پیشکسوت پرسپولیس گفت: مشکل اصلی مدافعان پرسپولیس به هم خوردن تمرکز آنها است.

مرتضی فنونی زاده در گفتگو با مهر، درباره تساوی پرسپولیس مقابل گل گهر سیرجان در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال، گفت: این بازی تقریبا تفاوت هایی را نسبت به بازی های قبلی داشت. یحیی گل محمدی می توانست با توجه به قهرمانی زودهنگام پرسپولیس در لیگ برتر از بازیکنان جوان استفاده کند اما این کار را نکرد تا همچنان اصلی های خود را برای جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا در شرایط مسابقه حفظ کند.

وی افزود: نیمه دوم که پرسپولیس با وجود ۱۰ نفره بودن به خاطر اخراج زودهنگام کمال کامیابی نیا بازی را ادامه داد توانست دیدگاه های موفق کادر فنی را پیاده کند. تغییر تاکتیک این تیم باعث شد تا آنها گلزنی کنند و در ثانیه های پایانی گل تساوی را بخورند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد خط دفاعی این تیم تصریح کرد: مشکل اصلی مدافعان پرسپولیس به هم خوردن تمرکز آنهاست. من فکر می کنم شجاع خلیل زاده هم باید اخراج می شد. او نباید درگیر شود. وقتی بزرگتری همچون سید جلال حسینی در زمین است نباید سایر بازیکنان سینه به سینه داور شوند. همین رفتار خلیل زاده باعث شده تا او همچنان در حسرت پوشیدن پیراهن تیم ملی در چندسال اخیر باشد. شجاع یکی از بهترین های خط دفاعی فوتبال ایران است اما واقعا نمی تواند هوش هیجانی خود را کنترل کند و این واقعا مناسب نیست.

فنونی زاده با انتقاد از عملکرد رادو شوویچ در درون دروازه پرسپولیس تاکید کرد: او نشان داد که نیاز به یک رقیب دارد. یحیی گل محمدی باید فکر اساسی برای این موضوع کند. وقتی رادو سه گل می خورد بهتر است دروازه بان جوان ایرانی را جای او بگذارند! رادو نشان داد که نباید بی رقیب بماند.

وی در پایان راجع به دربی پایتخت پرسپولیس با استقلال در نیمه نهایی جام حذفی خاطرنشان کرد: این بازی حساسیت دو چندانی دارد چراکه در جام حذفی برگزار می شود و جای هیچ اشتباهی نیست. فکر می کنم بازیکنان پرسپولیس باید در بازی با سایپا کمی استراحت کنند و نباید فکر بردن باشند. بازی با دربی در ذهن هواداران پرسپولیس می ماند. یحیی باید باهوش باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)