نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: عمده بدهی باشگاه استقلال بابت تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها است.

منصور قنبرزاده در مورد جلسه هماهنگی ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها، اظهار داشت: با دستور رئیس فدراسیون فوتبال قرار شد کارگروهی را با عنوان ستاد فرهنگی و ساماندهی هواداران تشکیل بدهیم. از این هفته مسابقات با حضور تماشاگران انجام خواهد شد. همه باشگاه‌ها و مردم از ما مطالبه داشتند که بازی‌ها با توجه به شرایط با حضور تماشاگر باشد. اصلا جذابیت فوتبال با حضور تماشاگران است. با تمهیدات و هماهنگی مراجع ذیربط، از این هفته بازی‌ها با حضور تماشاگران برگزار می‌شود.

وی افزود: در این ستاد جلسات مستمری خواهیم داشت که به نحو مطلوبی کار انجام شود. مسائل رفاهی را در نظر می‌گیریم. ورزشگاه‌های ما باید شرایط بهتری در سرویس های بهداشتی و کلیه مسائلی که برای ورزشگاه استاندارد هستند، داشته باشند. ورزشگاه‌ها و باشگاه‌هایی که این استاندارد را دارند از این هفته مسابقاتشان با تماشاگر برگزار می‌شود. ان‌شاالله از این هفته همه کمک کنند که این خواسته مردم و باشگاه‌ها اجرایی شود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چند درصد ورزشگاه‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند، گفت: این به وضعیت هر باشگاه بر می گردد. به عنوان مثال ورزشگاه آزادی که میزبان بازی استقلال و ملوان است حدودا 30 درصد ظرفیت را خواهد داشت. به علت‌های مختلف، مخصوصا طبقه دوم که در دست تعمیر و بازسازی است. با بررسی که کردیم حداکثر با حضور 30هزار نفر می‌تواند این بازی برگزار شود.

وی در مورد حضور بانوان عنوان کرد: ورزشگاه در دست مرمت است. به صورت کلی از نظر AFC‌ و فیفا هم یکی از موارد این است که زیر ساخت آماده شود. زیرساخت‌هایی که با فرهنگ عمومی ما هماهنگی داشته باشد. بر اساس آن این اتفاق می‌افتد. فعلا آقایان هستند و امیدواریم در مسیر به شکلی برویم که بانوان عزیز هم بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ در مورد بدهی باشگاه استقلال به این سازمان بابت تبلیغات محیطی، گفت: این مطالب حقوقی هستند و تمایلی ندارم صحبت کنم. مدیریت جدید باشگاه استقلال و علی فتح‌الله زاده نهایت همکاری را با فدراسیون سازمان لیگ داشتند. این موضوع هم قراردادی با مدیریت قبلی و سازمان لیگ به نیابت از باشگاه ها بوده، حدود 80درصد این مبلغ بر اساس فرمول مصوب مربوط به باشگاه‌ها و هیات های فوتبال استانی است. کمیته وضعیت به عنوان مرجع دارای صلاحیت رای را صادر کرده، توسط دبیرکل هم به مبادی ذیربط ابلاغ شده است. سیکل حقوقی و قانونی خودش را طی می‌کند. تلاش می‌کنیم تعاملی شود و استقلال این بدهی را بدهد. عمده این بدهی به باشگاه ها است نه سازمان لیگ.

قنبرزاده در خصوص اینکه قرار بود به عنوان رئیس سازمان لیگ مشغول به کار شود، اظهار داشت: اساسنامه فدراسیون فوتبال می گوید نایب رئیس دوم و رئیس کمیته مسابقات، در ادامه آمده این نایب رئیس دوم و رئیس کمیته مسابقات می تواند رئیس سازمان لیگ هم باشد. یعنی هم می تواند باشد و هم می تواند نباشد ولی راهبری، سازماندهی و برنامه ریزی با نایب رئیس دوم است. به همین دلیل فعلا ترجیح داده شده کشوری فر به عنوان سرپرست سازمان لیگ به کارش ادامه بدهد. همه هم از او راضی هستند. در این خصوص من هم به عنوان نایب رئیس دوم و رئیس کمیته مسابقات راهبری می کنم. جلساتی را در سازمان لیگ به عنوان شورای مدیران داریم که هفته ای یکبار برگزار می شود. همفکری می کنیم . مشکل خاصی وجود ندارد. ترجیح من این است که به این شکل باشد و کاملا منطبق با قانون است. 

وی در مورد پرونده مدرسه فوتبال در مشهد، گفت: من اطلاعی ندارم. این موضوع باید به کمیته اخلاق برود. بررسی و مستندات گرفته شود. اطلاع جامعی ندارم و گزارشی برای هیات رئیسه نیامده است. البته ارتباطی هم به سازمان لیگ ندارد. در استانی اتفاق افتاده و متولی بررسی موضوع کمیته اخلاق است. نباید به این موضوع دامن بزنیم با اینکه موضوع مهمی است. اجازه بدهیم کمیته اخلاق و نهادهای نظارتی مثل دادستانی برررسی شود آن ها نتیجه کار را اعلام کنند. ما اطلاعاتی نداریم. بر اساس یک توئیت نمی توانم اظهار نظر کنم.

قنبرزاده در مورد اینکه آیا کسب اطلاعی از مشهد نکرده، اظهار داشت: نه، گزارشی به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیامده است. کمیته اخلاق به این موضوع ورود می کند و نهایتا رای را صادر خواهد کرد. اگر تخلفی صورت گرفته باشد مجازاتش را کمیته اخلاق مشخص می کند و قطعا به نهادهای قضایی اعلام می کند. هنوز نمی دانیم تخلفی صورت گرفته یا خیر. در کمیته اخلاق 5 قاضی با تجربه کشور حضور دارند و آن ها به عنوان مقام قضایی بررسی می کنند. اگر فردی تخلف کرده باشد رای می دهند.

وی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی امید و بزرگسالان فوتبال کشورمان، گفت: فرآیند این موضوع کاملا مشخص است. رئیس فدراسیون باید به هیات رئیسه معرفی کند. براساس رزومه، موقعیت و اساسنامه، هیات رئیسه اعلام نظر می‌کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)