دروازه‌بان اسبق پرسپولیس گفت: تبلیغات بیش از حد باشگاه استقلال در استادیوم آزادی روی مغز و اعصاب ما بود و فقط مانده بود روی شورت بازیکنان تیمشان تبلیغ بچسبانند.

حاشیه‌های دربی نود و هفتم از جمله اتفاقات مربوط به داوری این دیدار همچنان ادامه دارد. وحید قلیچ در گفتگو با خبرورزشی، درباره مسابقه تیم‌های استقلال و پرسپولیس و حواشی این دیدار از روی سکوها تا درون زمین و روی نیمکت دو تیم حرف زد:

سوال اول و مهم درباره دربی مربوط به صحنه مشکوک به پنالتی است. نظر شما در این باره چیست چون استقلالی‌ها به شدت آن اعتراض دارند؟

اصلا پنالتی نبود. کجا پنالتی شد که ما ندیدیم؟ من خودم در صحنه اول که دیدم شک داشتم ولی وقتی در زاویه‌های دیگر فیلم را دیدم متوجه شدم بازیکن ما اصلا برخوردی با بازیکن خارجی استقلال نداشت. البته او حرفه ای بود و طبیعی است که خودش را بیندازد.

اما استقلالی‌ها(طبق معمول بدون هیچ منطق) به شدت معترض هستند و معتقدند داور باید پنالتی می‌گرفته؟

استقلالی‌ها به جای این اعتراض‌های الکی و به جای اینکه این همه پول بدهند و دو بازیکن خارجی به درد نخور بیاورند همان مهدی قائدی را نگه می‌داشتند و این دوتا بازیکن روستایی را نمی‌آوردند. بنده خداها فکر کردند چون از اروپا بازیکن گرفتند دیوید بکام را آوردند! سوال من این است، این دو فوتبالیست بی ارزش در این چند هفته چه کار کرده اند که ما نمیدانیم.

با این همه استقلال نسبت به داوری بازی به فدراسیون فوتبال شکایت کرده است؟

اصلا گیریم که پنالتی بوده، آیا می‌خواهید پرسپولیس را با پنالتی ببرید؟ یعنی طور دیگری نمی‌توانید به دروازه پرسپولیس برسید؟ یک سوال هم درباره نیمکت استقلال دارم.

چه سوالی دارید؟

می‌خواهم بپرسم فرزاد مجیدی آنجا چه کاره است که این همه اعتراض می‌کند؟ آخر تو چه می‌گویی؟ یک دقیقه داد میزنی، یک دقیقه بعد تا کمر دولا میشوی. اگر مردی و اعتراض داری اینقدر داد و فریاد کن تا اخراجت کنند ولی اگر جرات نداری سرداور داد بزنی از همان اول برو سر جایت بگیر بشین. نه اینکه بیایی داد بزنی و تا داور بیاید لب خط تا کمر دولا شوی و به او تعظیم کنی. اینطوری آبروی خودت را بردی. فوتبال یک ورزش کاملا جدی است و جای این شکلک در آوردن‌ها نیست.

دربی را چطور دیدید؟

در نیمه اول فوتبال در حد روستا بود. غیر از یکی دو حمله که سیاوش یزدانی روی پای وحید امیری تکل بست و آن صحنه‌ای که بازیکن استقلال در آفساید بود چیز دیگری نداشت. بازی درهافتایم دوم یک مقدار بهتر شد ولی فکر کنم تنها کسانی که از این نتیجه راضی بودند مربیان دو تیم بودند که خیالشان تا شش ماه بعد راحت شد.

کدام تیم مستحق برد بود؟

قطعاً پرسپولیس که موقعیت‌های خطرناک تری داشت. حیف شد در روزی که سپاهان باخت پرسپولیس باید این استقلال ضعیف را شکست می‌داد و موقعیتش را در بالای جدول تثبیت می‌کرد.

درباره تبلیغات محیطی استقلال و وضعیت استادیوم مشکلی با تصاویر پخش شده نداشتید؟

دیگر کم مانده بود کف چمن ورزشگاه و روی شورت بازیکنان استقلال تبلیغ بزنند. من نمی‌دانم سازمان لیگ چه کار می‌کند؟ یک روز از در دروازه رد نمی‌شود و یک روز از ته سوزن عبور می‌کند. نه به آن که اجازه تبلیغ نمی‌داد نه به اینکه ما در خانه غیر از تبلیغ چیزی نمی‌دیدیم.

مجریان تلویزیونی هم به این موضوع اشاره کردند. آنها را دیدید؟

بله. البته انتقادی هم به میثاقی دارم که چهار نفر را دور و بر خودش نشانده بود که دو نفرشان طرفداری از آجرلو را مطرح می‌کردند و دو نفر دیگر از صدری خوب می‌گفتند. اصلاً اینها فوتبالیست‌های درجه یکی نبودند. مجری برنامه چهار نفر را کنار دستش نشانده بود تا هر حرفی دلش خواست بزند و آنها تکرار کنند. در کل برنامه میثاقی فوق العاده ضعیف بود، فوتبال هم ضعیف بود و اصلاً به ما نچسبید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)