ ساله هم می‌توانم چنین توپ‌هایی را دفع کنم از کناره‌ها ارسال می‌کرد اما دچار اشتباه بزرگی شد. اواخر بازی هم مثل شطرنج شده بود و ساپینتو مهاجم به زمین می‌فرستاد و یحیی هم به درستی برای حفظ نتیجه از فرشاد فرجی و سینا اسدبیگی استفاده کرد و به برتری هم رسید. دراصل شطرنج پرتغالی و ایرانی برنده ایرانی داشت.

وی به ادعای استقلالی‌ها درمورد پنالتی سوخته نیمه اول نیز پرداخت و یادآور شد: نظر کارشناسان مهم است و به نظر من یکی که اصلا پنالتی نبود. به نظرم استقلالی‌ها دنبال بهانه‌ای برای شکست خود می‌گردند و طبیعی است این حرف‌ها را بزنند. این درحالی است که پیام حیدری یکی از بهترین قضاوت‌هایش را به نمایش گذاشت و دربی اصلا و ابدا مشکل داوری نداشت. پرسپولیس هم با شایستگی به برتری رسید چرا که از هوش و تجربه خودش استفاده کرد.

مرتضی فنونی زاده همچنین ادامه داد: درپایان این برد را به هواداران پرسپولیس هم تبریک می‌گویم. به خود من یکی خیلی چسبید و حتی اگر پرسپولیس خدای ناکرده در پایان فصل قهرمان هم نشود باز دربی را برده‌ایم و این خیلی ارزشمند است. ضمن آن که ما پرسپولیسی‌ها تا آخر مسابقات و تا پایان هفته سی ام امیدوارانه از تیم محبوب خود حمایت خواهیم کرد. این تیم ثابت کرد لیاقت قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را دارد و انشالله به هر دو هدف نیز خواهد رسید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)